Az ​első kulcs (Ulysses Moore 6.) 28 csillagozás

Az igazság pillanata
Pierdomenico Baccalario: Az első kulcs

Ez az igazság pillanata. A gyerekek végre választ kapnak a kérdéseikre… Az időkapu, Az Elfeledett térképek boltja, A Tükrök háza, A Maskarák szigete és A szikla őrei után ez Ulysses Moore hatodik könyve.

Alexandra, Pécs, 2008
296 oldal · ISBN: 9789633708750 · Fordította: Falvay Dávid · Illusztrálta: Iacopo Bruno

Erzsébet_Szászi

Pierdomenico Baccalario: Az első kulcs Az igazság pillanata

Végre elérkezett az igazság pillanata. Elég sok kérdésre választ kaptunk, felmerült néhány eléggé megdöbbentő információ is. Itt-ott azért erősen kellett koncentrálnom, hogy ki hol van, és mit csinál éppen. De a sorozat többi részéhez hasonlóan ez is nagyon tetszett. Örülök, hogy az eddig megismert szereplők mellé igazán kedvelhető új emberek is csatlakoztak.

Hollóhát

Pierdomenico Baccalario: Az első kulcs Az igazság pillanata

Hat rész kellett hozzá, de végre lelepleződött Ulysses Moore! Mondjuk mostanra már nem lehetett meglepetés, hogy kit takar ez a név. És hogy életben van-e. Ismét rettentő sok minden történt, sok választ kaptunk, és legalább annyi kérdés marad nyitva a folytatáshoz.

Az időkapun túli részek talán egy picit furcsábbak voltak a megszokottnál, de valószínűleg azért éreztem így, mert János pap kertje eléggé megfoghatatlan hely. Sosem hallottam róla, és nem igazán tudtam hova tenni. Látszik, hogy az időkapuk nem a szokásos turista látványosságokhoz vezetnek (Velence félig kivétel volt, de azért ott is túlléptünk az átlag nevezetességeken). János pap kertjét viszont kifejezetten nehéz volt megragadni. Ettől függetlenül azért remélem, hogy a többi időkapu mögé is benézünk majd, hiszen van egy halom kipróbálatlan kulcsunk. És azt sem hiszem, hogy Obliviát most láttuk utoljára.

Az aktuális kedvenceim Leonard Minaxo és Calypso kisasszony voltak. De Alvajáró Fred is tartogatott meglepetéseket a végére.

ribizli0414

Pierdomenico Baccalario: Az első kulcs Az igazság pillanata

Félidőnél járok; ez a hatodik rész a tizenkettőből és egyik szemem sír, hogy máris elfogyott a hatodik rész utolsó lapja, a másik pedig örül, hogy még ugyanennyi vissza van.
Sok mindenre fény derül ebben a részben, és habár János pap birodalma annyira nem fogott meg, inkább a mellékszereplők szálait találtam izgalmasnak. Még az is lehet, hogy nem is mellékszereplők… Calypso, Alvajáró Fred, annyi titok van még mindig felfedezetlenül, ami várat magára!
Amit imádok ebben a sorozatban, hogy az ifjúságot a lehető legromantikusabb formában tárja elénk; a kíváncsiság, kalandvágy, utazás, felfedezés, rejtélyfejtés mind ennek a korosztálynak az életfeladata és az író egy olyan világot épített ezek kibontakoztatására, ami a lehető legjobban közvetíti ezeknek a dolgoknak az értékét és izgalmát, amellyel nem csak az ifjúság tud azonosulni, hanem mindenki, aki emlékszik, milyen volt akkor.
A gyerekek továbbra is a kedvenceim, és meglepődtem magamon, hogy Oblivia és Manfred irányába is megenyhültem. Holnap kezdem is a folytatást! :)

Caladril

Pierdomenico Baccalario: Az első kulcs Az igazság pillanata

Véglegesen és teljesen beszippantott Kilmore Cove világa! Annyira varázslatos, titokzatos, egyszerűen képtelenség ellenállni neki!
A sorozat első két részénél még úgy gondoltam, hogy a 39 kulcs jobb. Most? Áhh, hagyjatok békén!
Nagyon megszerettem a szereplőket, és legnagyobb meglepetésemre, nem csak a „jókat”, hanem még Obliviáékat is.
Ez a rész tele volt izgalmasabbnál izgalmasabb kalandokkal, és a gyerekek is egyre komolyabb galibákba kerülnek. A könyv felénél hangosan felnevettem, mert úgy összekuszálódtak a dolgok, hogy az egy szappanopera javára vált volna. Tetszik, hogy mindenki kapcsolódik valahogyan a kulcsokhoz, a kapukhoz.
Jó pár kérdésre kaptunk választ, köztük néhány igen megdöbbentőt (Oblivia, Calypso, Fred?), ugyanakkor még mindig több szál maradt nyitva, mint amennyit el tudnék viselni. Érződik rajta egyfajta lezártság, ha jól tudom, az is lett volna, mégis örülök, hogy nem így lett, mert egyáltalán nincs kedvem kikeveredni ebből a világból!

Oláh_Zita P

Pierdomenico Baccalario: Az első kulcs Az igazság pillanata

Még mindig nagyon szeretem ezt a sorozatot. Választékos nyelvezet, humoros, és minden oldalon újabb és újabb kalandok várnak hőseinkre, no meg az olvasókra is. Ha megoldódik egy rejtély, kettő újabb lép a helyére. El sem tudom képzelni, mi lesz még itt, épp ezért fogom elolvasni. És mióta nem idegenkedem az angol nyelvű olvasástól, no meg az amazontól, azt hiszem nem lesz gond, hogy a történet végére érjek (egyszer majd).

Bernadett_Mezei

Pierdomenico Baccalario: Az első kulcs Az igazság pillanata

Újraolvasás lesz a dologból úgy érzem.A gyerekek karakterei egyre jobban tetszenek és nagyon jól ki van találva minden.

MsNoris

Pierdomenico Baccalario: Az első kulcs Az igazság pillanata

Fantasztikus, a kedvenc könyvsorozatom! :) :)

icetea

Jó könyv volt.
Tettszett.
És ajánlom mindenkinek.

Katyesz

Pierdomenico Baccalario: Az első kulcs Az igazság pillanata

Tele van izgalmakkal, új információkkal, jó és rossz szereplőkkel, üdítő olvasmány de ezzel csak az előző értékeléseimet ismételgetném. Kiderült, hogy a negatív hősök is szerethetőek, és még sokminden más is a helyére került. Hihetetlen, hogy eddig egyik kötet se volt unalmas. Mindegyik más és más, hasonlóság csak a kulcsok miatt van. Néhány helyen már szinte detektívnek éreztem magam :D

GSzabina

Ha a rejtély feltárul a végén,
El ne mondd senkinek a titkokat.
Kérlek, barátom, hallgatag légy,
S Kilmore Cove szabadnak megmarad.

Ulysses Moore sorozat · Összehasonlítás