Te ​jól alszol? 3 csillagozás

Purebl György: Te jól alszol?

Mi magunk vagyunk a könyv főszereplői, hiszen aligha van olyan ember, akinek magának vagy családtagjainak ne lett volna már alvással kapcsolatos gondja. Az alvás életünk egyharmadát kitölti, a másik kétharmadát pedig befolyásolja. Sokaknak állandó gondjai vannak vele, mégis csak nagyon kevesen gondolkoznak el azon, mit tehetnének az éjszakai felébredések ellen, meddig lehet és érdemes korlátozni a napi alvásidőt, vagy éppen milyen módon irányíthatjuk álmainkat. A könyv felteszi – és meg is válaszolja – azokat a kérdéseket, amelyek tisztázása elengedhetetlenül fontos ahhoz, hogy az alvás a regenerálódás és felfrissülés, ne pedig a problémák forrása legyen mindennapjainkban. A kötet rendkívül érdekes olvasmány, hiszen személyesen érintettek vagyunk benne – biztos, hogy senki nem fog elaludni rajta…

>!
Média Connection, Budapest, 2014
140 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786158007924 · Illusztrálta: Pápay Fanny

Enciklopédia 1


Várólistára tette 2

Kívánságlistára tette 4


Kiemelt értékelések

Effi89>!
Purebl György: Te jól alszol?

Hasznos kis olvasmány. Vannak benne jó kis tippek, amiket könnyedén be lehet illeszteni a hétköznapokba. Sok mindent megtudtam az alvásról, próbálom az olvasottakat alkalmazni.


Népszerű idézetek

DaTa>!

Az álomfejtés tehát tudományosan nem alátámasztott. Többet elárul rólunk az, hogyan viszonyulunk az álmainkhoz, illetve hogyan értelmezzük azokat. Láthattuk az előbbiekben, hogy az álomélményeket nagyon erősen torzíthatja az ébrenlétkori gondolkodás – pontosan az, ami például egy pszichoterápiában olyan érdekes lehet, és amivel annak során dolgozunk. Éppen ezért az álmokról való beszélgetés nagyon fontos lehet a pszichoterápiában – de nem azért, mert az álmok valamit elárulnak rólunk, hanem azért, mert az árul el rólunk valamit, ahogy az álmainkra visszaemlékezünk, ahogy elmeséljük őket, és amely elemeket fontosnak tartunk belőlük.

56-57. oldal

Kapcsolódó szócikkek: álom

Hasonló könyvek címkék alapján

Giulia Enders: Bélügyek
Haraszti László: Mitől és miért félünk
Biró Géza – Biró György: Élelmiszer-biztonság – táplálkozás-egészségügy
Szatmári Zoltán (szerk.): Sport, életmód, egészség
Falus András (szerk.): Sokszínű egészségtudatosság
Joe Quirk: Prűdek és paráznák
Anders Hansen: Szorongó agy
Túry Ferenc: Anorexia, bulímia
Nina Brochmann – Ellen Støkken Dahl: A csoda odalent
Lawrence LeShan: A rák mint fordulópont