Merénylet ​Szarajevóban 1 csillagozás

A nagy háború képregénypályázat nyertes művei
Pintér Tamás (szerk.): Merénylet Szarajevóban

A 2014. nyarán a Nagy Háború Blogot üzemeltető Nagy Háború Kutatásáért Közhasznú Alapítvány (NHKA) által, a Magyar Képregény Szövetség szakmai közreműködésével meghirdetett képregénypályázat első hat helyezettje. A pályaműveken a zsűri kisebb módosításokat kért a nyomtatásbeli közlés előtt, illetve az eredetileg fekete-fehérben beküldött helyezett művet kiszínezték alkotói.

A tartalom:
1. A vonal (írta: Matuszka Máté, rajzolta Kálmán Áron)
2. A megbeszélés (írta és rajzolta: Malindovszky Ákos)
3. Doberdói történet (írta és rajzolta: Jámbor Lajos)
4. Mától együtt, örökké (írta és rajzolta: Tebeli Szabolcs, tusrajz: Bárány Áron)
5. Merénylet (írta és rajzolta: Ámon Attila)
6. Páholy (írta: Pádár Ádám, rajzolta: Szebeni Péter)
A címlapot Vass Róbert tervezte.

Molymacska P>!
Pintér Tamás (szerk.): Merénylet Szarajevóban

Pintér Tamás (szerk.): Merénylet Szarajevóban A nagy háború képregénypályázat nyertes művei

Maga a koncepció nem volt rossz. A történelmi vonatkozás képregényesítve nagyon tetszett, ez pozitívum, és az is, hogy nagyon változatosak voltak. A téma ugyanaz volt, de mindegyik egy picit más aspektusban dolgozta fel, ami nagy tetszett.
Ami viszont nem, az a hatalmas mérete volt. Ez a kiadvány számomra sokkal jobban mutatott volna A5 (vagy B5) méretben, de így úgy éreztem, mintha egy lepedőt tartanék. Kényelmetlen és szerintem jobban sérül is így. A másik a történetek sorrendje. Nem tudom, hogyan válogatták össze, de én kronologikusan (amennyire lehet) raktam volna őket (vagyis a terv, a lelövés, a háború) mert így elég fura volt (negatív értelemben)
Mindenképpen egy nagyon jó képregényről van szó, maga az élmény egyértelműen maradandó.

Molymacska P>!

Bezzeg még az én időmben elég volt egy kiskert, ott elkapálgattunk, nem volt szükség bombákra, hogy lekössük magunkat.