Érteni ​és elengedni 21 csillagozás

Felnőtté válásunk, lelki egészségünk
Popper Péter: Érteni és elengedni

Ez a harmadik könyv, – az első Az Élet Sója, a második a PárKapcsolat Körkép -amelynek alapjául a szerző 2004 és 2010 között felvett vidéki és budapesti előadásai szolgáltak. Természetesen előfordulhatnak átfedések a már megjelent könyveivel – ez elkerülhetetlen. Ennek ellenére újdonságként hatnak ránk. Tökéletesen érezhető az előadás hangulata, mely külön izgalmassá teszi számunkra, olyan érzést keltve bennünk, mintha ott ülnénk és hallgatnánk Popper Pétert, a varázslatos előadót. Ez a könyv is sok előadásából áll össze, mely most a család témáját járja körül. Különlegessége a könyvnek a szerző hangjával megszólaló válogatás CD melléklete.

Saxum, Budapest, 2015
200 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632482231 · Illusztrálta: Köves Tamás

Thomas Mann

Popper Péter: Érteni és elengedni Felnőtté válásunk, lelki egészségünk

Ez volt az egyik legjobb Popper Péter válogatás, amit eddig olvastam. Kevés olyan anekdotája volt benne, amit már sok helyen olvastam. Aktuálisabb is volt, mint eddig bármelyik.

Mariann_Czenema P>!

Popper Péter: Érteni és elengedni Felnőtté válásunk, lelki egészségünk

Azt hiszem, minden igazán jó gurunak, tanítómesternek van kedvenc témája, mondanivalója, amit szeretne megértetni és elfogadtatni a hallgatóságával. Olyan fontos tanítás ez, ami az illető előadó legmélyebb hitvallása, tudása legjava, hiteinek szintézise, ezért folyton-folyvást elmeséli azt, akár egy újrajátszott lemezként.
Mindig apró dolgokban volt változtatás a tanítást illetően, de a lényeg változatlan maradt, és nem volt számomra unalmas ugyanazokat a saját életéből vett példákat sem elolvasni. Mindig hasznos, jó érzés tudni, hogy a pszichológus is volt őrült fiatalként, követett el hajmeresztő hülyeséget, vagy hogy neki is volt konfliktusa az iskolával, óvodával…
(bővebben, idézetekkel:

ppeva P>!

Popper Péter: Érteni és elengedni Felnőtté válásunk, lelki egészségünk

Nagy kedvet csinált a következő műveihez is. :)

konyvolvaso>!

Popper Péter: Érteni és elengedni Felnőtté válásunk, lelki egészségünk

Nagyon jó gyűjtemény PP írásokból. Jól össze vannak szedve a gondolatok a felnőtt létről, egészséges lélekről.
Szeretem olvasni Popper Péter műveit, közvetlen módon mesél, saját példákkal illusztrálva. Ez a személyesség az amivel hitelessé tudja tenni történeteit. Mer lázadni, meghökkenteni, ez a lelkének a varázsa. Mindenkihez pozitivan áll hozzá és próbálja kihozni belőle a legtöbbet.

Jeffi P>!

Popper Péter: Érteni és elengedni Felnőtté válásunk, lelki egészségünk

Szeretem Popper Péter könyveit. Neki volt egy bizonyos humora, amivel kezelte a dolgokat, és így sokkalta érthetőbb módon volt képes elmondani azt, ami az emberek számára természetesnek kellene, hogy legyen, de mégsem az. Sajnálom, hogy sosem sikerült vele találkoznom, mert egy csomó kérdésem lett volna hozzá. És tudom, hogy ő úgy tudott volna rá válaszolni, hogy a fejemre csapok és felkiáltok, hogy basszus tényleg! Mert ő egy ilyen ember volt. Mert ő tudott valamit amit mindannyiunknak tudnia kellene, és ha tudnánk akkor a világ sokkalta jobb hely lenne.
A kötet sok olyan témát hozott fel, ami eddig is érdekelt, és most, hogy olvashattam róla, azt mondom kicsit jobban látom a dolgokat. Féltem, hogy teli lesz olyan történetekkel, amiket olvastam már, hiszen azért újat már nem tudnak mondani. Tévedtem, vannak még elég olyan történetek amiket nem ismételtek unásig a Popper Péter könyvekben.

