Három ​lány és az anyjuk 0 csillagozás

Pierre Louÿs: Három lány és az anyjuk

A XX. század egyik leghíresebb – előtörténetét tekintve hírhedtnek is mondható – erotikus műve. Kiadók a világ minden táján buzgón tűzik „betiltott klasszikusok” címet viselő sorozatok élére. Az 1926-ban, a szerző halála után egy évvel megjelenő regény egy örömlány, vagy inkább örömasszony, Teresa és három lánya históriáját regéli el. Mauricette, Charlotte és Lili úgyszintén a legősibb női mesterség művelői. Erről maga az első személyben nyilatkozó szerző igyekszik meggyőzni olvasóját – kétségkívül sikeresen! –, miként arról is, hogy műve nem regény, hanem a valóság hű képe. Huncut, aki rosszra gondol! – tartják a franciák. A négy hancúrozó hölgy mégoly színesen megjelenített története azonban nem volna elég ahhoz, hogy világhíressé tegye szerzőjét. Pierre Louÿs regényének az izzó és képzeletgazdag leírások mellett a jellem- és korrajz is vállalt célja és erénye, s ezt maradéktalanul teljesíti is. Ez emeli a művet a nagy klasszikusok, erotikus remekművek közé.

Egy anya és három lánya címmel is megjelent.

Eredeti cím: Trois Filles de leur mère

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Tabu.erotika PolgART

NewMark / PolgART, Budapest, 2004
366 oldal · ISBN: 9639306711 · Fordította: Kolozsvári Papp László

Purpur>!

Hogy a szerelem, illetve a nemi izgalom két különböző jelenség, azt a lányoknak már az első flörtjük előtt el kellene sajátítaniuk. Ha a férfinak történetesen nem sikerül magáévá tenni a lányt, ez némelykor arra mutat, hogy érzékei végkimerüléséig szerelmes. Ezzel szemben ha a férfi váratlanul nemi izgalomra gerjed egy nő láttán, akit nem szeret, az azt jelenti, hogy gáláns módon ugyan, de félreérthetetlenül kurvának nézi.

Purpur>!

Nagy kár, hogy nincs Isten, mert akkor minden jóra fordulna, ami jóra fordulhatna.

Purpur>!

Nincs visszataszítóbb, mint kívánni egy nőt, s megkapni egy másikat.

Purpur>!

Többet mondatsz velem, mint amennyit gondolok. […] Csak annyit akartam megértetni veled, hogy minél inkább kurva az ember, annál inkább szűz.

Purpur>!

A felnőttek, uram, nem tudhatják, hogy rossz tanácsokat adnak, mert, szerencsére, soha nem fogadjuk meg ezeket; csak úgy teszünk, de ha előfordul véletlenül, hogy merő hitványságból szót fogad az ember, lám, mi sül ki belőle.

Purpur>!

Azok az elismerések legyezgetik istenigazából a hiúságunkat, amelyeket azokért a képességeinkért kapunk, amikkel nem rendelkezünk.

Purpur>!

Örök félreértés: a lányok tévednek, amikor azt hiszik, hogy mi alélt gyönyörűséggel fogadjuk felajánlkozásukat; a fiatalemberek pedig ritkán értik meg, hogy mivel a szüzek – tévedés folytán, ami az ártatlanság maga – arról ábrándoznak, hogy adományuk fejében elnyerik szerelmünket, viszonzásképpen megajándékoznak szerelmükkel, ami annyit ér, mint a miénk, ha nem többet.

Purpur>!

…a lányok nem tetszelegnek abban, hogy okosabbak, mint a kedveseik. A kiválóság, amivel felruházzák kedveseiket, voltaképpen mentség azért, hogy hagyják magukat táncba vinni akkora tökély által. S mivel biztosak a mentségükben, kéjes nagylelkűségi rohamukban kiváló tulajdonságokkal halmozzák el a férfiút.