Iránytű ​a magyar ifjúság számára 2 csillagozás

Prohászka Ottokár: Iránytű a magyar ifjúság számára Prohászka Ottokár: Iránytű a magyar ifjúság számára Prohászka Ottokár: Iránytű a magyar ifjúság számára Prohászka Ottokár: Iránytű a magyar ifjúság számára

A ​köztudatban az él, hogy Prohászka a felnőtt korosztálynak, azon belül az értelmiségnek volt apostola és tanító mestere. Azt kevesen tudják, hogy nemcsak a fiataloknak, hanem a magyar cserkészetnek is barátja, ügyeinek legbátrabb szószolója volt. Ő hívta életre a Magyar Jövő ifjúsági könyvkiadó vállalatot, hogy minél szélesebb körhöz jussanak el a keresztény nemzeti eszmék ismerete. Prohászka egy egész generációnak volt szellemi vezetője, spirituálisa, nemcsak az esztergomi kispapoknak, hanem a trianoni katasztrófa után az ország fiatalságának is.

Az itt közreadott Iránytű épp ennek kézzelfogható dokumentuma. Minden fejezete olyan kincseket rejt, hogy napjainkban is nélkülözhetetlenek mindannyiunk számára. Külön köszönet mindazoknak, akik segítettek a „véletlenül” megtalált, mára már ismeretlennek hitt Iránytű szövegének közreadásában. Célunk az, hogy a Prohászka által megmutatott irányt követve segítséget nyújtsunk a szülőknek, nevelőknek,… (tovább)

Prohászka, Székesfehérvár, 2002
ISBN: 9638613971
Magyar Jövő, Budapest, 1920
64 oldal

Andriska>!
Prohászka Ottokár: Iránytű a magyar ifjúság számára

Ennek az inkább füzetnek, mint könyvnek, az ateista kommunista diktatúra alatt, az ország legnagyobb könyvtárában, az Országos Széchényi Könyvtárban megtalált példánya „zárt anyag” volt, ami azt jelentette, hogy tilos volt bárkinek is kiadni.
Csak azért vontam le egy csillagot, mert nekem néhol elégé cikornyásak benne a mondatok.