A ​titkos kód 5 csillagozás

A művészet, a természet és a tudományt szabályozó rejtélyes képlet
Priya Hemenway: A titkos kód

Az aranymetszés -más néven isteni arány vagy fi- a növényi magvak mintázatában éppúgy megfigyelhető, mint a piramisokban, a gótikus katedrálisokban és az emberi testben, hogy csak néhány példát említsünk a végtelen sorból.
Ez a könyv nem csupán az aranymetszésnek a természetben, a művészetben, az építészetben, a zenében és a tudományban megjelenő sokrétű formáját mutatja be, hanem olyan változatait is, mint például az emberi belső fül aranyspirálja.
A több mint 300 illusztráció és ábra segítségével megmutatja a világegyetem törvényeinek ezt az izgalmas szeletét és az ebben feltáruló rejtett „isteni tervet”.

Vince, Budapest, 2009
204 oldal · ISBN: 9783836515511 · Fordította: Molnár Eszter

SzaMóczi>!
Priya Hemenway: A titkos kód

Priya Hemenway: A titkos kód A művészet, a természet és a tudományt szabályozó rejtélyes képlet

Rendkívül érdekes könyv. Egyszerre tudományos jellegű, ismeretterjesztő, de ugyanakkor spirituális felfedezés is. Az illusztrációk nagyon jók, bár kissé nehezen követhető a gondolatmenet. A végére jobban bele jöttem, de eleinte nem igen értettem, hogy lehet egy könyv ennyiféle műfajú egyszerre.

Black_Venus>!

VESICA PISCIS
Az egymást metsző körök formája időtlen idők óta fel-felbukkan a vesica piscisnek nevezett ókori alakzatban. A latin szó jelentése „halhólyag”. A keresztény hagyományban Krisztusra és a „halra” utal. Indiában a neve mandorla (mandula), és Mezopotámia, Afrika valamint Ázsia korai civilizációiban is ismerték.

50. oldal - Püthagorasz és a számok rejtélye c. fejezet (Vince Kiadó, 2009)

booklover_hooman>!

Konfucius (i. e. 551-479) fontos szerepet tulajdonított a zenének a jól szervezett univerzum szolgálatában. Meggyőződése szerint egyetlen ember sem állhat készen a kormányzásra a zene megértése nélkül. Konfucius szerint a zene feltárja a jellemet az általa kifejezett hat érzelmen keresztül, amelyek a bánat, a megelégedettség, az öröm, a harag, a jámborság és a szeretet. Úgy gondolta, hogy a jó zene összhangban van a világegyetemmel, s ezen keresztül visszaállítja a fizikai világ rendjét. A zene a jellem igazi tükreként ellehetetleníti a színlelést és a csalást.

booklover_hooman>!

Az emberiség mindig is elismerte a művészet és az emberi érzelmek közötti kapcsolatot, de ami a zenére minden más művészeti ágnál jobban jellemző, az az a tény, hogy láthatatlan. Valamiféle nem fizikai birodalomban létezik, ahogyan az érzelmek is. Mindenhol hallható, de sehol sem tapintható.

booklover_hooman>!

Az igazság keresői már régóta áhítattal tekintenek világegyetemünk összetettségére.