A ​tükrök háza (Ulysses Moore 3.) 55 csillagozás

Nestor vallomása
Pierdomenico Baccalario: A tükrök háza Pierdomenico Baccalario: A tükrök háza

Kilmore Cove-ban furcsa dolgok történnek: van ott egy szobor egy nem létező királyról, a vonatsínek nem vezetnek sehová, lehetetlen internetkapcsolatot teremteni, mobiltelefonálni. Mintha a falut letörölték volna az összes térképről, pontosan azért, hogy egy titkot megóvjanak. Ulysses Moore talán tud erről valamit? Jason, Julia és Rick ezúttal a Tükrök házából indul nyomozóútra, Peter Dedalus rejtélyes házából, aki zseniális feltaláló volt, ám évekkel ezelőtt nyomtalanul eltűnt. Ebben a házban semmi sem az, aminek látszik.

Eredeti megjelenés éve: 2005

Tagok ajánlása: 12 éves kortól

Alexandra, Pécs, 2007
238 oldal · ISBN: 9789633688366 · Fordította: Falvay Dávid · Illusztrálta: Iacopo Bruno

Bowen doktor · Gwendaline Mainoff · Jason Covenant · Julia Covenant · Leonard Minaxo · Manfred · Nestor · Oblivia Newton · Peter Dedalus · Rick Banner · Ulysses Moore

Velence · Kilmore Cove · Owl Clock

kratas P>!
Pierdomenico Baccalario: A tükrök háza

Szeretnék Kilmore Cove-ba költözni :) Természetesen egy Oblivia nélkülibe :)

Navi P>!
Pierdomenico Baccalario: A tükrök háza

Tipikus átvezető kötet komolyabb történés nélkül, csak információk birtokába jutunk, de ezek azért segítenek.
Kiderült, hogyan került bele a képbe Oblivia, hogy miért nem találni sehol még csak utalást sem a faluról.
Remélem, a világítótorony őre még elő fog fordulni :) A doki és felesége, pláne a nő … A hátam közepére sem.
A gyerekek előtt most már legalább nagyjából világos a cél, s irány
Velence :)

Lahara IP>!
Pierdomenico Baccalario: A tükrök háza

Háromszor kezdtem ennek a sorozatnak, háromszor buktam bele az unalomba. Sajnos hiába jók az illusztrációk, nem tudják elvinni a hátukon, ha a történetvezetés gyenge. Nagyon érződik, hogy a szerző olasz, és nem is értem, miért Angliába tette a történetet, Olaszország miért nem volt jó? Ráadásul az egész olyan, mintha szeretet volna egy Angliában játszódó gyerekfilmet nézni, rejtélyekkel meg izgalmakkal, de nem volt ilyen, hát írt egy könyvet. Nem sikerült. A többi részt nem fogom elolvasni. Valami hiányzik ebből a sorozatból.

Hollóhát>!
Pierdomenico Baccalario: A tükrök háza

Na igen. Valami ilyesmit vártam volna az első résztől is. A gyerekek biciklire pattannak, és házról házra fedezik fel a Kilmore Cove utcáit. Mindegyik lakónak megvan a maga titka és furcsasága, akár furcsa háza, vagy hobbija. Rengeteg érdekes szereplő került a képbe, akik mind hozzáadtak a falu rejtélyességéhez.

Közben kulcsfontosságú információk derültek ki a időkapukról, és a kulcsokról. Tetszett, hogy a különböző állatfejes kulcsok kapcsolódnak azokhoz a helyekhez, ahová utat nyitnak spoiler. Egyszerű ötlet, de találó. Ulysses Moore-nak, vagy titokzatos segítőinek a keze nagyon messzire elér. Pont a megfelelő pillanatban hintik elénk a következő nyomot.

