Az ​ördög köve (Jonathan Hunt Kalandok 2.) 52 csillagozás

A magyar Faust titkos hagyatéka
Pierrot – Gábor Endre: Az ördög köve

Egy ​mecseki falu rejtélyes pusztulása 1407-ben…
Egy égből zuhant lebkő titka…
Szerencsevadászok és tudósok küzdelme…
Jonathan Hunt, a New York Times újságírója visszatér…

A „Jumurdzsák gyűrűjé”-nek főhőse a bravúros egri nyomozás után két évvel Debrecenbe látogat, ahol szinte az égből pottyan ölébe egy újabb rejtély. Megismerkedik egy vonzó atomfizikusnővel és forrófejű öccsével. A fiú eltűnik, és a szálak ezúttal is a múltba vezetnek. A kalandokban és váratlan fordulatokban bővelkedő nyomozás évszázadokkal repíti vissza az időben Jonathan Huntot. A könyvtárakban, múzeumokban meglelt dokumentumok, kéziratok és levelek különös természeti jelenség létezésére utalnak. A Magyar Faustként ismert legendás debreceni tanár, Hatvani István hagyatékából kiderül, már ő is vizsgált a 18. században egy bizonyos égi eredetű követ, amely óriási kristályt, talán gyémántot rejt. Az értékes kincsért századokon átívelő hajsza kezdődik.
A tét óriási, Jonathan Hunt… (tovább)

Jonathan Hunt

Bélabá P

Pierrot – Gábor Endre: Az ördög köve A magyar Faust titkos hagyatéka

Ezzel a kötettel olvasottá váltak számomra Jonathan Hunt eddigi kalandjai. A három sztori közül ez volt a leggyengébb. Nem feltétlenül a téma miatt, mert az izgalmasan hangzik Meteoritokról van benne szó, amik különféle jeleket, titkokat hordoznak az idősíkok mentén. A fő gond az volt, hogy túl sok a dátum és viszonylag sok a helyszín is. Végig azt éreztem, hogy az író csapong, nem találja a történetvezetés olyan egyenes vonalát, amit később megtett a Magister M –ben. Arról nem is szólva, hogy a Szélesi Sándor által fémjelzett Jumurdzsák gyűrűje mindhárom közül a legjobb, szerintem. Az ördög köve túl szövevényes, kacskaringós és belevész az egész az előbb említett dolgokba. Igazság szerint elég nehézkesen indult be a történetfolyam még ez is ront a hatásfokon. Mivel jó szívem van, 4 csillagot adok (3,8 pont) viszont igazából 4 alát érdemelne (3,5-et), ami egyezik az olvasók véleményével. Összegezve a sorozatot: magyaros témákra épít a már megismert nemzetközi történelmi thriller szereplőkhöz hasonló karaktert alkalmazva (J. Hunt). Szerethető sorozat pont az egyedisége miatt és elég gyanús, hogy lesz még folytatása Hunt kalandjainak. Aki olvasta az a másik kettőt, az ezt is olvassa ellenben azok jobbak

Jaina

Pierrot – Gábor Endre: Az ördög köve A magyar Faust titkos hagyatéka

A regény két idősíkon játszódik, a 15. századtól kezdődően követhetjük nyomon a meteorit(ok) sorsát, amik után 2007-ben Jonathan Hunt nyomoz. Alapvetően szeretem a kalandregényeket, a történelmi részletek, adatok nagyon érdekesek. Viszont a szereplőknek egyszerűen nincs személyiségük és olyan esetlen párbeszédeket folytatnak egymással, hogy az már nekem volt kínos…

