A ​szikla őrei (Ulysses Moore 5.) 32 csillagozás

Visszatérés a kezdetekhez
Pierdomenico Baccalario: A szikla őrei

Ki is valójában Ulysses Moore? Jason, Julia és Rick már-már megtudják az igazságot. Azonban Oblivia és Manfred is, aki túlélte az újabb zuhanást a szikláról, azon ügyködnek, hogy tervüket véghezvigyék: be akarnak jutni a Villa Argóba, hogy átmehessenek az Időkapun. Ahhoz, hogy megállítsák őket, a három gyereknek meg kell találnia Black Vulkánt, Ulysses régi barátját, aki a kilmore cove-i vasutat irányította, és akinél az Első kulcs van. Ezért egy újabb utazásra készülnek a gyerekek. Irány: a 12. század, az örök ifjúság kertje.

Az időkapu, Az Elfeledett térképek boltja, A Tükrök háza és A Maskarák szigete után ez Ulysses Moore ötödik könyve.

Alexandra, Pécs, 2008
288 oldal · ISBN: 9789633707104 · Fordította: Falvay Dávid · Illusztrálta: Iacopo Bruno

altagi P

Pierdomenico Baccalario: A szikla őrei Visszatérés a kezdetekhez

Határozottan szuper ez a sorozat, hogy még az ötödik részben is tudja fokozni az eddigi izgalmakat. Főleg, hogy ebben a részben nem is az időutazás dominál. Nagyon tetszettek az új elemek, de legjobban a titokzatos vasút leírása és a gyerekek kalandja vele. Ebben a részben Rick volt a kedvencem, főleg a barlangrendszerben tett látogatása lett izgalmas és hősies. :)
A szereplőkről kiderülő újabb információk közül volt olyan, ami teljesen megdöbbentett, most már egyre kíváncsibb vagyok, mi jöhet még.

Erzsébet_Szászi

Pierdomenico Baccalario: A szikla őrei Visszatérés a kezdetekhez

Ááá, lerágom az összes körmöm. Hogy lehet így félbehagyni befejezés helyett egy könyvet?! Egyre több minden történik, a rejtély is egyre több. Ráadásul már azt sem tudni ki kicsoda. Imádom ezt a sorozatot!

Hollóhát

Pierdomenico Baccalario: A szikla őrei Visszatérés a kezdetekhez

Egyáltalán nem volt baj, hogy nem időutaztunk ebben a részben. Így is rengeteg minden történt. Új felfedezések követték egymást a föld alatt és az öböl mélyén. Az egész csapat kivette a részét a rejtvényfejtésben, és végre nem éreztem úgy, hogy Julia csak a fiúk mögött kullog. Hajrá kislány!

Tetszik, hogy a történet túlnőtt a szimpla rejtvényfejtős, kincskeresős koncepción, és kicsit összetettebbé vált. Most már tényleg kíváncsi vagyok, milyen titkokat tartogat még Kilomre Cove. Főleg Calypso kisasszony érdekelne, úgy tűnik eléggé spoiler rejteget.

Oláh_Zita P

Pierdomenico Baccalario: A szikla őrei Visszatérés a kezdetekhez

Hosszabb kihagyás után jó volt visszatérni Kilmore Crove-ba, és újabb kalandokat átélni a trióval, és persze Nestorral. A történet egyre izgalmasabb és szövevényesebb lesz, és az időutazás is az egyik kedvenc témám, így minden adott egy jó történethez. Nemsokára előveszem a következő részt is. :)

H_Anita

Pierdomenico Baccalario: A szikla őrei Visszatérés a kezdetekhez

Most érkeztünk el odáig, hogy letehetetlen, izgalmas, félelmetes. És még mindig annyi a kérdés!

DE! Kiderült, hogy ki is Ulysses Moore, mi lett a Banner fiú apjával, hogyan akarják kiiktatni Obliviát, mi van az Első kulccsal. És vajon ki visz mindig friss virágot, Penelope sírhelyére?
Nem tudom, mit is írjak, mert vagy agyon spoilerezem, vagy nem tudok mást írni. Az izgalmas, és tetszett, kifejezések nem elegek, közhelyesek és sorolhatnám. Nincs erre megfelelő szó, az tudja milyen, aki olvassa. És remélem, hogy egyre többen fogjuk olvasni.
Amit viszont sajnálattal látok, hogy kevesen olvassuk, legalábbis a Moly statisztika szerint. Pedig olyan sok kis srác kezében látom, mikor jönnek ki az Alexandrából, egy-egy kötettel a kezükben. Mindenkinek csak ajánlani tudom!