Bővebben: http://jeffi-olvas.blogspot.hu/2015/10/popper-peter-ert…

RedRose>!

Popper Péter: Érteni és elengedni Felnőtté válásunk, lelki egészségünk

Teljes mértékben egyetértek @Chöpp értékelésével. Nagyon tetszett és annyira sajnálom, hogy nem ülhetek le Péter bácsi mellé nagyokat beszélgetni. Soha nem tudta volna kiírni magából azt a mennyiségű tudást, amivel ő rendelkezett.

veda23>!

Popper Péter: Érteni és elengedni Felnőtté válásunk, lelki egészségünk

Érdekes gondolatokat hoz ebben a könyvében is. Egyszer érdemes elolvasni!

Szédeli_Futó_Tímea>!

Popper Péter: Érteni és elengedni Felnőtté válásunk, lelki egészségünk

Nem nagyon olvastam még Ppper Pétert. de maximálisan meggyőzött. Mint ember és mint szakember is. Bár téma szerint a kamaszokról kellett volna szólnia a könyvnek, ehhez képest az élet minden területét érintette és csak győztem kapkodni a fejem és megtalálni a leesett állam. Csodás gondolatok, nagyon jó levezetések, érthetően, elfogadhatóan , megdöbbentően mai szemmel igazan. Csodás élmény volt, ajánlom mindenkinek!

b3ck>!

Popper Péter: Érteni és elengedni Felnőtté válásunk, lelki egészségünk

Remek könyv Popper előadásaiból. Kifejezetten tetszett a sok életből vett példa, amelyekkel egy-egy gondolatát világítja meg, és teszi elénk tálcán. Veszélyesen gyorsan olvasható, ezért olykor érdemes lehet megállni, és gondolkodni az elhangzottakon (ha már előadásokról beszélünk).

Chöpp P>!

Ne csináld azt a másik embernek, amit nem akarsz, hogy veled csináljanak.

Gyerekkori agresszió. Pedagógusok és szülők felelőssége, 145.o.

Chöpp P>!

A diktatúráknak és a totális rendszereknek ez nagyon jó volt. Ez nem véletlenül alakult így. Nagyon jó volt, mert nagyon jól jöttek neki az infantilis emberek, infantilis felnőttek abban a vonatkozásban, hogy ők voltak a kívülről irányítható tömegember, akit jelszavakkal, mítoszoknak az odakínálásával irányítani és befolyásolni lehetett. Ez a totális rendszernek marha jól jött. Ez volt a cél. Csak észre kell venni, hogy a globalizációnak ugyanez kell. Kívülről, reklámokkal, politikai mítoszokkal, jelszavakkal irányítható tömegember. A társadalomnak egyáltalában nem érdeke, hogy gondolkodásában, ítéletében, viselkedésében szuverén, önálló emberek jöjjenek létre. És ezért az egész társadalom ennek az infantilizálásnak az irányába mozog.

Érett személyiséggé válás, 65-66.o.

Kapcsolódó szócikkek: társadalom
Chöpp P>!

Az egyetemen nem múlik el úgy félév, hogy ne álljon fel egy diák, amikor az erkölcsi fejlődést tanítom csecsemőkortól felnőttkorig, és ne kérdezze meg:
    – Tanár úr, úgy tetszik tapasztalni, hogy a tisztességes embernek jobb sorsa van a társadalomban?
    – Nem öregem. Azt tapasztalom, hogy rosszabb sorsa van. Tisztességesnek lenni ma nem egy jutalmazott magatartás, hanem egy büntetendő magatartás.
    – Akkor miért tetszik tanítani minket az erkölcsre?
    – Drágaságom – mondom –, én egy szóval sem mondtam, hogy tisztességes embernek lenni jó üzlet. Rossz üzlet. De van néhány ember, aki annak ellenére, hogy tudja, mi vár rá, mégis megpróbál bizonyos tisztességi normákat betartani. Megkapja érte a magáét.

Gyerekkori agresszió. Pedagógusok és szülők felelőssége, 120-121.o.

Kapcsolódó szócikkek: erkölcs
Chöpp P>!

