A ​démon ébredése (Crown Empire 1/1.) 25 csillagozás

R. A. Salvatore: A démon ébredése

Egy eldugott vulkánbarlang mélyén pokoli szörnyeteg ébred fel, hogy visszatérjen Korona bűvös földjére.
Többé senki sem lehet biztonságban…
A démont követve goblinhordák és félelmetes óriások árasztják el a határvidéket. Dundalis kicsiny falujában, a kegyetlen mészárlás után csak két árva marad életben. Elveszítettek mindent, ami addig fontos volt nekik. Egymást is.
Pony és Elbryan megkezdik a küzdelmet az életben maradásért, szinte még gyerekfejjel bolyongva a kétségbeesés és végzet ismeretlen ösvényein.
Ezalatt egy távoli szigeten színpompás drágakőeső hull a fekete homokpartra. Kevesen tudják, hogy a kövek elképesztő hatalommal bírnak, s kulcsot jelentenek mindenhez, ami a világban jó… és rossz.
Csak reménykedni lehet, hogy nem kerülnek a gonosz kezébe…

Eredeti mű: R. A. Salvatore: The Demon Awakens

Eredeti megjelenés éve: 1997

Szukits, Szeged, 1998
260 oldal · puhatáblás · ISBN: 9639151238 · Fordította: Zollner András

kemiviki

Egyesek arra születtek, hogy végigdolgozzák az életet – kezdte. – Mások pedig arra, hogy éljék és élvezzék.

11. fejezet - Macska, a Kóbor

kemiviki

Jillseponienak aranyszín, selymes haja volt, olyan sűrű, hogy elveszett benne a kéz, s a szőke hajkorona csábító vadsággal röpködött a vállai fölött. A lány szemeinél mélyebb és tisztább kéket Elbryan még sohasem látott: ezek a szemek szivacsként szívták magukba a külvilágot, s tükrözték Jillseponie minden hangulatát.

1. fejezet - A váratlan zsákmány

kemiviki

A hajnal suttog szelíden.
Forró vér gőze szál a hideg légbe.
Mi arany éhsége és mi kincs reménye
Csalt elő bestiát barlangok mélyéről,
Hogy majd elpusztuljon Éjmadár kezétől?

1. rész - Végzet

kemiviki

Valami megérintette a vállát, először nem erősen, de utána már repült is, ezúttal oldalra. Vetődve ért földet, de alaposan nekiütközött egy fatörzsnek. Zavarodottan és szédelegve állt fel. Minden reménye elenyészett, amikor meglátott egy fomori óriást, ember nagyságú husánggal, feléje tartani.

4. Fejezet - Dundalis pusztulása

Elszál Szimfónia édes muzsikája,
Éjmadár megtér az erdők honába,
Ragyog már a tavasz, nyoma sincs gonosznak,
Virágok s szeretők vígan hajladoznak.
Haljátok hát,
Éjmadár kiált.
Szeretők, békés legyen álmotok!

1. rész - Végzet

kemiviki

Sokszor ülök és bámulom a csillagokat, tűnődve, elkalandozva. Számomra ők az ember megválaszolatlan kérdéseinek jelképei: hol a helyünk, mi a célunk, mi a halál. De nemcsak a megfejthetetlen csoda szikrái, hanem a remény sugarai is.

2. rész - Az átmenet

kemiviki

Az elfek néhány évszázadig, az emberek néhány évtizedig élnek csupán, de ez csak az örök utazás kezdete – Vagy talán egy olyan útnak a folytatása, amely régen, a mostani tudatos inkarnációjuk előtt kezdődött el. Mert a lélekfolytonos, ahogy a csillagok is örökkévalóak. Ez alatt az égbolt alatt rájöttem, hogy ez igaz.

2. rész - Az átmenet

kemiviki

A mellei csak későn, a tizenhatodik születésnapja után kezdtek fejlődni, s bár csak hozzátettek szépségéhez, nőiességéhez, a lány sosem tudott igazán megbarátkozni velük. A mellek az ő számára a másik oldalt, az érzéki, erotikus asszonyt képviselték – azt az oldalt, amit szabad és kislányos lelke még nem tudott elfogadni.

14. fejezet - Jilly

Crown Empire sorozat · Összehasonlítás