A ​negyedik (Lorieni Krónikák 1.) 401 csillagozás

Pittacus Lore: A negyedik

Pittacus Lore a Lorieni Bölcsek bölcse. Tizenkét éve él a Földön, készül a bolygó sorsát meghatározó, mindent eldöntő háborúra. Tartózkodási helye ismeretlen. A Lorienről érkeztünk a Földre. Tizenkét évvel ezelőtt. Úgy nézünk ki, mint ti. Ugyanazt a nyelvet beszéljük. Köztetek élünk. De másmilyenek vagyunk. Olyan hatalommal rendelkezünk, amiről nem is álmodhattok. Elképzelni sem tudjátok, milyen erősek és gyorsak vagyunk. Hozzánk hasonló szuperhősökkel eddig csak filmekben vagy képregényekben találkozhattatok, de mi valóban létezünk.

Eredeti mű: Pittacus Lore: I am Number Four

Eredeti megjelenés éve: 2010

Cartaphilus, Budapest, 2011
346 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632661841 · Fordította: Illés Róbert

Negyedik (John Smith) · Hatodik · Sam Goode · Brandon (Cêpan, John Henri) · Bernie Kosar · Sarah Hart

_Eriii P
Pittacus Lore: A negyedik

Ez most nagyon jól esett annak ellenére, hogy a címkét nem néztem, fülszöveget nem olvastam, és ifjúsági regény. Az írásmód nagyon élvezhető, könnyű haladni a könyvel. Annak ellenére, hogy ez az első kötet, a történet mindvégig izgalmas volt, egy percre sem lankadt a figyelmem. A főszereplőket nagyon megkedveltem, ami egy hangyányit zavart az a nyálas romantikus rész, de még az is megbocsájtható, mert a főszereplők 16 évesek lesznek. Nagyon kiváncsi vagyok a következő részre, ha az is ennyire izgalmas, ennyire pörgős és akciódús, akkor nálam nyert ügye van.

Csoszi
Pittacus Lore: A negyedik

A földönkívüliek köztünk vannak. Igazán ígéretes, fordulatos sorozatindító. A Lorien bolygóról származó fiú, a Negyedik szemszögéből követhetjük nyomon az eseményeket. Nagyon tetszett a különleges képességeinek, a tálentumainak a megjelenése, az edzések. Érdekesek voltak a látomások Lorienről. Szívesen olvastam volna még többet erről a távoli bolygóról. A szerelmi szálat picit gyengének éreztem, de nem volt felesleges. Ha ez kimarad a történetből, akkor Negyedik és Henri egyszerűen elmenekült volna a végén, és nem kerül sor az izgalmas harcra a mogadoriakkal. Kíváncsian várom a folytatást és a filmhez is kedvet kaptam.

Szilvi00 P
Pittacus Lore: A negyedik

Pontosan ilyen könyvre volt most szükségem!
Egy könnyen emészthető, ugyanakkor izgalmas YA fantasyre!
Igaz, kicsit lassan és sablonosan indult a történet, a szokásos „új kisváros, új iskola, csinos-szőke-szurkolólány-akibe-azonnal-beleszeret-főhősünk" történet, de hát egy sok részes sorozatról van szó, valahol el kell kezdeni :D, annyira nem is zavart a dolog. Főleg, mivel mindezek mellett a földönkívüli szálon is nagy volt a hangsúly, a Lorien-i emlékek, látomások engem mindig elkápráztattak. A szereplők is mind szerethetők voltak, Negyedik bátor és a szimpatikus karakter, Sarah és Sam is rendben volt, Hatodikat pedig az első pillanattól kezdve bírtam! A kedvencem Henri volt, megérintett a múltja, szívesen olvastam volna még többet róla. Jöhet a többi rész is!

Lisie87 P
Pittacus Lore: A negyedik

Vannak azért jó ifjúsági könyvek, ahol kevés a nyígás, és inkább cukik és szerethetőek a szereplők, ahol nincs szerelmi háromszög, stb. :D Szóval szeretem én az ilyen könyveket, főleg az ilyen gimiben játszódósakat. Ezek olyan jól ki tudnak kapcsolni, szórakoztatnak és könnyedek. Gyorsan csúsznak az oldalak. Van egy kis plusz is (földönkívüliség), egy kis akció.
Tetszett, jó volt, jöhet jövőre a folytatása! :)

papeerzsepi
Pittacus Lore: A negyedik

Húúú! Annyira ódzkodtam ettől a könyvtől, a földönkívüliek miatt… De aztán kihíváslistára tettem, így elolvastam. Kedvenc lett. Kíváncsi vagyok a folytatásokra, bár a film állítólag nem lett szuper jó belőle, de majd azt is lecsekkolom…
Update: Megnéztem a filmet… A srác szinkronja borzalmas, csak remélni tudom, hogy az eredeti nem ennyire rossz. A filmben sok minden nem teljesen úgy van mint a könyvben, de ezt már megszokhattam.

