Lebegés 14 csillagozás

Tudományos fantasztikus történetek
Preyer Hugo: Lebegés

Ez a kötet a tudományos-fantasztikus irodalom kedvelőinek körében jól ismert szerző, Preyer Hugo elbeszéléseit és novelláit nyújtja át az olvasónak. A kötet novellái és elbeszélései érdekesek, izgalmasak, és az olvasó, ha egyszer kezébe vette a kötetet, valószínűleg nem tudja letenni addig, amíg az utolsó érdekes és izgalmas történetet el nem olvasta. A szerző egyébként az idén kapta meg egy a Vega kiadásában megjelent regényéért San Marinoban az 1989-es Euroconon a Sci-Fi Europa díjat.

Eredeti megjelenés éve: 1989

zamil>!

Preyer Hugo: Lebegés Tudományos fantasztikus történetek

Már jó ideje a könyvespolcon feküt a könyv, és szemeztem vele. Majd leemeltem, és rá kellett jönnöm, hogy benne van az egyik kedvenc képregényem két története http://moly.hu/konyvek/preyer-hugo-szendrei-tibor-emberek-es-robotok. (Meg kell említenem a képregény nagyon jól átadja a novellákat, szinte tökéletesen.)
Tele van jobbnál jobb novellákkal, de található benne néhány gyengébb is. Némelyik novellánál mintha Bradbury-t olvastam volna, a képi világ, a mondani való, teljesen hasonló volt, néhol Lem jutott eszembe. Szóval igen vegyes gyűjtemény lett.
Ami engem a nagyon megfogott, az az Életsíkok, ezt mindenki olvassa el.
Mindenkinek ajánlom, nem csak a sci-fi kedvelőknek, de nekik kötelező, egy új színt ismerhetnek meg, és egy jó magyar sci-fi írót.

Jávori_István I>!

Preyer Hugo: Lebegés Tudományos fantasztikus történetek

Újraolvasva a kötet elbeszéléseit és novelláit újra megállapítottam, hogy Preyer Hugo messze megelőzte korát, rendkívül sokoldalú és fantáziadús író volt. Nem egy története képregény formában is napvilágot látott, és több kisepikája – bővebben kibontva – filmes megvalósítás után kiált. Vajon a magyar nyelven írt tudományos-fantasztikus művek közül hány olvasható angolul?

Pretorius>!

Preyer Hugo: Lebegés Tudományos fantasztikus történetek

Nem rossz. Néhol csak pislogtam, hogy „Ez meg mi volt?”, de akadnak ütős novellák is.

Kalim_Pál>!

Preyer Hugo: Lebegés Tudományos fantasztikus történetek

Nagyon különös novelláskötet, Preyer Hugó pedig az egyik legizgalmasabb magyar sci-fi szerző.

Vs_Anett>!

Preyer Hugo: Lebegés Tudományos fantasztikus történetek

Nagyon tetszett ez a könyv, holott nem igazán kedvelem a sci-fit. Ez a könyv nem is nevezhető teljességben annak. Végig izgultam, és nagyon hamar vége lett. Utána még sokáig motoszkált a fejemben, és nagyon jó eltöprengni néha egyik-másik novellán. Minden tiszteletem az íróé, irigylem a fantáziáját.)

Szekeres_Dénes>!

A rendeletek mindig a tömegeknek szólnak, nem pedig annak, aki megalkotja őket.

Carmilla >!

Kovácsék robotja, Mix, meglehetősen ósdi tákolmány volt.

Szekeres_Dénes>!

A világ ilyen… És ahogy az emberektől hallottam, mindig ilyen is volt. Akik jobban éltek, azok mindig megindokolták, hogy a többiek miért nem élnek jól. Úgy látszik, ez a rosszabb sors nekünk jutott…