Hunok ​és rómaiak 4 csillagozás

Priskos rhétór összes töredéke
Priskos rhétor: Hunok és rómaiak

„Priskos műve egészében nem áll rendelkezésünkre: amire mi mégis Priskos töredékeiként szoktunk hivatkozni, az más görög vagy latin szerzők kivonatai, utalásai nyomán olvasható, akik – állításuk szerint – még olvasták Priskos művét. A priskosi életmű fennmaradása elsősorban a VII. Kónstantinos Porphyrogennétos udvarában működő filológusok munkáját dicséri, akik elolvasva Priskos művét, abból a követjárásokra vonatkozó részeket kivonatolták.”

A jelen kötet Priskos 44 biztos töredékének és két testimoniumnak a fordítását tartalmazza. Priskos kivonatai közül eddig csupán az Attila udvarában tett követjárást elbeszélő részek jelentek meg magyar nyelven – a többi Priskos-szöveg tehát először ebben a kötetben olvasható magyar nyelven.

Attraktor, Máriabesnyő, 2017
158 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155601378 · Fordította: Kató Péter, Lindner Gyula, Szilágyi Sándor

wirwil P>!

A panioni Priskos, szofista, ifjabb Theodosios idején született, megírta Bizánc és Attila korának történetét nyolc könyvben, valamint készített rétorikai gyakorlatokat és leveleket.

Priskos rhétor: Hunok és rómaiak Priskos rhétór összes töredéke