Lovagvárak ​és gótikus katedrálisok 10 csillagozás

Élet a középkorban
Pierre Marchand (szerk.): Lovagvárak és gótikus katedrálisok

Várak – menedékek és az erő jelképei. A középkori város nyüzsgő élete. Kalandos utak Szentföldre és távoli vidékekre. Az Egyházi állam. Kolostorok és katedrálisok.

Tartalomjegyzék

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Új Képes Történelem Larousse

>!
106 oldal · keménytáblás · ISBN: 9638185864 · Fordította: Futaki József
>!
106 oldal · keménytáblás · ISBN: 9638185864 · Fordította: Futaki József
>!
106 oldal · keménytáblás · ISBN: 9638185864 · Fordította: Futaki József · Illusztrálta: Olivier Ghirardi, Brigitte Gandiol-Coppin, Thierry Dutour

Várólistára tette 3

Kívánságlistára tette 2


Kiemelt értékelések

Ibanez P>!
Pierre Marchand (szerk.): Lovagvárak és gótikus katedrálisok

Szerintem ez felsőbb általános iskolásoknak íródott, nem gyerekeknek, nem is felnőtteknek. Ami nagyon-nagyon tetszett benne, azok a sokszor kétoldalas képek, metszetek hajóról, palotáról stb. nagyon hangulatosak, el lettek találva. A szöveg mellette, hát nem is tudom. A legfontosabb középkori eseményeken átmegy, bár eléggé szűrve van, főként francia, olasz és angol eseményekre szorítkozik, sok minden kimarad, sok apróbb esemény (pl. velencei karnevál) bekerül, a végén a többoldalnyi Velencét nem éreztem igazán szükségesnek. De hát a szerzőtől várható volt egy kis nyugat-európais elfogultság, néha azért egy-két magyar momentum is említésre került legalább. Volt benne pár érdekes dolog, ami azért a történelemkönyvekből hiányzik (bár nem is olyan léptékű, hogy azt mindenképp tudnia kell az ifjúságnak). Az egész voltaképpen nagyon rövid, szakaszos és gyorsan áttekinthető, de kissé száraz, főleg az építészeti részek, több érdekességgel kellett volna feldobni a kötetet.


Népszerű idézetek

Ibanez P>!

A goliárdok, a XIII. század szegény diákjai, városról városra jártak, alkalmi munkákból tartották fenn magukat. A lázadozó, vidám vándordiákok és kóbor énekesek egyik fennmaradt versgyűjteménye a Carmina Burana, melyben a szerelmet, a bort és a szerencsejátékokat dicsőítették, és kigúnyolták a feudális társadalom valamennyi hatalmasságát. (E versek Carl Off megzenésítésében ma is ismertek!)

Ibanez P>!

A Német-római Császárságban németül, flamandul, csehül, olaszul, sőt franciául is beszéltek, mert a középkor végéig a Rajnától keletre fekvő tartományok is a birodalomhoz tartoztak.

Ibanez P>!

Dávid király ősi fővárosát, ahol a Biblia által is említett Salamon templomát építették, a Titus vezette római legionáriusok másodszor is porig romolták 70. augusztus 6-án. Később a Bizánci Császárság fővárosa lett, majd 640 körül muzulmán uralom alá került.


Hasonló könyvek címkék alapján

Julia Bruce: Középkori küldetés
Középkori történelem
Stephen Howarth: A templomosok titka
Kulcsár Zsuzsanna: Így éltek a lovagkorban – Nyugat-Európa a XI-XIV. században
Erdődy János: Keresztes lobogók alatt
Phyllis G. Jestice: Középkori lovagok
Zombori István: Lovagok és lovagrendek
Neil Philip: Robin Hood
Philip Steele: Lovagok és várak
Christopher Gravett: A középkori lovagok