Pierrot – Gábor Endre: Az ördög köve A magyar Faust titkos hagyatéka

Be kell vallanom, most mélységesen csalódtam. A Magister M után olvasva (tudom, ez a második rész) ez a könyv maga az unalom. Nagyon vontatott a történet, a múltbéli részek nem sikerültek valami izgalmasra, az ember előtt nem elevenedik meg úgy a cselekmény, mint kellene. Jonathan Hunt továbbra is a kedvencem, nagyon szimpatikus férfi, okos, talpraesett, de Vera szabályosan irritált. Hiába fizikusnő, mégis úgy éreztem, mintha egy vinnyogó tinédzserlány lenne, akinek soha nem jó semmi, és mindenről tudni akar. Mivel kitartó vagyok a könyvekkel kapcsolatban, esélyt adtam, hátha jobb lesz, de nem így történt. Egyszerűen van egy bizonyos szintű elvárásom, amit a Magister M olvasása épített fel bennem, ezt most nem sikerült megütni.
Láttam sokak értékelésében, hogy a tudományos részek nem közkedveltek, mert megbontják a történet fonalát, túl tudásszagúvá varázsolják a könyvet, pedig szerintem ez remek dolog. Imádom az olyan történeteket, amelyekből lehet tanulni, mert a végén úgy vélem, az élmény mellett még okosodtam is. Ezért adtam három csillagot. De muszáj említést tenni arról, hogy a sok szakkifejezés némi háttértudást igényel, így aki abszolút nem ért a fizikához, a könyv nem fog sok élménnyel szolgálni, tehát nem javaslom azoknak a könyvet, akik nem a szíve csücske ez a tudomány.
Összességében úgy gondolom, a Magister M sokkal jobban sikeredett, a Jumurdzsák gyűrűjét pedig még nem olvastam. Sajnos nem vagyok olyan lelkes, mint a Magister M olvasása után, nem böngészem a könyvesboltok kínálatát, hátha valahol olcsó az első rész… Fogalmam sincs miért kerül a kezembe mostanság ennyi rossz könyv, de a lelkem picit szomorú ettől…

Bur3sz

Pierrot – Gábor Endre: Az ördög köve A magyar Faust titkos hagyatéka

Volt bennem tartás, mikor elkezdtem olvasni. Annyi negatív kritikát kapott….
Most azt mondom, annyira nem rossz. Igaz, a Jumurdzsák gyűrűjét nem olvastam, így viszonyításom sincs. Ez a könyv azért jó volt.. Ami kiverte nálam a biztosítékot, az a legvége volt. Számomra nagyon meredek befejezés ez az időutazósdi, csak így bele a közepébe. Ha valamilyen szintű felvezetése lett volna… Nem vok ellene a parajelenségeknek, sőt, még édekel is, de ez a befejezés…
Ezért a minusz csillag. A tartalom érdekes, a kivitelezés szórakoztató.

ieszti

Pierrot – Gábor Endre: Az ördög köve A magyar Faust titkos hagyatéka

Az első rész után, ez a rész egy kicsit csalódást okozott nekem. Maga a cselekmény még jó lenne, de női főhősünk Vera legtöbbször az agyamra ment. Ez az állandó féltés, öccsének életébe való beleszólás nekem sok volt… Nem is tudom Hunt mit evett rajta… Összességében persze azért tetszett. Bár remélem a következő részben jobb női karakter és több időutazós szál lesz…

