Felettem ​az ég 6 csillagozás

Prodán Márta: Felettem az ég Prodán Márta: Felettem az ég

Prodán Márta anya, feleség, dolgozó nő: hétköznapi ember.

Prodán Márta anya, feleség, dolgozó nő: rendkívüli ember, akinek különleges képessége van arra, hogy a legegyszerűbb mozdulatnak is értelmet adjon, és szerető szemmel nézze a mindennapok eseményeit. Az élő hit természetességével találta meg egyedi hangját, és azon mesél reggeli csendről, gyaloglásról, a ház előtti pitypangról. Megemlíti azt is, ami „említésre se méltó”, és az élet szeretetéről szóló zsoltáraival, egy- és ötperces tűnődéseivel segít megőrizni lelkünk fényét.

Az Egy asztalnál a világ című könyv szerzőjének új kötete.

Luther, Budapest, 2022

Prodán Márta: Felettem az ég

Mélyebb hangvételű írások, mint a korábbi kötet. Nagyon kedvemrevaló Márta gondolatai látásmódja. A lelkem beéri a testem érzés :)

Sosem olvastam eddig újra . Idén 3 kötettel is ezt teszem. Nem tudok elszakadni még tőlük . Forgatom – forgatom …
Másodjára sokkal többet adtak az írások :)

_karolina_>!
Prodán Márta: Felettem az ég

Nem tudtam, hogy ez a kötet különbözik az elsőtől, ezért majdnem elszalasztottam (az ára miatt). Nagyon mély, elgondolkodtató, költőien szép esszék gyűjteménye. Remélem, hogy olvashatok még a szerzőtől, aki egy nagyon kivételes egyéniség.

l2njpx>!
Prodán Márta: Felettem az ég

Csoda ez a könyv, nem is lehet más. Ehhez csönd kell, egyedüllét kell, figyelem kell. Lecsendesíti az agyam, és bekúszik a szívbe. Sokkal filozofikusabb, mint az első, itt minden sorra, szóra figyelni kell és érdemes. Rendszeres segítőm lesz kora reggeli kávézás alatt. Az ablakban. Ahol felettem az ég.
Maga egy csipet habitare secum.

NikoLetti>!

Senkinek sem kell tökéletesnek lennie ahhoz, hogy szerethető legyen.

NikoLetti>!

Nem versenyezni vagyunk itt, nem is jó benyomást kelteni, hanem egymásnak szeretettel szolgálni.

NikoLetti>!

..az idő egyetlen mértékegysége a szeretet .

NikoLetti>!

Anne Lamott írja Bird by Bird című könyvében : ha leírjuk a tőlünk telhető legtisztább, legigazabb szavakat- s ennél többet senki sem vár tőlünk-, ezek kis világítótornyokként fognak fényleni a papíron . A világítótorony nem rohangál fel s alá, hogy megmentse az eltévedt hajókat. Csak áll és világít azon a helyen ahol tervezték , mindazoknak, akiknek szükségük lehet rá.

Kapcsolódó szócikkek: Anne Lamott
mendegélő>!

A hegedű alaprajzához célzottan elhelyezett körszegmensekre van szükség, majd ezeket hirtelen megszakító töréspontokra, amelyekből aztán egy új körszegmensminta indul ki.Az emberi szem és lélek mindenben – legyen szó bár egy tárgyról, egy zenedarabról, egy irodalmi műről vagy egy kapcsolatról – a mintát keresi, az ismétlődéseket, ezekből építi fel a lehetséges folytatást és jövőt. De amikor ezeket megszokja, általában történik valami, egy krízis, amely megtöri a mintát, s az út ezentúl egy másik minta szerint folytatódik – a következő töréspontig. a szépség titka itt van elrejtve, a kiszámítható és a meglepő egyensúlyában. Ha a minta tökéletes, és a végtelenségit ismétlődik, az csak egy ideig tűnik szépnek, utána inkább már unalmas. Ha viszont teljesen kiszámíthatatlan, az csak az elején izgalmas, utána inkább önkényes.