Kalandozás ​a sakktáblán 9 csillagozás

Polgár Judit: Kalandozás a sakktáblán

A sakkozás nemcsak játék, hanem gondolkodásmód is, amely már kisgyerekkorban elsajátítható, majd az élet számos területén sikerrel hasznosítható. Univerzális agytréning, amely logikus gondolkodásra tanít, fejleszti a problémamegoldó képességet, és szárnyakat ad a kreativitásnak. Polgár Judit könyvei mindezt mesével, rímekkel, játékos feladatokkal teszik, miközben a sakk szabályait is bemutatják.

Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy Sakkpalota. Abban lakott a király és a királynő… Így kezdődik a mese, amelynek szereplőire megannyi kaland és megoldásra váró rejtély vár. A Kalandozás a sakktáblán című kötetben megismerjük a sakkbábukat és furcsa szokásaikat, megtanulunk a sakktáblán közlekedni, és rajzolunk, színezünk, verselünk.

Kolibri, Budapest, 2022
64 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635990856 · Illusztrálta: Polgár Zsófia, Kövesdi Dóra, Dániel Andrea
Bookline Könyvek, Budapest, 2017
64 oldal · ISBN: 9789634371526 · Illusztrálta: Dániel Andrea, Kövesdi Dóra, Polgár Zsófia

Polgár Judit: Kalandozás a sakktáblán

Nagyon jó foglalkoztató négy éveseknek. Kisebbik fiam nem is érdeklődött a téma iránt (most sem annyira lelkes, mint a nagyobbik), de most sikerült kicsit jobban megérteni. A bábok neveit, mozgásait, a sakktábla jelzéseit magyarázza, gyakoroltatja ez a könyv.

ritusss>!
Polgár Judit: Kalandozás a sakktáblán

Ötletes ismerkedős könyv a sakktáblával, a figurákkal, lépésekkel. Egyszerű feladatok, kis mese tanítják a 4-5 éveseket a lépésekre, a sakk gondolkodására.
Van benne színezés, körbekerítés, matricázás, árnyék kereső.
Jól összeállított munkafüzet.

lenne P>!

Szeretem a meglepetéseket, és a sakkban különösen szeretek a huszárral meglepetést okozni az ellenfélnek.
Polgár Judit

lenne P>!

Amikor kislány voltam, szerettem magas tornyot építeni a bástyákból.
Polgár Judit