Páncélosok (CCCP regények 2.) 7 csillagozás

Pjotr Sztyepanovics Alihanov: Páncélosok Pjotr Sztyepanovics Alihanov: Páncélosok

Az egykori szovjet katona, egy harckocsizóezred tagjaként Magyarországon, Csehországban és az ostromlott Berlin környékén vészeli át élete legizgalmasabb heteit. Mi kell ahhoz, hogy egy szovjet katona ne vegyen részt magyar nők megerőszakolásában, magyar és cseh városok kirablásában?És ha egyszer mégis „zsákmányolni” indul a kegyetlen harcok közepette, akkor hogyan kerül szembe a mindenható szovjet állambiztonságiakkal, és hogyan száll velük szembe, miközben maga is ugyanazt az egyenruhát viseli, amit azok? Az érdekfeszítő történetet közben a páncéloshadosztály németekkel vívott csatái színesítik, ahol mindkét oldalon sokan vesznek oda. Alihanov tizedes a könyv végére megcsömörlik a szovjet hadseregtől, és egyetlen vágya, hogy attól megszabaduljon. A sors felajánlja neki a menekülési útvonalat, amely véres, de járható. A fiatalember megtesz mindent, hogy elszakadjon addigi övéitől, hogy aztán majd egy rendezett társadalomban, szabad emberként élhesse életét.

Eredeti megjelenés éve: 2006

Kódexfestő, 2016
Aquila, Debrecen, 2006

Larsen_B
Pjotr Sztyepanovics Alihanov: Páncélosok

Pjotr valójában Nemere István orosz írói álneve. Nem jó könyv, de legalább nagyon rossz… Történelmi regénytől elvártam volna némi hitelességet, de ebben csak az valós, hogy a 2. vh idején játszódik, 1945-ben.