Boldog ​kölyökkor 3 csillagozás

Részletes útmutató a kölyökkutya gondozásához és kezdeti tanításához
Pippa Mattinson: Boldog kölyökkor

Ebből a könyvből megtudhatod, hogyan biztosíts boldog kölyökkort a kutyádnak, és hogyan köss életre szóló barátságot vele.

A kölyök érkezését megelőző előkészületektől a családdal (gyerekekkel és állatokkal) való ismerkedésig, a kezdeti szocializációtól a tanításig, az első éjjeli nyüszítéstől a gyakori viselkedésproblémák megoldásáig, ebben a könyvben megtalálsz mindent, amit egy kiskutya gazdájaként tudnod kell.

Pippa Mattinson havonta százötvenezer kutyagazdával kerül kapcsolatba a www.thelabradorsite.com honlapján, és pontosan tudja, hogy mire van szüksége egy kölyökkutya tulajdonosának. A Gundog Trust alapítójának első könyve, az Ide hozzám számtalan kutyagazda elismerését elnyerte már, csakúgy, mint a Labrador kézikönyv.

GABO, Budapest, 2022
240 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635661916 · Fordította: Adámy Luca

Joó_Katalin_Kata P>!
Pippa Mattinson: Boldog kölyökkor

Pippa Mattinson: Boldog kölyökkor Részletes útmutató a kölyökkutya gondozásához és kezdeti tanításához

Egy friss megjelenésű kutyás könyv került a figyelmem fókuszába, amely a kutyák kölyökkorára koncentrál.
A borító olvasócsalogató, kedvesen sugárzó, színes, jó illatú, és mivel a könyv sorait egy zoológus írta, így a tartalmát is reményekben gazdagon vártam.
Egy kölyökkutya felnevelése nagy boldogság, mondja a könyv címe is: Boldog kölyökkor.
Szakmabeliként azonban őszintén hittem benne, hogy nem csak ennek az útnak a macskakövein fogunk haladni, hanem erős figyelem terelődik a felelősség, az alázat és az elkötelezettség kérdéskörére. Szerencsére nem kellett csalódnom.

A könyv kitér a fokozatosság rendkívüli fontosságára. Az időzítésre, aminél igencsak mosolyogtam. Hiszen a mindennapjaim befolyásoló tényezője az időzítés.
Egy testbeszéd által jókor jelzett információ a kutya felé, egy félmosoly a gazda felé, egy tűpontos mondat egy ember felé, akinek fontos a véleményem. Mindez az időzítésen múlik.

Külön örültem a kutya és a gyerek kapcsolatát tárgyaló gondolatoknak. Nem próbált tetszelegni. Megmagyarázni, hogy miért tökéletes. Hiszen nem az. Nem lehet tökéletes a kutya és a kisgyerek kapcsolata, mivel ehhez következetességre van szükség, ami egy kisgyereknek nem a sajátja. Egy következetes, hozzáértő, magas érzelmi intelligenciával rendelkező felnőtt szükséges ahhoz, hogy a gyerek egy olyan mintát követhessen, ami elvezetheti az értő, hozzáértő és empatikus jövendőbeli kutyagazda nyomvonalán.

Szerettem. Bőven lett volna még mivel kiegészíteni a témákat, melyeket érintett, mégis egy nagyon hasznos könyvnek tartom.

Ajánlom szeretettel a kutyások figyelmébe!