Déry ​Tibor 3 csillagozás

Pomogáts Béla (szerk.): Déry Tibor Pomogáts Béla (szerk.): Déry Tibor

A ​Kossuth-díj a legmagasabb rangú állami elismerés Magyarországon. Az 1848-as szabadságharc századik évfordulóján, 1948-ban adták először, s odaítélése ma is jelentős szellemi és kultúrpolitikai esemény.

A sorozat kiadása nem csupán hiányt pótló, egyedi szemléletű könyvszakmai nagyvállalkozás, hanem kortörténeti dokumentumok gyűjteménye is. Hiszen az, hogy kik mikor kaptak díjat, és mely alkotásaikért vagy milyen életművükért, sokat elárul az adott időszak általános és kulturális politikájáról, irodalomról vallott felfogásáról és értékviszonyairól.

A sorozat az egy író egy könyv alapelvét követi, de azok az alkotók, akiknek lezárt életműve szakmailag nem igazolta a magas díj odaítélését, egy-egy kötetben összevontan kapnak helyet. Az írók munkásságát reprezentáló művek és műrészletek kiválasztását jeles szakértőink végzik. Minden egyes kötet a nagyközönség számára írt irodalomtörténeti bevezetővel és bibliográfiai jegyzékkel készült.

Az Alexandra Kiadó… (tovább)

Róla szól: Déry Tibor

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Kossuth-díjas írók · Kortársaink Akadémiai

Alexandra, Pécs, 2002
272 oldal · keménytáblás · ISBN: 9633682053
Akadémiai, Budapest, 1974

LászlóK>!
Pomogáts Béla (szerk.): Déry Tibor

Nem az én zsánerem mint író, de stílusa élvezhető. Ha baloldali értékrendet is vall, de őszinte. És öreg korára messze belátóbb mint volt.
Érdemes megismerkedni az életúttal és a könyv nyújtotta szemelvényekkel az életút terméseiből.