Erzsébet_Szászi>!
Pierdomenico Baccalario: A tükrök háza

Ez a rész is nagyon izgalmas volt, annak ellenére, hogy el sem mozdultunk Kilmore Cove-ból. Örülök, hogy Nestor lassan felhagy a titkolózással, így mi is egyre több információhoz juthatunk. A tükrök háza és az órásbolt is igazán csodálatos helyszín. Az egész sorozat egy jobb fajta tárgykeresős számítógépes játékra emlékeztet, amik a gyengéim. :D

Pierdomenico Baccalario: A tükrök háza

Hááát, most nem utaznak sehova, csak helyben toporognak a gyerekek, de megvan a 3. időkapu az oroszlános kulcshoz. + egy újabb szereplő a trükkös, elmés szerkezetek kitalálója, az eltűnt órásmester (Peter Dedalus). Az ő alakja tetszett, üde színt visz a történetbe, Nestor vallomása viszont csalódást okoz, visszaveti az eddig felépített mű remekségét. Egyelőre egy kicsit leült a mesefolyam, ellaposodott, remélem a következő részben ismét időutaznak majd a gyerkőcök és Velence kárpótol egy kicsit. Elpocsékolt lehetőségnek, üresjáratnak, kihagyott ziccernek találtam a baglyokat is. Sajnálom, hogy nem kaptak komolyabb szerepet. Olyan töltelékkötetnek érzem ezt a részt, mintha a hiányosságokat akarná egy kicsit kiigazítani, szájbarágósan elmagyarázni (miért van több kapu és kulcs, ki is az a főgonosz Oblivia Newton, miért nincs térkép, útikönyv a faluról, stb.) A sakk, s az elmés mechanikus szerkezetek házastul, zárastul viszont a gyengéim, naná, hogy élveztem ezek beleszövését.

altagi P>!
Pierdomenico Baccalario: A tükrök háza

Kezd egyre jobban tetszeni (ismét) ez a sorozat. Ebben a részben Kilmore Cove-ról és lakosairól egy csomó új információt kaphatunk, de ettől a rejtély nem lesz kevésbé rejtélyes. :) Peter Dedalus nagyon sokat ígérő szereplőként jelent meg ebben a kötetben, remélem, hogy kulcsszereplője lesz majd a további kalandoknak.
Nestor egyre inkább kedvenc szereplőm lesz, és Obliviát egyre jobban rühellem. Nem elég, hogy állandóan fújja magára a parfümöt, még ennek tetejébe simán eltenné láb alól a fiatalkorú főhőseinket is.

Hópihe>!
Pierdomenico Baccalario: A tükrök háza

Mai napig nem tudom, miért nem olvastam eddig tovább a sorozatot, de most igyekszek pótolni.
Nos, az első észrevételem az volt, hogy nem kellett volna ennyit várni a két rész között, mert már nem igazán emlékeztem, hogy mi történt az első két részben.
Sose hallottam még hasonló épületről, mint a Tükrök háza, de szívesen szemügyre vennék egyet élőben is. :D
Bár rengeteg mindent megtudtunk, még bőven maradt rejtély, így kíváncsian várom a további köteteket. :)

ribizli0414>!
Pierdomenico Baccalario: A tükrök háza

Nem létezik, hogy az eddigi olvasmányaim közül valami is jobb volt ennél a sorozatnál! Olvastam már sok mindent, milliók által szeretett könyveket, de ennek a számomra ismeretlen olasz írónak a könyvei csont nélkül visznek mindent! Egyszerűen elképesztő, ahogyan beszippant egy YA fantasy rajongót, mint én egy ifjúsági, három 11 éves gyerek kalandjait elbeszélő sorozat, és imádom, nincs mese.
Ebben a részben Kilmore Cove-ban maradnak a gyerekek, de még a falun belül is rengeteg rejtély és izgalom várja őket. Sok mindenre fény derül ebben a részben, hogy miért nincsenek táblák a város határainál, miért vezetnek a vasúti sínek a semmibe, és közvetve megismerkedünk az időutazás titkának harmadik őrzőjével, Peter Dedalussal, az apró mechanikák és órák mesterével, aki eltűnt. Obliviát egyre jobban lehet utálni, nagyon jó „főgonosz” szerepet kapott, a gyerekek pedig nagyon jól olvassák a hátrahagyott nyomokat, nagyon elszántak, szeretem őket!
Örök hálám a helyi könyvtárunknak, hogy rábukkantam ezekre a nagyszerű könyvekre! :) <3