Ananiila

Pierrot – Gábor Endre: Az ördög köve A magyar Faust titkos hagyatéka

Kedveltem az első részt, de nagy szerelem nem lett belőle, ennek ellenére egy kedves moly-társamtól megvettem a második részt is, aztán jól otthagytam a polcon.
A halogatásnak az is oka volt, hogy nem túl jó ennek a könyvnek az értékelése itt a moly-on, de ez persze nem mindig mérvadó, ahogy most sem, hisz nekem ez a rész jobban tetszett, mint az első.
Nem állítom, hogy nincs a történetben logikátlanság és túl sok a véletlen is, de ez hazai és én mindig elnézőbb vagyok a magyar írókkal. Egerből átkerült a helyszín Debrecenbe. Egy kicsit sajnáltam, hogy erről a városról nem tudtam meg annyit, mint az első részben Egerről, már csak azért is mert soha nem jártam még Debrecenben.
De azért nagyon jó olyan kalandos történetet olvasni amely kis hazánkban játszódik, magyar szereplőkkel és magyar történelmi anekdotákkal.
Furcsállom azok véleményét akik unták néha a történetet elsősorban a sok tudományos rész miatt, nos ezek az olvasók még biztos nem olvasták A marsit. :) Nekem nem volt sok vagy unalmas pedig abszolút humán beállítottságú vagyok.
Egészen az utolsó oldalakig akár különálló könyvként is olvasható ez a rész, de a legvégén egy váratlan húzással összekapcsolódik a történet az első résszel és ezzel meg is adja az irányt a harmadik könyvnek, amit már be is szereztem, de egyenlőre inkább egy Jumurdzsák gyűrűje újraolvasáson gondolkodom.
Bővebben a blogon.
10/9

regulat

Pierrot – Gábor Endre: Az ördög köve A magyar Faust titkos hagyatéka

Pierrot, azaz Marosi Z. Tamás, nagyot dobott a Jonathan Hunt karakterrel, vagyis inkább azzal, hogy újra feltalálta az ismeretterjesztő kalandregényt. Látnivalók, történelem, rejtélyek, kaland, szerelem… mindez nem valami egzotikus vidéken, hanem Magyarországon.
A második könyv Eger után elsősorban Debrecenbe vezeti az olvasót, egy (vagy inkább több) meteor utáni vadászatban.
Vártam. Tetszett.
Na, most akkor miért csak három és fél csillag?
Mert nem tetszett a vége.
Fölöslegesnek, vagy zavarónak éreztem, hogy a szereplők elhagyták Debrecent. De ez még beleférne.
Fölöslegesnek, zavarónak éreztem az összekötést az előző könyvvel… A Farkas Róbert vonalat hagyni kellett volna.
Nem tudom, hogy ez Pierrot, vagy szerzőtársa Gábor Endre ötlete volt… de a legközelebbi Jonathan Hunt történetből az ilyen csavarokat mellőzni kéne. Szerintem.

Enzo314

Jó volt, jó volt, de…
Nekem, sokakkal ellentétben talán a tudományos(abb) részek tetszettek jobban, mert hiába a szereplőket, a világot fenyegető veszedelem, izgulni nem nagyon tudtam rajta.
Nagyon sajnáltam, hogy a végén újra előkerült az időutazós szál, ami az első kötetet meghatározta, érdekessé, izgalmassá tette, de számomra ott, abban a könyvben volt a helye és ahogy ezek a szálak, történések átnyúlnak a második (és feltételezem a harmadik kötetbe is), úgy válik a történet egyre kevésbé érdekessé, a kezdeti varázs később már nem működik, nem szeretem, ha túl sok bőr van lehúzva egy jó ötletről.

Pierrot – Gábor Endre: Az ördög köve A magyar Faust titkos hagyatéka

Túl volt írva ez a könyv. Igazából úgy a 70%-ánál le lehetett volna zárni.
Zavart a sok fizikai magyarázat, amiből egy szót sem értettem, zavart Vera egyértelmű szándéka az elejétől fogva, na meg ahogy az öccsével bánik…
Ezúttal Debrecent sem lehetett úgy megismerni, mint ahogy a Jumurdzsák gyűrűjében Egert.

