Mi, ​tanárok, ilyennek képzeljük az emelt és középszintű fizika érettségire való felkészülés mintafeladatait 0 csillagozás

Póta Mária: Mi, tanárok, ilyennek képzeljük az emelt és középszintű fizika érettségire való felkészülés mintafeladatait

A fizika feladatgyűjtemény 4 emelt szintű, 4 középszintű feladatsort és 20 középszintű szóbeli tételsort foglal magába. A 2005 márciusában megjelent kötet folytatásaként a Fővárosi Pedagógiai Intézet irányításával a fizika szaktanácsadók és a Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium vezetőtanárai e tanévben is készítettek egy új, emelt és középszintű fizika felkészítő feladatgyűjteményt. Az előző kötethez hasonlóan minden feladatsorhoz részletes megoldás és pontozási útmutató tartozik, ezzel is segítve a felkészülők munkáját. Mi ilyennek képzeljük a feladatsorokat. Természetesen, ezek csak minták. Bízunk benne, hogy e feladatsorok is szerepet játszanak a remélhetőleg jó érettségi eredmények elérésében. Ajánljuk a feladatgyűjteményt a 11. évfolyamosoknak és a 12. évfolyamosoknak, de haszonnal forgathatják a különféle fizikaversenyekre készülő 9-10. évfolyamos tanulók is.

124 oldal · puhatáblás · ISBN: 9635011962

Csiszár Imre – Győri István – Hilbert Margit: 12 próbaérettségi fizikából – emelt szint
Csiszár Imre – Hilbert Margit: 8 próbaérettségi fizikából
Dér János – Radnai Gyula – Soós Károly: Fizikai feladatok I. – Aktualizálva az új rendszerű közép- és emelt szintű érettségi követelményekhez
Gulyás János – Honyek Gyula – Markovits Tibor – Szalóki Dezső – Varga Antal: Ötösöm lesz fizikából
Radnai Gyula: Felvételi fizikából
Kovács András: Válogatott érettségi felvételi feladatok fizikából