UI: Csináltam egy Ulysses Moore rajongói oldalt, remélem leszünk majd, és oldunk meg közösen rejtélyeket. :)

MsNoris

Pierdomenico Baccalario: A szikla őrei Visszatérés a kezdetekhez

Fantasztikus, a kedvenc könyvsorozatom! :) :)

ribizli0414

Pierdomenico Baccalario: A szikla őrei Visszatérés a kezdetekhez

Hu, elképesztő, hová bonyolódik a történet! Ez az ötödik rész volt talán a legsötétebb az eddigiek közül, mert rátaláltak egy spoiler. Annyira izgultam, hogy az utolsó részén a könyvnek úgy szorítottam a szegény borítót (még jó, hogy kemény kötéses), hogy tudatosan kellett ezen változtatnom. :D
Apropó, a borító: még mindig csodálatos és gyönyörű munka, de folytatom azt a jó szokásomat, hogy csak akkor nézem meg tüzetesebben, amikor már kiolvastam, mert nagyon spoileres. :)
A gyerekek ebben a részben nem utaznak az időben, viszont felfedezik Kilmore Cove egy újabb titkát, a titkos vasutat, amit nagyon élveztem. Eközben Leonard Minaxo is új felfedezést tesz a tengeren, Oblivia sajnos eléri, amit szeretne és!!! fény derül Ulysses Moore kilétére! Illetve remélem, hogy jól gondolom, mert csak spoiler és vissza kellett keresnem az első könyvben a szereplők képeit, és egek, egészen idáig az író spoiler. Tele van a könyv csavarokkal, senki sem az, akinek gondoljuk, a szándékok sem egyértelműek, de valami elképesztő ez a sorozat. Még mindig nem értem, hogy hogy nem ismertebb, pedig igazán érdemes arra, hogy sokak elolvassák.
A kedvencem továbbra is Rick. Többször könnybe lábadt a szemem, ahogyan elvesztett édesapja tanácsai szerint cselekszik és tudja, hogy vigyáz rá a kalandok során és érzi, hogy segíti, támogatja. Nagyon szeretem ezeket a gyerekeket.
Az írói megoldás pedig, hogy a kiadó jelentkezik minden könyv elején és végén az író e-mailjeivel szerintem zseniális, teljesen új és izgalmas keretet az a „füzeteknek”, főleg ebben a részben, ahol a kiadó 16 napja nem hallott az írótól, amióta eljutott Kilmore Cove-ba…

Katyesz

Pierdomenico Baccalario: A szikla őrei Visszatérés a kezdetekhez

Az eddigi utazások céljait mindig valósághűnek fogtam fel. Végülis el lehet utazni Egyiptomba és Velencébe is csak nem az ókorba és a 18.századba. Ebben a részben mégis másnak tűnik ez az egész, mert egy teljesen fiktív helyre kerülünk.
Kilmore Cove körüli új felfedezések és az a bizonyos nyár…Ez a rész se okozott csalódást. Ha tehetném azonnal költöznék is oda.

Caladril

Pierdomenico Baccalario: A szikla őrei Visszatérés a kezdetekhez

Annak ellenére is élvezetes és izgalmas volt ez a rész, hogy nem utaztunk az időben. Úgy látszik, még Kilmore Cove is tartogat bőven felfedezni valót. A vasútállomás és a barlangrendszer volt a kedvencem. Viszont a szülők visszatérésének én annyira nem örültem, Covenant úr még csak-csak kedvelhető, de a felesége nem tett rám nagy hatást. Remélem, nem korlátozzák le nagyon az ikrek és Rick szabadságát, nehogy már kalandok nélkül maradjunk! Bár Ulyssest ismerve, ettől nem is kell nagyon félni. Apropó, Ulysses. Komolyan pont ott, pont akkor és pont így kellett befejezni ezt a kötetet?! Arghh!

Habók P

Pierdomenico Baccalario: A szikla őrei Visszatérés a kezdetekhez

Ez egyre csak bonyolultabb lesz… És még nagyon sok kötet van.

GSzabina

Félig homokkal és félig széllel
Töltsd fel szíved, ha itt felszállsz,
Bátor utazó, s barátod, hidd el,
Kell, hogy legyen legalább száz..

H_Anita

Például hova tegye a fekete bőrdíványt? Mondjuk a szalonba a sárga helyére. Rendben, de a sárga szín remekül passzol a fölötte lógó kép színeihez, ami viszont borzalmasan mutat a fekete dívánnyal. Viszont ha a képet is leszedi, akkor ott tart, hogy a tapétát is kéne cserélni. És így tovább… és mindig oda jutott, hogy mindent szét kell szedni.
Olyan volt, mintha a Villa Argóban minden egyes tárgyat úgy helyeztek volna el, hogy soha többé ne lehessen elmozdítani semmit.

Habók P

– Ha nem bírsz vele… – gondolt nagyot a Kilmore Cove-i fiú, apja egyik kedvenc mondását idézve fel – menj vele!

Pierdomenico Baccalario: Az első kulcs Az igazság pillanata

Ulysses Moore sorozat · Összehasonlítás