Fater

Pierrot – Gábor Endre: Az ördög köve A magyar Faust titkos hagyatéka

Először a Pierrot nevével fémjelzett Private Moon kiadóval találkoztam, a Jumurdzsák gyűrűje, illetve az A.G.O.N. játékok „atyjával”. Mivel valamennyi játék nagyon tetszett, megörültem, amikor annak idején a Jumurdzsák megjelent könyv formájában is. Egert és Gárdonyi regényét is mindig nagyon szerettem, ezért jó volt a játék és a könyv segítségével újra Eger utcáit, illetve a nevezetes várat meglátogatni. Azt gondolom, az ördög köve méltó folytatása az Egerben megkezdett történetnek, számomra egyáltalán nem volt zavaró a könyv végén az egri átkötés. Lehet, ennek majd a folytatásban is lesz szerepe?
Ami miatt tetszett a könyv, elsősorban a magyar jellege. Végre egy történet (ami ráadásul nem szakad meg ezzel a kötettel), ami nem Amerikában, vagy valamely egzotikus országban játszódik, hanem itthon, kis hazánkban. A Jumurdzsák gyűrűjében kimondottan sok információt kaptunk a történet színhelyéről, a mostani részben ezt talán egy kicsit hiányoltam. (Az pl. kimondottan furcsa volt, hogy a tihanyi apátságban szó sem esett az altemplomban nyugvó király kilétéről, persze azt is mondhatjuk, hogy ezt azért illik tudni e könyv nélkül is! :-))
Nyilván a könyv nem elsősorban az ismeretterjesztést szolgálja, de azt mindenképpen leszögezhetjük, hogy egy érdekes krimi (sci-fi), amely mindenképpen érdemes – a remélhetőleg mielőbbi – folytatásra.

Bélabá P

– Az arany váljon a kezedben kaviccsá, s az étel trágyává. Asszonyt ne érinthess. A bor változzon vízzé a kupádban.
Majdnem hozzátette, hogy a pestis növesszen bubót a hónalja alá, de úgy döntött, orvosként ezt az átkot akkor sem ejtheti ki a száján, ha csak egy tanulatlan elmét akar ijesztgetni vele.

Misanthrop

Amikor az ember fiatal, elmegy az adódó lehetőségek mellett. Amikor megöregszik, meggyőzi magát, hogy valójában nem is lehetőségek.

Ninácska P

Sisteregve lobbant fel a tűz.

Ninácska P

– A Macskanyelvet még mindig szeretem… – szólt utána a fizikus.
– Ugye nem? – kérdezte Jonathan zavartan, miután becsukódott mögöttük az ajtó.
– Mit nem? – torpant meg a nő.
– A macskanyelv…
– Jaj, dehogy – nevetett fel Vera, aznap először. – A Macskanyelv édesség, állítólag a híres Gerbeaud Emil cukrász találta ki. Irtó finom – nyelt nagyot a lány.
– Már azt hittem…

104. oldal - Az ördög köve (Alexandra Kiadó, 2012)

Ninácska P

Ha én nem lennék, a fogát is elfelejtené megmosni.

41. oldal - Az ördög köve (Alexandra Kiadó, 2012)

Ninácska P

Debrecen mellett, 1776. március 28.

Hatvani próbálta minél kisebbre összehúzni magát, de a hangokból ítélve elkésett.

62. oldal - Az ördög köve (Alexandra Kiadó, 2012)

Ninácska P

– Halkabban – förmedt az öccsére Vera. – Le akarsz égetni?
– Nem kellek én ahhoz, égeted magad rendesen nélkülem is.

78. oldal - Az ördög köve (Alexandra Kiadó, 2012)

encus625 P

Vera az ágyon feküdt nyakig betakarózva, és az Egri csillagokat olvasta, miközben pilótakekszet majszolt.

encus625 P

Főszerkesztője tanácsára Hunt másnap elutazott az országból. A kényszerszabadság kapóra jött, hogy felfedezze édesanyja szülőhazáját. Két hétre tervezte az itt-tartózkodást, két év lett belőle, és azt fontolgatja, telket vesz Egerben.

Kapcsolódó szócikkek: Eger · Jonathan Hunt
NewL P

Végül is orvos volt, sohasem hitt a természetfeletti dolgokban, ez persze nem jelentette azt, hogy ne űzött volna olyan praktikákat, amelyeket ésszel ugyan nem lehetett felfogni, ám a hiszékeny emberek hajlandók voltak busásan megfizetni.

Pierrot – Gábor Endre: Magister M Aki meghalt, mielőtt megszületett

Jonathan Hunt Kalandok sorozat · Összehasonlítás