Lóci ​és Pötty 13 csillagozás

Pifkó Célia: Lóci és Pötty

Ti sem szerettek délután szunyókálni, és este még inkább ébren maradnátok? Így van ezzel Pötty is, bizony! Kérdezzétek csak Lócit, az aluszékony lajhárt, aki esténként karján pizsamával, lomhán kergeti a bolyhos csintalankodót!

Pifkó Célia és Orosz Annabella bájos lapozója a bárányfelhős álmok világába röpíti a lefekvéskor is izgő-mozgó, eleven kis olvasóit. Lócival és Pöttyel az elalvás nektek is könnyebb lesz!

Gutenberg, Csíkszereda, 2021
14 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786069001219 · Illusztrálta: Orosz Annabella

meseanyu P>!
Pifkó Célia: Lóci és Pötty

Nagyon aranyos kis könyv, kedves rímekkel, helyes rajzokkal, és jó tanácsokkal az elalváshoz, megnyugváshoz.

Schmöltz_Margit I>!
Pifkó Célia: Lóci és Pötty

Ötletes, kedves, kreatív. A szöveg és a rajzok felelgetnek egymásnak, mindkettő magas szintű. Minden baba könyvespolcán ott a helye!

rita_kalydine P>!

Szuper aranyos kis kötet! Helyes rímekkel, cuki rajzokkal! ♥️

Charbogardy_Jolán>!
Pifkó Célia: Lóci és Pötty

Na végre sikerült kivennünk a könyvtárból ezt a nagyon cuki kis könyvet, de akkor még nem olvastam el, így ma este teljesen meglepetésként ért, amikor a férjem hangokkal prezentálta a gyereknek. A lajhár úgy beszélt, mint akinek megalszik a szájában a tej, a bolha hadarva és kuncogva, nem tudom, hogy a gyerek vagy én szórakoztunk-e jobban. Az illusztrációk is cukik és viccesek, és hasonlóan gumimaci habitusú kisgyerekek (egyik) esti meséjének szerintem ideális. És azt külön kiemelem, hogy nem bénák a rímek, kifejezetten kézre- és szájraesnek gyereknek-felnőttnek egyaránt.

tilia_tomentosa >!
Pifkó Célia: Lóci és Pötty

Ez a legkisebbeknek szóló könyv gyönyörű rajzokkal van illusztrálva, de a vers meg a történet szerintem nem az igazi.
„Most nyughass, Pötty, és aludj!” – ez inkább csak élénkebbé teszi a kisgyermeket, ahelyett, hogy lecsillapítaná.

Citrompor>!

Most kondul tízet a nagy falióra.
Befed már mindent az éj takarója.