anesz P>!
Pierdomenico Baccalario: A tükrök háza

Ugyan ebben a részben nem volt időutazás, de sok rejtélyre fény derült, valamint Kilmore Cove is nagyon furcsa és titokzatos falu. Vajon miért? Ez is kiderült. Az óramester háza pedig nagyon ötletes: igazán modern és természettudatos. Nestor is végre megnyílik kicsit. Persze azért még marad kutatnivaló elég. Először is Petert kell megtalálniuk.
A három gyerek barátsága tovább erősödik a kalandok során. Jó, hogy ennyi idő után végre elolvashattam a 3. részt is!

altagi P>!

Amióta Edna rákapott a túrázásra… tudjátok, az ugyanaz, mint a kirándulás, csak spéci cipőt kell hozzá vásárolni…

minialoe>!

A király egyedül maradt
A játszmát meg nem nyerheti
Győzni visz magával hármakat
S mindhármuk életét elveszi.

Kek P>!

– Hát nem fantasztikus érzés, hogy itt megált az idő? Éppen egy sok évvel ezelőtti játszmát bámulunk, amelyet félbehagytak.
     Jason felhorkant.
– Ja, és szerintem mi is jobban tennénk, ha itthagynánk úgy, ahogy van.
– Hát persze… – bólintott Julia. – Nem tudjuk, ki lép.
– Szerintem a fehér jön – vetette közbe Rick.
– Mitől vagy benne olyan biztos?
A fiú csak vállat vont.
– Hát nem száz százalék, de abban biztos vagyok, hogy Peter Dedalus nem ment el Kilmore Cove-ból anélkül, hogy az utolsó lépését meg ne lépje.
– Igen? – fakadt ki Jason. – Hát akkor nem volt valami figyelmes játékos. Ha ugyanis én lennék a fehérrel, akkor fognám ezt a lovat, és…
     Mikor Jason felemelte a huszárt, az egész tábla vibrálni kezdett.
– Jason! – kiáltott rá rémülten a testvére. – Mit műveltél?
     A fiú ott állt elkerekedett szemmel, kezében a huszárral.
– Mit műveltem?!
     A sakktábla lassan ketyegni kezdett.
– Jason, azonnal tedd vissza azt a lovat! – ordította Julia. – Valamit bekapcsoltál!
     Rick azonban megállította, mielőtt visszatette volna a bábut a helyére.
– Ne, várj! Ne így. Most már nem teheted vissza, ahonnan elvetted. Lépned kell!
     Jason nagyot nyelt.
– Ezt meg hogy érted?
A tábla hangosabban kezdett ketyegni.
– Azt hiszem, újraindítottad a játszmát, Jason. És most már a sakktábla kényszerít, hogy végigjátszd. Ez a ketyegés valami időmérő lehet. Gyerünk, lépj már! Hová akartad tenni a huszárt?
     Jason idegesen bámulta a figurákat, és megpróbálta felidézni, hová is akart lépni az előbb.
– Én… sosem voltam túl jó sakkban, de… asszem… hogy ha idetenném… – dadogta habozva – akkor sakkot adunk a királynak.
     Letette a huszárt, mire a tábla abbahagyta a ketyegést.
– Biztos? – kérdezte Julia.
– Eléggé.
     Ahogyan azonban újra megvizsgálta a lépését, Jasont hirtelen szörnyű kétségek fogták el.
     A tábla rázkódni kezdett, mintha belül egyszerre kapcsolt volna be egy sor apró gépezet.
A gyerekek hátráltak, és óvatosan a kijárat felé húzódtak.
Aztán egymás után felborultak a figurák. A tábla falából pedig előnyílt egy kicsi fiók.
– Igazad volt, Jason. Sakk-matt! – mondta Rick, és visszament a táblához.
A fiókban pedig volt valami.

