Kultúrnövények ​1. 13 csillagozás

A trópusok termesztett növényei
Pócs Tamás: Kultúrnövények 1. Pócs Tamás: Kultúrnövények 1.

„Az ​expedíció megpihent egy szikomorfa árnyékában. A magukkal hozott kókuszdióval csillapították éjhüket és szomjukat, amíg a szakács átizzított köveken tápiókát és batátát sütött, és papajalevélbe csomagolva elkészítette – jó borsosan és szerecsendióval fűszerezve – a kecskehúst.” Ki ne olvasott volna már ilyenféle útleírást, mesét, kalandregényt, ahol lépten-nyomon találkozott a forró égöv termesztett növényeivel, csak éppen a nevek felsorolása alapján nem tudta elképzelni, milyen a kínafa, a szezám, a jacarandafa, a jamszgyökér, a kenyérfa vagy a bougainvillea. Sokan úgy vélik, hogy a banán pálmafán terem, arra viszont nem is gondolnak, hogy a trópusokon a mi pázsitfüveink, gabonaféléink rokonai fává nőnek,
Mindennapi életünkben is találkozunk – kisgyermek korunktól fogva – a trópusok termékeivel, csak nem tudjuk, miből, hogyan készülnek. Biztosan kaptunk már köhögés ellen ipekakuána-szirupot az orvostól. A világgazdasági hírekben olvastunk vagy hallottunk a… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Búvár Zsebkönyvek Móra

Móra, Budapest, 1978
Móra, Budapest, 1976
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631106004 · Illusztrálta: Bíró Krisztina
Móra, Budapest, 1976
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631113892 · Illusztrálta: Bíró Krisztina

Gelso>!
Pócs Tamás: Kultúrnövények 1.

Pócs Tamás: Kultúrnövények 1. A trópusok termesztett növényei

Sajnos bénaságom miatt a @kstimi Retro könyvecskék: Búvár zsebkönyvek kihívás-át nem tudtam teljesíteni, egész egyszerűen benéztem a végdátumot – de, sebaj, mert nem tudtam leállni és ellenállni.
A Gy-i könyvtárunk tett egy nagyon jó, ill. húzást! SZEM ELÉ tette eme rég elfeledett, de nagyon hasznos, szórakoztató stb. sorozatot! Nyomban haza is hoztam párat már csak a lapozgatás kedvéért is. Gyerekkoromban gyűjtöttem a sorozatot, de voltak olyan részek, ami nehezebben voltak beszerezhetőek, vagy egész egyszerűen elkerültek. Ilyen volt ez is.
Határtalanul érdekes olvasmány, ill. szemnek végtelenül pompázatos és érdekes.
Visszavittem már a könyvtárba, de ki fogom újra hozni, mert a mostani alkalommal csak a lapozgatás volt a szándék, de a könyv ezt nem engedi! Olvasni is kellett! Nem jegyzeteltem, de valami fantasztikus felfedezés volt olyan növényekkel szembesülni, amelyek csak írásban, pl. nemrég hallottam a jamszgyökérről vagy olvastam a jakarandafáról, esetleg szóban, mint pl. ipekakuána, jöttek velem szemben – bár igaz, hogy most sok mindent meg tudunk nézni a neten – de akkor is jó élmény volt! Vagy már több éve ismert növényekről olvasni, pl. ananász, mangó. Nagyon ajánlom! Kiváló válogatás!

Leoni I>!
Pócs Tamás: Kultúrnövények 1.

Pócs Tamás: Kultúrnövények 1. A trópusok termesztett növényei

Szép színes képek, ezekről tanultak rajzolni az unokahúgaim:-)

Lilla_Moly>!

A kifejtés igen nehéz kézi munkát igényel. A csonthéjat körülvevő termésfal a bőrre ártalmas anyagokat tartalmaz, ezért pörkölés után szokták a magvakat „kikopozni”.

18. oldal - Kesudió vagy akazsudió