Puppies ​in Trouble / Kiskutyák a pácban 6 csillagozás

Puppies in Trouble / Kiskutyák a pácban

Pongó és Perdita boldogan él tizenöt kiskutyájával, míg egy gonosz nőszemély nem érkezik a házukba, aki bundát akar készíteni a kiskutyákból. A kutyusoknak gyorsan kell cselekedniük, hogy megmentsék az irhájukat.

– Vidám Disney-mese angolul.
– Párhuzamos fordítás, kiemelt kulcsszavak minden oldalon.
– Egyszerű szöveg kevés nyelvtudással rendelkező gyerekeknek.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Olvass angolul Disneyvel! Tóth

Tóth, Debrecen, 2005

Lilla_Miko>!
Puppies in Trouble / Kiskutyák a pácban

Nagyon-nagyon régen olvastam el először, és már akkor is jónak tartottam nyelvtanulás szempontjából. Mivel kétnyelvű, nyugodtan össze lehet hasonlítani a mondatokat. Nagyon kezdő, egy-két olyan szóval, amit esetleg egy tapasztaltabb angolos se feltétlenül ismer. A mese rövidített verziója. Gyerekeknek szerintem megfelelő gyakorlásnak.

gjudit8>!
Puppies in Trouble / Kiskutyák a pácban

Nagyon szórakoztató ilyen zanzát olvasni, miközben az ember szeme előtt az egész rajzfilm pereg… Egyszerű szókincs, semmi bonyolult szerkezet – kezdő nyelvtanulóknak kedvcsináló.

szmelus P>!
Puppies in Trouble / Kiskutyák a pácban

Aranyos, nagyon csak a lényeg van benne a meseből. Egyszerű mondatok ami alatt megtalálható a magyar is. A főbb szavak kiemelve és a végén egy kis visszakérdezés. Angolul tanuló gyerkőcöknek egyszerű kis olvasmány.

Havancsák Éva – Dicső Tünde: Stella – Felhő
Hessky Regina – Mozsárné Magay Eszter – P. Márkus Katalin – Iker Bertalan: Angol-magyar / Magyar-angol gyerekszótár
Armelle Modéré: My First English/Hungarian Dictionary of Sentences
John Stimik: Adjectives, Adverbs and More
Hedwig Knittel: Little by Little / Lépésről lépésre
Mauri Kunnas: Bolondos képes szótár – Magyar-angol
Jim Field: Mister Oscar vakáción
Disney – Első Képes Szótáram
Alan Alexander Milne: Hatévesek lettünk / Now We Are Six
Yehudi Menuhin – Christopher Hope: A király, a macska és a hegedű / The King, the Cat and the Fiddle