Kapcsolódó szócikkek: Jason Covenant · Julia Covenant · Rick Banner · sakkjáték
Habók P>!

Ahogy apám mondta mindig, ha nem tudod, hol fogj neki, kezdd, ahol jólesik.

Kek P>!

Az íróasztal közepén ott hevert Ulysses Moore egyik útinaplója, s nekitámasztva egy tipikus velencei gondola famakettje.
Julia remegő kézzel odébb rakta a gondolát, és felütötte a naplót.
Ulysses Moore úti feljegyzései voltak, amelyeket Velencében készített. Az első oldalán ott volt a Szent Márk téri oroszlán rajza.
„Az oroszlános kulcs” – gondolta Julia, és megborzongott. „Lehetséges volna…?”

Kapcsolódó szócikkek: Szent Márk tér, Velence · Ulysses Moore · Velence
Kek P>!

– Ma reggel viszont Jason kidolgozott egy új elméletet – magyarázta Rick –, szerinte valójában nem is tettünk időutazást.
– Tényleg – erősítette meg az öccse –, olvastam egy Doktor Mesmero-képregényben ilyesmiről, amit nem időutazásnak, hanem valami tér-izé-kontinuum-utazásnak hívtak. Nem emlékszem pontosan, de tudom, hogy a tizenötödik számban volt.

Kapcsolódó szócikkek: időutazás
Kek P>!

„… Húzzátok át a nevemet és égessétek el a fehér baglyos cégéremet. Töröljetek ki még az emlékeitekből is. Én sohasem feledlek titeket.”

Kapcsolódó szócikkek: Peter Dedalus
Kek P>!

– Mi az? – jött oda Edna asszony is, majd kivett a mosogatóból egy törlőrongyot, és aggodalmas arccal elkezdte letisztítani a kép hátulját. Az apró valaminek zöld bársony talpazata is volt, s a tetején valami koronafélét is felfedeztek.
– Szerintem ez egy bábu – mondta Rick, miután alaposan szemügyre vette.
– Vagy esetleg egy bábu, amit egy autóalkatrészből csináltak.
– Vagy nem inkább királynő? Mármint a sakkból.
Jason tűnődve vakargatta az orrát.
– Tehát adva van egy sakkbábu, egy királynő, amit egy olyan kép hátulján rejtettek el, amit Penelope Moore ajándékozott hálából azért, mert megoperálták a világítótorony őrét. Hm.
– Na és, hova jutottunk mindezzel? – kérdezte Rick.
– Egyértelmű: le a faluba!
Kölcsönkérték a bábut Bowenéktől, és kiléptek a kertbe.

Kapcsolódó szócikkek: sakk
NyiriTimea3 >!

Olyan helyek, mint ez a ház, vagy mint Salton Cliff és a strand. Olyan helyek, ahová nem ér el a világ zűrzavara. Ahol csak szépség és béke honol. És olyan emberek, akik másra sem vágynak, csak hogy legyen egy kis idejük arra, hogy jól érezzék magukat. Hogy felfedezzék, milyen szép a sziklák között fürdeni egy elhagyott parton, vagy csak egyszerűen elfeküdni, és a felhőket bámulni. Vagy egy friss nyári estén üldögélni egy jó könyvvel. Vagy hajnalban kelni, és lefesteni a felkelő nap fényeit. Vagy beföldezni a kezünket. Színeket használni. Verseket írni, és elszavalni barátainknak. Együtt nevetni a barátokkal, tüzet gyújtani a parton, és a csillagokat bámulni. Együtt lenni velük, és osztozni ugyanabban az érzésben, ugyanabban a vágyban, hogy felfedezzük az élet legegyszerűbb megnyilvánulásait. És felfedezni, hogy egy kapu mögött egy távoli világ rejtőzhet.

Ulysses Moore sorozat · Összehasonlítás

Említett könyvek