Eső (Kalyber Joe 2.) 20 csillagozás

Pilcz Roland: Kalyber Joe – Eső Pilcz Roland: Kalyber Joe – Eső Pilcz Roland: Kalyber Joe – Eső

Hőseink útja folytatódik. Manhattanban kutatnak Mary után. A lány keresése cseppet sem mondható egyszerűnek. A kezdeti kudarcok után újabb visszaesés követi a kis csapatot: Csatlakozik hozzájuk Mary munkatársa, a hipohonder, gyümölcsmániás Hugo Lemanch is.. Ezek után Kalyberék kapcsolatba kerülnek egy titokzatos társasággal, kik ugyancsak a könyvet kutatják. Nincs más választásuk, csatlakoznak a nem túl bizalomgerjesztő klikkhez a cél érdekében. Miközben Palm Hugó hülyeségeitől veri falba a fejét, Kalyber és újdonsült segítőjük, a félszemű Yorn Kayrah Xemovrah között alakul egyfajta kutya-macska barátság. Kis „szocializálódás” után így profi segítséggel indulnak el a Thaiföld melletti Bandaman szigetre, ahol úgy hiszik utolérhetik Maryt, még mielőtt a maszkos figura találna rá. De vajon kiben bízhatnak meg? Hamarosan úgy néz ki, már talán önmagukban sem…

Kingpin, Szeged, 2012
62 oldal
Factory Creative Studio, Szeged, 2006
54 oldal

ishadi>!
Pilcz Roland: Kalyber Joe – Eső

Sötétebb, keményebb, mint az első rész. De a humora e közben is sziporkázik. Eddíg meglepően jó a sorozat. Ráadásul Magyar szerzőtől. Csak ajánlani tudom!

Zonyika P>!

Danny a Naprendszer legjobb szerelője… Egy kenyérpirítóból összerak nektek egy fénykardot beépített GPS-szel és MP3 lejátszóval úgy, hogy közben fél lábon ugrál és visszatartja a lélegzetét.

Zonyika P>!

– Né! Ez lenni Miszter Trenton autója!
– Miszter ki?
– Miszter Trenton lenni a múzeum bőkezű támogatója. Manhattan egyik legelőkelőbb üzletembere!
– És esténként denevérjelmezt ölt, vagy mi?

Zonyika P>!

– Ott ül, azon a ronda zöld Harley-n!
– Motor színe lenni szép! Zöld lenni egészség színe!

Kapcsolódó szócikkek: Harley-Davidson
Zonyika P>!

[Kay] – Látjátok, milyen magányosan áll ott az a felhő, mégis büszkén, méltósággal, mindenek felett. Milyen határozott, mégis milyen mulandó!
[Palm] – Az önhittség a veszte. Hisz' egyre nagyobb, egyre erősebb, de minél inkább elhatalmasodik… annál közelebb áll a végzethez.
[Hugo] – Lenni olyan, mint egy gigantikus fejessaláta!

Kalyber Joe sorozat · Összehasonlítás