Bruce ​Lee 19 csillagozás

Plavecz Tamás – Plavecz Nándor: Bruce Lee

Bruce Lee, az amerikai világsztár, a film- és harcművészetek világszerte ismert és közkedvelt alakja, még ma évekkel a halála után is élő legenda, kitörölhetetlen emlék rajongóinak és tisztelőinek szívében.

Népszava, Budapest, 1987

kissakos I>!
Plavecz Tamás – Plavecz Nándor: Bruce Lee

Ez egy korrekt könyv, kissé száraz, tényszerű életrajzi írás a harcművészetek legendás alakjáról, Bruce Lee-ről. A maga idejében hiánypótló darab volt, sőt, még most is az, mivel magyar nyelven viszonylag kevés írás jelent meg a „kissárkányról”.

Egyszer két legyet is megfogott a levegőben, miközben felugrott a 210 cm-es (!) mennyezetig.

Bruce a következőeket mondta nekem: „Bármit is akarsz, ha akarod, eléred. Ha nem csak akarod, de meg is teszed a megfelelő lépéseket, akkor eléred a céljaid. És nem számít, hogy fehér, fekete, sárga vagy akármi vagy.”

Bruce minden percét igyekezett a lehető leghatékonyabban felhasználni arra, hogy a totális harcművészetét, a jeet kune do-t tökéletesítse. Életelve volt, hogy, mivel az élet rövid, egyetlen pillanatát se hagyjuk elszállni anélkül, hogy ne tettünk volna valamit, ami előbbre vihet.

Brandon: Apám azt mondta nekem, ha utánzol valakit, akkor nem fogsz semmi újat adni a világnak. Senkinek sem fogsz segíteni, ha ezt teszed.