Trópusi ​csigák, kagylók 14 csillagozás

Podani János: Trópusi csigák, kagylók

Az élővilág formagazdagsága és színbeli változatossága a trópusi tájakon a legfeltűnőbb. Jól példázzák ezt a csigák, kagylók és lábasfejűek; összefoglaló nevükön puhatestűek. Bár a trópusok messze esnek tőlünk, az ott élő puhatestűek színes világának hírmondóival olykor mi is találkozunk, gondoljunk csak a lakásdíszként őrizgetett pompás csiga- és kagylóhéjakra. A távoli tájakra eljutó szerencsésebbek pedig nem mulasztják el az alkalmat, hogy különös formájú héjakat gyűjtsenek örök emlékül a tengerparti fövenyen.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Búvár Zsebkönyvek Móra

Móra, Budapest, 1988
62 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631155595 · Illusztrálta: Lexa Klára

Mariann_Czenema P>!
Podani János: Trópusi csigák, kagylók

Szokásos ezercsillagos búvár zsebkönyv, amiben (számomra) az volt a legérdekesebb, hogy mennyi kannibál, ragadozó csigabiga van (sok) és mennyi fára felmászó csigusz! (még több)

negoti P>!
Podani János: Trópusi csigák, kagylók

Mindig ámulatba ejt, hogy a természet ,egyszerűségükben is milyen változatos és szépséges élőlényeket tud alkotni!

Luna_Dephensis>!
Podani János: Trópusi csigák, kagylók

Érdekes kis olvasmány, noha nem tudom, hány embert érdekelnek a csigák igazából :D Én viszont ezt a tábort erősítem. Noha nem épp mai darab ez a kis könyvecske, a rövid leírások ettől függetlenül jók. :) A legjobb az volt, mikor a különböző kapott vagy talált csigaházakról kiderült, hogy milyen faj maradványaihoz tartoznak, és mit lehet tudni ezekről az élőlényekről. :)