Piroska ​és a farkas és más mesék 21 csillagozás

Piroska és a farkas és más mesék Piroska és a farkas és más mesék Piroska és a farkas és más mesék Piroska és a farkas és más mesék

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: A világ legszebb meséi Juventus · A világ legszebb meséi Vagabund

Vagabund, Budapest, 2009
24 oldal · ISBN: 9789632900407 · Illusztrálta: Tari József
Juventus, Budapest, 2004
42 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637791086 · Fordította: Ballér Piroska · Illusztrálta: Piero Cattaneo
Juventus, Budapest, 1991
44 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637791086 · Fordította: Ballér Piroska · Illusztrálta: Piero Cattaneo

nypiro P>!
Piroska és a farkas és más mesék

8 mese van benne. Igazság szerint mindegyiket ismertrem hallomásból. Gyerekkoromban olvastam is néhányat. Most már értem, honnan ered a narcisztikus kifejezés. A gyufaárus lánynál elérzékenyültem. A katonán jót nevettem. A nyírfa és a patak pedig az emberi önzésről szólt. Természetesen kedvencem a Piroska és a farkas :) Aranyos, kedves mese.
A Hókirálynőben azért van fordítói hiba. Az elején testvérének írta le Kart, később pedig „barátjának”. De ez még belefért.

Lahara IP>!
Piroska és a farkas és más mesék

Egy részüket olvastam a Mesedobozban, de amúgy majdem mindet ismertem. A kis gyufaáruslánynál meg még bőgtem is.

hypedne>!
Piroska és a farkas és más mesék

Nagyon szép mesék és különösen tetszenek a rajzok! :)

Hajnalpir58>!
Piroska és a farkas és más mesék

Egyik mese, aminek sok feldolgozása van.
Egyben hasonlítanak csak a szereplőkben, és a kezdésben.

„Hol volt, hol nem volt,…”

nicky_666>!
Piroska és a farkas és más mesék

A gyerekkorom egyik kedvenc könyve. Amit a kopottsága is mutat :D Annak idején édesanyám olvasott fel belőle, most kézbe véve jó érzéseket/emlékeket ébreszt.

Kedy P>!
Piroska és a farkas és más mesék

Imádtam a benne lévő meséket, és gyönyörű illusztrációkkal volt tarkítva. Egyik kedvencem volt! :)

szmelus P>!
Piroska és a farkas és más mesék

Kicsit megváltoztatva, de jó irányban van a mese. Nem is tudom ki írta az eredetit.
3 mese van benne:
– Piroska és a farkas, a leghosszabb
– Eb, aki a kanalát meg nem eszi, egy rövidebb Mátyás királyról
– Rigócsőr király

PuPilla>!
Piroska és a farkas és más mesék

Szerettem ezt a kiadást, megvolt belőle jópár darab.