Érettségi ​– Angol – Feladatsorok az emelt szintű írásbeli vizsgára 2 csillagozás

Pojják Klára – Ván Judit: Érettségi – Angol – Feladatsorok az emelt szintű írásbeli vizsgára Pojják Klára – Ván Judit: Érettségi – Angol – Feladatsorok az emelt szintű írásbeli vizsgára

Kiknek ​szól?
– középiskolai diákoknak önálló felkészüléshez
– tanároknak tanórai vagy felkészítő munkához

Mit is tartalmaz pontosan?
– 10 teljes tesztsort
– Hasznos tanácsokat a felkészüléshez
– Megoldókulcsot
– A feladatokhoz tartozó hanganyagok ingyenesen elérhetőek honlapunkon, vagy az ingyenes applikáció segítségével letölthetőek az okostelefonokra.

Mi is ez a kiadvány?
Az angol nyelvi érettségi vizsga célja a kommunikatív nyelvtudás mérése, azaz annak megállapítása, hogy a vizsgázó képes-e kommunikációs céljait megvalósítani. A vizsga írásbeli és szóbeli részből áll, és a négy nyelvi alapkészséget (olvasott és hallott szöveg értése, íráskészség és beszédkészség) valamint a nyelvtani és lexikai kompetenciát méri. Az új emelt szintű angol érettségi vizsga az Európa Referenciakeret B2-es szintjének felel meg.
Az emelt szintű érettségire felkészítő-kiadványunk azzal a céllal íródott, hogy segítségével a diákok… (tovább)

Raabe Klett, 2018

Kyupirappa P>!

Igaz, még csak három feladatsort oldottam meg a tízből, de úgy érzem, ez épp elegendő ahhoz, hogy leírjam a benyomásaimat a könyvvel kapcsolatban azoknak, akik gondolkodnak a megvásárlásán. off

Többféle érettségi feladatsort megcsináltam az elmúlt időben, ha nehézségi szint alapján kellene sorolnom őket, gondolkodás nélkül ezt a kiadványt választanám a legnehezebbnek. Igaz, a feladattípusok ugyanolyanok, mint az érettségin, de mégis könnyű rajtuk sok pontot veszíteni, mert szivatósabbak… Biztos vagyok benne, hogy ezek a feladatok magasabb nyelvi szinten vannak, mint B2, ennek ellenére nem hinném, hogy ez óriási probléma lenne, csak jó tudni, mielőtt valaki elkeseredne, hogy neki nem fog menni az emelt angol érettségi :)

A hallásbeli részét (ami az interneten teljes egészében megtalálható) viszont nem tudnám pozitív jelzőkkel illetni… Sajnos többször meg kellett hallgatnom, hogy értsem is, amit mondanak. Szomorú, de véleményem szerint nem a legjobb embereket válogatták össze hozzá, az igazi érettségin szereplő beszélőket ezerszer könnyebb megérteni.

A levélírás része az szuper, az érettségiben is hasonló témák szoktak lenni.

Összességében azt tudnám mondani, hogy a hallásbelijét leszámítva ez egy jó könyv, bár azzal számolni kell, hogy nem feltétlenül tükrözi a valós érettségit. (Én például 10-15%-kal alacsonyabban teljesítettem ezekben, mint az OH oldalán található feladatokban) Emellett erős acélidegeket is ajánlok még hozzá :) :) :)

Raabe Klett, 2018