Mazsidrazsi
Pittacus Lore: A negyedik

Ez volt az első könyv, amit a film megnézése után olvastam el, és nem okozott csalódást!
Imádtam a filmet, és a könyv még jobb is volt egy hajszálnyival. Tetszett a háttértörténet, a világuk, és még többet akarok tudni róluk.
A szereplők nem voltak rosszak, de olyan hatalmas nagy benyomást nem tettek rám. Mondjuk lehet amiatt, hogy a filmbéli karakterekkel azonosítottam őket…
Mindenesetre jöhet a folytatás :)

Petrus601
Pittacus Lore: A negyedik

Véégre egy újabb olyan könyv, amit nagyon el akartam olvasni, 5 csillagosra számítottam és az is lett!
A fimet imádtam belőle, de könyvben sokkal jobb, ez után nem kérdés, hogy a további részei is váró/kívánságlistások lesznek.
Nagyon jó kis történet, jól összetéve. Izgalmas, eseménydús. Itt is érvényesül az a „szabály”, hogy: még csak egy fejezet és leteszed…ahha, kiolvasod az egész könyvet egy ültő helyedben!:)
Az összes szereplőt imádtam, mindegyiknek akadt egy-egy olyan tulajdonsága, amivel megfogott, igen, még Mark is.:)

Lanore P
Pittacus Lore: A negyedik

Az elején picit nehezen ment az olvasás, furcsa volt ez a földönkívüli vonal, és vánszorgott a cselekmény, de aztán egyre izgalamsabb, és érdekesebb lett. A szerelmi szál nem volt túl meglepő, bár őszintén szólva a karakterek nem nőttek nagyon a szívemhez, túl „tinisek” voltak. Ami viszont tetszett, az a Lorien részletes bemutatása, nagyon kíváncsi vagyok, hogy ezt hogy oldották meg a filmben, mert a könyvbeli világ nagyon jó volt. Egyelőre nem tudom, érdekel-e a folytatás, majd a film után eldöntöm :)

Navi P
Pittacus Lore: A negyedik

Jó volt, érdekes volt, bár ez most annyira nem kötött le. Lehet csak azért, mert még régen a moziban láttam, így nagyjából tudtam, mire számítsak. Egy kicsit klissés, egy kicsit kiszámítható, de jó :) Kíváncsi vagyok a folytatásra. Bernie Kosarra nem emlékeztem, meg a fájó veszteségre sem, de emiatt fogom ma megnézni a filmet megint. Az ennél sem hagy nyugodni, hogy nagyon-nagyon nehéz lett volna életkorban passzoló színészeket találni a szerepekhez??
Az Adele szám a filmben számomra mindent visz :)

abstractelf
Pittacus Lore: A negyedik

*zokog belül* Annyira számítottam erre a fordulatra, mégis teljesen felkészületlenül ért, mikor elértem ahhoz a részhez. Miért kellett, miért?
Azon túl, hogy darabokra törte a szívem ez a könyv, felettébb pozitívan csalódtam. Mármint igen vegyes véleményeket olvastam róla, így kissé kétkedve kezdtem az olvasásába… és tessék!
Nem mondom, hogy tökéletes volt, mert voltak benne megkérdőjelezhető logikájú dolgok, ismétlések, ráadásul A Jelenet is…
Ennek ellenére nagyon tetszett a történet, imádtam a karaktereket – Henri és Sam nagy-nagy-nagy kedvenceim lettek.
Kíváncsi vagyok, miként fog folytatódni, és hogy hogyan élik túl az összes kötetet… pozitív

csartak MP

Na és azt tudod, hogy a világvége 2012. december huszonegyedikén jön el?
Sam vigyorogva bólint.
– Igen, hallottam. Ez a Föld lejárati ideje, a maja időszámítás vége.
– Lejárati idő? – kotyogom közbe. – Mint a „minőségét megőrzi eddig és eddig” felirat a tejesdobozokon? Szóval akkor a Föld is megsavanyodik?

Kapcsolódó szócikkek: Negyedik (John Smith) · Sam Goode · világvége
mandarina

– Hiányzol – mondom.
– Hiányzom? De hát itt vagyok melletted.
– Ez a legrosszabb. Amikor úgy hiányzik valaki, hogy közben ott van melletted.

Sunshine

Henri mindig azt mondta: az emlékezés ára a fájdalom, ami vele jár.

336. oldal, 34. fejezet

kissüti

– Lemaradtam valamiről? – kérdezi.
– Nagyjából tíz csodálatos, velem töltött percről – felelem mosolyogva.

Kapcsolódó szócikkek: Negyedik (John Smith) · Sarah Hart
Sunshine

Nagyon lassan múlik az idő. Vannak ilyen napok, amikor úgy tűnik, mintha egy perc negyedóráig tartana, és fél nap kell ahhoz, hogy elteljen egy óra.

mandarina

Ne add föl a reményt! Az legyen a legutolsó, amiről lemondasz. Ha a reményt elveszíted, mindent elveszítesz. Amikor már úgy érzed, hogy minden elveszett, amikor minden sötét és kilátástalan, a remény még akkor is megmarad.

Sunshine

Ha elég régóta hazudsz, egy idő után hozzászoksz.

Sunshine

– Semmiért nem adnám a veled töltött időt, kölyök. Az egész Lorienért sem. Az egész nyamvadt világért sem

Shanara

(…) aki nem tanul a történelemből, az arra kárhoztatik, hogy megismételje. De másodszorra már sokkal nagyobbak a tétek.

Sunshine

Nem az az érdekes, hogy mit csináltunk vagy mit nem csináltunk a múltban. Persze vannak, akik hagyják, hogy a megbánás irányítsa a tetteiket. De akár érdemes bánkódni a múlton, akár nem, ami történt, az megtörtént. Tedd túl magad rajta!

Lorieni Krónikák sorozat · Összehasonlítás