Prágai ​házjegyek 5 csillagozás

Prágai házjegyek

Mi a kezdetektől fogva sejtettük, hogy sorozatunkhoz kapcsolható témák kínálata jóformán határtalan. Ennek szó szerinti bizonyságául ezúttal külhonból, a páratlan szépségű Prága városának régies pompájából szolgáltatunk látni- és olvasnivalót. A középkor »olvasás­tudatlansága« miatt lakosaik a szaporodó épületeket – utcanév és házszám helyett – házjegyeikről kezdték számontartani. Ezen »jel-képek«, e régi házak és az anno bennük élők sorsa közötti összefüggéseket Holka László »szigorúan ellenőrzött« anekdotákkal hitelesíti, bővítendő ezzel a nagyon szerethető cseh kultúra sörtől az irodalomig majd' mindent magába foglaló területét. Járjunk utána!

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Anno Tandem Grafikai Stúdió

144 oldal · ISBN: 9789638791993

Kooczka>!
Prágai házjegyek

Nem teljesen azt kaptam, mint amit vártam – mert több esetben nem is az adott házról vagy házjelről szól a rövidke ismertető, hanem csak arra asszociálva ír egy pár mondatos, Prágával vagy legalábbis Csehországgal kapcsolatos anekdotát, tudnivalót –, ezzel együtt sok érdekesség van benne, és ha valamikor újra eljutok Prágába, biztosan viszem magammal, és célirányosan felkeresem ezeket az épületeket. Ami inkább zavart, hogy néha nem volt nyilvánvaló, hogy az adott épületről vagy esetleg egy másikról van-e szó, néha összekeverednek az információk, illetve van olyan házjegy – igaz csak egy –, ami nem ott található, ahol a szerző jelzi. Persze, ez nem nagy dolog, de azért mégis…

Holdbéli_nyúl P>!
Prágai házjegyek

A cseh kultúra újabb szerethető oldalát ismertem meg, egyúttal kedvet kaptam a felfedezéshez – erre sarkall már a könyvecske legelején található térkép is, ami feltünteti az említett házjegyek pontos helyét. Minden házhoz kapcsolódik egy kis történet, valamelyik egészen konkrétan ahhoz a házhoz, valami egy korabeli mesterséghez, vagy történelmi eseményhez. Érdekes színfoltok ezek, ízelítők egy témához.

Szupermosómaci>!
Prágai házjegyek

Jó kis könyv, sok szép házjeggyel, többségében jó leírásokkal. Némelyik házjegynél a leírás nem konkrétan az adott házjegyről szól, hanem egy hozzá kapcsolódó személyről, van amelyik csak két sorban tér ki a házjegyre. A könyv olvasása után izgalmas felkeresni ezeket a házjegyeket, útikalaúznak is bátran alkalmazható.

Hétfejű_tündér>!

Végre megszereztem!
Nagyon szeretem ezt a sorozatot, minden része egy kis kincs.
De mivel Prága a kedvenc városom, ez a sorozat legértékesebb darabja számomra.
Ha legközelebb eljutok Prágába, biztosan viszem magammal.