Élj! 6 csillagozás

Pilát Gábor: Élj!

Attól, hogy beállsz a fénybe, még nem fénylesz, és a szerelem érzése nem hozza el a belső boldogságot. Legyél persze boldog a párkapcsolatban, de soha ne legyen a párod a boldogságod valódi forrása, ugyanis túl kiszolgáltatottá válasz. A legtöbb ember azt igyekszik megkapni a másiktól, amit magába kéne megtalálnia, és amivel magát kéne megajándékoznia…, mert szeretet nélkül minden gonosz, még az élet is.

Soproni Anzsu, Budapest, 2017

Pilát Gábor: Élj!

Pár héttel korábban már sajnos kiosztottam az „életem legjobb könyve” titulust, így ezen könyvnek marad az „életem leghasznosabb könyve” pozíció. Most biztosan az.

Emill>!

És mi van olyankor, amikor változtatni akarunk az életünkön, de azt érezzük, hogy képtelenek vagyunk rá?
Képtelennek lenni annyit tesz, mint nem rendelkezni egy képpel arról a dologról, amit szeretnénk. Tehát, ha nem tudsz változtatni, mert képtelennek érzed magad a változtatásra, ne akard, csupán annyit tegyél, hogy alkoss egy képet az elmédben, töltsd meg hittel, szeretettel, és engedd meg, hogy megtörténjen a változás. Engedd az az akarást, és megkapod, amit szeretnél, majd ne akard birtokolni, és örökre a tied marad.

Johanna_Császár>!

Aki negatív, az a felhőt látja. Aki pozitív, az a Napot. A Bölcs az Eget látja.

Emill>!

Ha boldogtalanok vagyunk, akkor a képzelet világába menekülünk a valóság elől. Nincs ezzel semmi baj. Hogy is lehetne, ha menedéket találunk ott? Viszont csak addig kell, hogy menedék legyen, amíg meg nem találjuk önmagunkat, mert akkor a valóság már izgalmasabb lesz a képzeletnél.
Hogyan? Teremtsd meg a boldogságodat a képzeletedben úgy, mintha az már a valóságban megtörtént volna. A jelen az, amikor nem emlékszel a múltra, és nem képzeled a jövőt. Egyszerűen hozd az érzést a jelen pillanatba, és ezáltal valósággá válik.