Különben ​jól vagyok 8 csillagozás

Popper Péter: Különben jól vagyok

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Eredeti megjelenés éve: 2010

Saxum, Budapest, 2010

Popper Péter: Különben jól vagyok

Azoknak, akik szeretik Popper könyveit, tisztelik és/vagy kedvelik őt, helyenként egészen megindító. Helyenként meg nem, csak zavaróan keszekusza. Különösen az elején.

serengeti P>!

Érzelmek (ábrázolása): 4,5
Izgalom: 4

Saxum, Budapest, 2010

DaTa>!

Kérésemre Kati jól működő barikádot szervezett körém. Csak egy őrült nőnek sikerült telefonon áttörnie. Előadást akart. Mondom, intenzív osztályon fekszem. Mit csinál ott? – kérdezte. Haldoklom. Kis szünet. Majd: különben hogy van? Különben? Különben jól vagyok.

DaTa>!

„Ha el akarsz menekülni az elől, ami szorongat, nem máshol kell lenned, hanem másnak.”

„Várj reám! S én megjövök,
hogyha vársz nagyon!”
Én várok rád.

DaTa>!

„a lélekben sokféle személyiség lakozik, s a környezet provokációja, a különféle események befolyásolják, hogy melyik manifesztálódik belőle.”

DaTa>!

Az ország legnépszerűbb és legismertebb pszichológusát csak hivatalos alkalmakkor, esetleg a pulpituson neveztük Popper tanár úrnak. Egymás között, tanárok is, diákok is, Popinak hívtuk.

DaTa>!

„A hinduizmusnak volt vagy ötezer éve, a zsidóságnak három és félezer, netán öt és félezer, a buddhizmusnak kétezer-ötszáz, a kereszténységnek kétezer, az iszlámnak majd másfél évezrede az emberi szívek, erkölcsök jóvátételére. […] És az eredmény? Van? Nincs?”