Egy idő után azt mondta a láma, hogy nézd, ha az egész társadalom rohan, időzavarban van, soha semmire nincs idő, akkor te is rohanni fogsz. Ezt nem tudod kivédeni. Ez nem rajtad áll. De rajtad áll az, hogy hogyan rohansz. Mert lehet izgatottan rohanni és nyugodtan rohanni. Rohanj nyugodtan – mondta a Láma. Na most ez az egyetlen recept, amit én tudok. Hogy az ember önmagában teremtsen rendet. Saját agresszióit ne élje ki. Saját félelmeibe ne menjen tönkre. Szóval ne csináljon egyéni bűnöket a társadalmi bűnökből.

Chöpp P>!

Ez nagyon rossz szociális modell, hogy a gyerek életszínvonala magasabb, mint a szülőé. Aztán jön a nagy csodálkozás, hogy felnőttkorra miért olyan kíméletlenül egoista. Mert ilyennek tetszett őt nevelni.

Érett személyiséggé válás, 69.o.

Chöpp P>!

… amíg a társadalom tele van olyan emberekkel, akik jogtalan előnyt akarnak maguknak szerezni, addig nincs demokrácia. Addig nincs! Csak pofázás van. Addig nincs demokrácia, amíg a közös tulajdont, a közös színtereket, amiben élünk, nem tiszteljük, és nem tartjuk a másik ember érdekeit szem előtt.

Kapcsolódó szócikkek: demokrácia
Chöpp P>!

Ha én Svédországban vagyok pszichológus vagy kazánkovács, Angliában vagyok fogorvos vagy takarító, a politika mérhetetlen magasságban elmegy a fejem fölött. Hát érdekel engem, mint nyelvtantanárt, hogy Thatcher van-e uralmon vagy Blair, vagy kicsoda? Mi közöm van hozzá? De nálunk nem így van. A politika fölvágja az ajtót, bejön a szobába, az asztalunkig, az ágyunkig, s ránk ordít. Jársz templomba? Megkereszteltetted a gyerekedet? Jobboldali vagy vagy baloldali? Kire szavazol? Berántanak a politikába. A legintimebb magánszféránkba behatolnak.

Gyerekkori agresszió. Pedagógusok és szülők felelőssége, 140-141.o.

Kapcsolódó szócikkek: politika · Svédország
Chöpp P>!

Thomas Mann-nak van egy megjegyzése, hogy nem szabad a társadalom bűneiből egyéni bűnöket csinálni. Legalább ezt ne! Ha a társadalom agresszív, te ne legyél agresszív. Ha a társadalom elkeseredett, te ne legyél elkeseredett. Próbálj magadnak valamilyen pozitív álláspontot találni.

Kapcsolódó szócikkek: Thomas Mann
Chöpp P>!

A pedagógustársadalom egésze rossz, speciális helyzetben van, ami nagyon foglalkoztat engem, és nagyon sok nyilvános szereplésen megkaptam már érte a magamét. Ugyanis azt gondolom, hogy a magyar értelmiség között a legmegalázottabb réteg a pedagógus. A pedagógust fölhasználják minden baromságra. Tojásgyűjtésre, népnevelésre, statisztikára, választási irodákban való szolgálattevésre, mindenre, ami nem pedagógia. A pedagógusnak azt mondták, hogy mutasd az óravázlatodat. De ezt akkor mondták, amikor abszurdumnak tűnt volna, ha azt mondja a főorvos az operáló sebésznek, hogy várj, előbb mutasd meg a vakbélműtétvázlatodat. Aztán operálhatsz. Vagyis annyi hitelt nem adtak egy öreg pedagógusnak, hogy óravázlat nélkül tud órát tartani.

Gyerekkori agresszió. Pedagógusok és szülők felelőssége, 126.o.

Kapcsolódó szócikkek: pedagógia
Chöpp P>!

Amikor én igazságügyi szakértő voltam, akkor mindig ugyanaz ismétlődött. Azt mondta a bíróság, hogy szakértő úr, az ön véleménye tele van ellentmondásokkal. Mire én azt mondtam: Elnök úr, kérem, az ember lelke tele van ellentmondásokkal. Ezt tükrözi a szakértői véleményem.

Említett könyvek