Sznobjektív 10 csillagozás

Harminc identitásformáló közéleti, társadalmi és kulturális toplista
Puzsér Róbert: Sznobjektív

Puzsér ​Róbert szenvedélyesen szeret listákat készíteni. Mániájának terméke a közéleti, társadalmi és kulturális ügyeket egyaránt érintő Sznobjektív című tévéműsor, mely abban különbözik minden egyéb televíziós tartalomtól, hogy nem tematikája, hanem szerkezete van – ez a tízes lista, melyhez érdekes és érvényes témák a valóság háromszázhatvan fokos spektrumából kínálkoznak. Listázzuk hát röviden, miért páratlan brand a Sznobjektív, s miért ígérkezik különleges kiadványnak az abból készülő könyv:

1. Puzsér Róbert nem fogadja el azt a televíziós alapvetést, hogy az informálás és a szórakoztatás egymásnak ellentmondó közéleti funkciók – azt vallja, hogy a közérthetővé tett közérdekű tartalom képes szórakoztatóvá válni nagyobb közönség számára is. Az eredmény így nem bulvárhíradó-szerű infotainment, hanem a nézőt magával ragadó kulturális élmény. A legfőbb szempont a műsorból készülő könyv szerkesztése során is az ismeretterjesztés és a szórakoztatás együttes érvényesítése… (tovább)

Kossuth, Budapest, 2021

Anton_Gorogyeckij P>!
Puzsér Róbert: Sznobjektív

Puzsér Róbert: Sznobjektív Harminc identitásformáló közéleti, társadalmi és kulturális toplista

A Sznobjektív majd' minden adását láttam már ( spoiler ), szóval sok újdonságot nem olvastam, de jó volt feleleveníteni ezeket a listákat.
Egy dolgot nem tudok továbbra se megbocsátani: hogy a fenébe maradt le a 10 legjobb sorozat listájáról a Drót (The Wire)??? Nem hogy nem első (aminek lennie kéne), de az egész tízes listára se került fel. link

Puzsér Róbert: Sznobjektív

Ez volt a második általam olvasott olyan Puzsér-könyv, amiben tulajdonképpen egy élőszóban elhangzott műsorfolyam néhány darabját írták le szövegesen (mert hiába minden külcsín és a könyv felettébb igényes-színes-szagos kiadása, végső soron mégiscsak erről van szó).
A lényeges különbség azonban, hogy amíg az Apu esetében a könyvben szereplő részeket azelőtt nem hallottam (azok még korábbi adások voltak annál, minthogy elkezdtem követni a munkásságukat), itt az összes Sznobjektívet láttam már.
Ez a különbség jelenik meg a csillagozásban is: az Apu maximumot érdemelt, itt levontam egy fél csillagot, mivel a mondanivalónak sokszor igen fontos eleme a hangsúlyozás, ahogyan kimondanak egy-egy gondolatot, mondatot, ez papíron leírva kissé szárazabban hat, nem jött át olyan élvezetesen, mint amikor a műsort néztem – ennek legjobb példája, amikor szarkasztikusan, tömény iróniával mondanak el valamit (mint pl. a Hooligans-ről, hogy „Ezek a csávók a legkeményebb rockerek!” )
A Sznobjektív, mint TV-műsor, abszolút maxpontos (apropó, miért kellett megint eltűnnie…?!), a Sznobjetív, mint könyv, inkább csak 90%.

Traclon>!

Soha senkinek nem jutott eszébe egy erőművet meghajtani azzal a mennyiségű szégyennel, amit Friderikusz Sándor a kilencvenes években felhalmozott a magyar ember lelkében?

44. oldal (A rendszerváltás tíz halálos bűne)

Kapcsolódó szócikkek: Friderikusz Sándor
Traclon>!

PR: Ami eltört, az összeforrhat, de ami meghajlott, az nem lesz egyenes soha.
NyG: Ez a társadalom gerince.

25. oldal (A Kádár-rendszer tíz halálos bűne)

Traclon>!

Ez volt a leggyötrelmesebb tévéműsor, ami csak létezett, még a hétfői adásszünetnél is rosszabb volt! Nagyon sokat néztem a hétfői adásszünetet, és sajnos még többet az Ablakot, ezért merem ezt kijelenteni.

20. oldal (A Kádár-rendszer tíz halálos bűne)

Traclon>!

A hetedik helyzett lufija a kilencvenes évek végén még akkora volt, hogy felvetődött, köztársasági elnöknek jelölik. Ma meg kit találunk a helyén? Egy agresszív, szektás nyuggert, aki a Facebookon trollkodik.

91. oldal (A tíz legnagyobb közéleti és kulurális lufi)

Kapcsolódó szócikkek: Facebook · Vágó István
Traclon>!

Ha magadra írod azt, hogy „Csapat csak egy van, ó, a Ferencváros!”, nem mész ki utána az Újpestnek drukkolni.

391. oldal (A tíz leghitványabb magyar nyelvű sláger)

Kapcsolódó szócikkek: Fradi
Traclon>!

Listánk ötödik helyezettje azt ígérte nekünk, hogy ő majd modern európai polgárokat csinál belőlünk. Aztán inkább magából csinát vásári bohócot.

93. oldal (A tíz legnagyobb közéleti és kulurális lufi)

Kapcsolódó szócikkek: Gyurcsány Ferenc
Traclon>!

A Sznobjektív ma esti találós kérdése: mi az alávalóbb?
Gyerekek táboroztatására szánt hetvenötmilió forintot ellopni,
vagy holokausztmegemlékezésen ájtatos pofával bámulni
és közben a haverom fülébe suttogva az áldozatok halálán poénkodni?

118. oldal (Tíz bizonyíték arra, hogy a magyarországi baloldal szolidáris és szociálisan érzékeny)

Traclon>!

Ha valaki jogosan áll az éhező menet élére, akkor az simon Gábor. Amíg mások zabáltak, nyaraltak, költöttek, herdálták a pénzt, addig ő éhezett és félretett. Különben hogyan gyűlt volna össze ez a vagyon?

119. oldal (Tíz bizonyíték arra, hogy a magyarországi baloldal szolidáris és szociálisan érzékeny)

Traclon>!

Gyurcsány Ferencnek volt egy saját birtoka és mit csinált belőle? Úttörőtábort! Ott ma gyerekek vidáman játszadoznak és messzire száll az énekszó! Csinálja utána valaki és majd akkor pofázzon!

121. oldal (Tíz bizonyíték arra, hogy a magyarországi baloldal szolidáris és szociálisan érzékeny)

Kapcsolódó szócikkek: Gyurcsány Ferenc
Traclon>!

Görögország utoljára a Krisztus előtti hatodik században tett bármit Európáért.

129. oldal (Az EU tíz halálos bűne)

Kapcsolódó szócikkek: Európa · Európai Unió · Görögország