A ​sámán 7 csillagozás

A lélek utazásai: révülés, eksztázis és gyógyítás Szibériától az Amazonasig
Piers Vitebsky: A sámán

Ez a gazdagon illusztrált útmutató elvezet a samanizmus világába, amelynek történetét, jelenkorát egyaránt megjeleníti Szibéria hófödte tájaitól az Amazonas menti esőerdőkig.

-Több mint 250 – többnyire színes – képet tartalmaz, a samanizmus egyedülálló képi dokumentációját mutatja be, számos, eddig kiadatlan fotót közöl.

-Kulcskérdésekkel foglalkozik, mint a gyógyítás, látomások, avatás, világkép, a sámán dobja, és szellemi egészség.

-A világ egyik legkiválóbb szakértőjének alkotása, többévi kutatómunka és terepmunka szintézisét adja.

-A samanizmusról részletes, minden vidékre kiterjedő képet ad színes térképmellékletekkel.

-Feltárja a téma szellemi és pszichológiai vonatkozásait, és vizsgálja a samanizmusnak a modern nyugati kultúrákhoz való viszonyát.

-Közli a sámánkultúrák mutatóját.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Bölcsesség, hit, mítosz Magyar Könyvklub, Helikon

Helikon / Magyar Könyvklub, Budapest, 1996
184 oldal · keménytáblás · ISBN: 963548254X · Fordította: Sárközi Alice

Virágszépe>!
Piers Vitebsky: A sámán

Piers Vitebsky: A sámán A lélek utazásai: révülés, eksztázis és gyógyítás Szibériától az Amazonasig

Természeti népeknél szinte mindenütt jelen van a sámán. Nincs központi hatalmi irányítás, mégis a néphez tartoznak, kiválasztottak. Érdekes volt megfigyelni a különbözőségeket és az egyezéseket a világ különböző részein. Nagyon jó, hogy sok-sok kép van a könyvben, láthatóak a használati eszközök, álarcok, szobrok. Titokzatosság veszi körül őket, mi van a valóságon túl, sőt lehet, hogy ma is közöttünk élnek. Nagyon érdekes, gyűjteményes munka.

kolika>!
Piers Vitebsky: A sámán

Érdekes és egyben titokzatos világba kalauzol el ez a könyv. Tetszett, hogy a kezdetektől próbálja elénk tárni a sámánizmus mibenlétét, s hogy ez hogyan nyilvánul meg a világ különböző pontjain. A fotók jól illusztrálják a könyvben leírtakat.

Virágszépe>!

Akárhogy is ítélik meg a kívülállók a sámán mentális állapotát, a sámánista társadalmak egységet látnak e között és a beteg, valamint a társadalom állapota között.

142. oldal (Magyar Könyvklub - Helikon, 1996)