Balpart (Metró 2033 Univerzum) (Metró 2033 Univerzum: Metró Párizs 2033 1.) 27 csillagozás

Pierre Bordage: Balpart

„Pierre Bordage minden valószínűség szerint a legnagyobb kortárs francia sci-fi szerző. Megtiszteltetés, hogy a Metró 2033 Univerzum részévé vált, mely ezzel a posztapokaliptikus Párizsba tett lélegzetelállító utazással csak még nagyobbá tágul!” – Dmitry Glukhovsky

2033-ban az emberek kénytelenek elhagyni a föld lakhatatlanná vált felszínét. Párizsban a túlélők csoportjai a metróba húzódnak le, és a Balpart különböző állomásain találnak menedéket. Ezek a közösségek kapcsolatban és gyakran konfliktusban állnak egymással. A felszíntől rettegnek a sugárzás miatt, a Jobbpartot pedig elátkozott helynek tartják. A háromkötetesre tervezett komor, barokkosan nagyszabású műben Párizs legmélyebb bugyrainak föld alatti útvesztője elevenedik meg, ahol minden érzelem szélsőségesebb, az indulatok makacsabbak, a gyűlölet pedig végletesebb.

Eredeti megjelenés éve: 2020

Európa, Budapest, 2022
520 oldal · ISBN: 9789635046300 · Fordította: Bíró Péter
Európa, Budapest, 2020
518 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635043385 · Fordította: Bíró Péter

Morpheus>!
Pierre Bordage: Balpart

Gyenge négyes. A történet kalandos, néha kicsit sok a szál, amelyek ugyan itt-ott érintkeznek, de nem fonódnak össze. Viszont ami az eredeti sorozat érdeme, hogy elgondolkoztat, abban nem erős egyáltalán. A világ elég kidolgozott és változatos, van benne lehetőség a folytatásra, csak nem tudom, hogy mennyire éri meg.

nemeth97>!
Pierre Bordage: Balpart

A Metro 2033 trilógia után az univerzumából ez a 2. könyvem (az első a Pétervári háború nem aratott nagy sikert nálam, de ahogy olvastam másoknál sem) és azt kell mondjam, hogy azonnal kell a folytatása, mert elképesztően jó sztorija lett…A karakterek mind 10/10, a helyszínek nem túl változatosak elvégre hát metróban vannak na, de mikor az új helyszínre érnek (amit nem spoilerezek el:D) na akkor olvastatja magát igazán.;)
Csak ajánlani tudom annak aki szereti ezt a műfajt!

kingike>!
Pierre Bordage: Balpart

Igen,bevallom,elfogult vagyok!!Szeretem a Metró univerzum,brutálisan elborult,már-már pokoli és kegyetlen sötét hangulatát.Ezt a könyvet is nagy várakozással vettem kézbe,és nem csalódtam,valahol ezt vártam.Elég ütős lett,izgalmas, brutális és véres,emiatt sokan fognak fanyalogni!De ez egy Metró regény ,nem egy átlag könyv.Pokoli hely,pokoli emberek,és több mutáns,akik köztünk élnek,különböző hasznos mutációra szert téve,ami a közösséget is szolgálja és mégis, ismét az ember, a legnagyobb ragadozó,a pusztítás maga.Semmiből nem tanulva újra és újra elköveti a hibákat.A nagyravágyás, mások feletti uralom,intrika,árulás, és a beteges állati ösztönök a puszta brutalitás a legnagyobb szörnyé teszi őt a metróban.De valami készül!
És itt nagyon remélem hogy a folytatás is készül,és jön minél előbb.Ha jön ,újra olvasom ezt is,pedig sokszor tényleg beteg ez a könyv,de nekem így tetszett.

Imre_Nagy_4>!
Pierre Bordage: Balpart

A jobb- és balpartot egyben értékelném, annyira egy történet.
Jó pár éve olvastam a Glukhovsky- féle Metro könyveket, de emlékszem rájuk, a történetre, szereplőkre, hangulatra. A Párizsi Metro2033 nyomasztó állomásai, hangulata hasonlóak voltak, a berendezkedés mégis más. Érezhető volt, hogy sok-sok idő telt már el a katasztrófa óta, mivel szinte semmilyen emlékkel nem rendelkeztek a lakók a korábbi létről. Egyszerűen elfogadtak mindent olyannak, amilyen, és ebben a környezetben zajlott egy társadalmi-politikai küzdelem.
A történet-szálak érdekesek voltak, megfelelő tempóban váltakozva. Valóban volt benne némi kiszámíthatóság. Az író elég nagy hangsúlyt helyezett helyenként az erotikára, másokor a perverzióra, ez nála valahhogy eléggé „beakadt”, nem gondolom, hogy a könyv(ek) egy ötödének erről kellett volna szólnia.
A kegyetlenség, a szörnyű körülmények, a „véres valóság” leírásai megdöbbentőek voltak. A mai „ternd” szerint fontos volt a „másság” (mutációk) elfogadása, amivel itt egyet tudtam érteni. A cselekményről nem írnék, hiszen a történetnek még vége sincs – a két kötetet nagyon gyorsan, élvezettel olvastam, és várom a befejezést. A jobbpart, és lehetséges felszíni élet érdekesebbnek tűnik, mint a balparti politikai játszmák, amik egyébként a két részben meg is oldódtak.
Összességében nagyon tetszett!

SchizoVampire P>!

Tegnap visszamentem a helyre, ahol a távoli őseim több száz olyan könyvet halmoztak fel, amelyet sikerült megmenteniük a pusztulástól.

SchizoVampire P>!

– Úgy gondolod, hogy a tudatlanok mindig ostobán cselekszenek?
    – Úgy gondolom, hogy a félelem akadályozza a gondolkodást, és bezárja az embert az ösztöneibe, és úgy gondolom, hogy az, akinek nincsenek szavai, ököllel és erőszakkal fejezi ki magát. Először szavakat kell találnunk a gondolatainkra, az érzéseinkre, és csak utána lehetünk képesek szembenézni a könyvekben alakot, formát öltő eszmékkel.

Metró 2033 Univerzum: Metró Párizs 2033 sorozat · Összehasonlítás