A ​szikla őrei (Ulysses Moore 5.) 49 csillagozás

Visszatérés a kezdetekhez
Pierdomenico Baccalario: A szikla őrei

Ki is valójában Ulysses Moore? Jason, Julia és Rick már-már megtudják az igazságot. Azonban Oblivia és Manfred is, aki túlélte az újabb zuhanást a szikláról, azon ügyködnek, hogy tervüket véghezvigyék: be akarnak jutni a Villa Argóba, hogy átmehessenek az Időkapun. Ahhoz, hogy megállítsák őket, a három gyereknek meg kell találnia Black Vulkánt, Ulysses régi barátját, aki a kilmore cove-i vasutat irányította, és akinél az Első kulcs van. Ezért egy újabb utazásra készülnek a gyerekek. Irány: a 12. század, az örök ifjúság kertje.

Az időkapu, Az Elfeledett térképek boltja, A Tükrök háza és A Maskarák szigete után ez Ulysses Moore ötödik könyve.

Alexandra, Pécs, 2008
288 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633707104 · Fordította: Falvay Dávid · Illusztrálta: Iacopo Bruno

Rick Banner · Black Vulkán · Calypso kisasszony · Clio (Clitennestra Biggles) · Covenant úr · Gwendaline Mainoff · Homer · Jason Covenant · Julia Covenant · Leonard Minaxo · Nestor · Oblivia Newton · Peter Dedalus · Ulysses Moore

Kilmore Cove

kratas P>!

Pierdomenico Baccalario: A szikla őrei Visszatérés a kezdetekhez

Az első 100 oldal alapján nem kapta volna meg az ötöst, mert olyan volt nekem a történet, mint a saját farkát kergető kutya.
De aztán nagyon szépen javított, felgyorsultak az események és bár úgy voltam vele, hogy egy darabig most nem fogom folytatni, de mégis, hamarosan meg kell tudnom, hogy mi történik az utazóinkkal :)

altagi P>!

Pierdomenico Baccalario: A szikla őrei Visszatérés a kezdetekhez

Határozottan szuper ez a sorozat, hogy még az ötödik részben is tudja fokozni az eddigi izgalmakat. Főleg, hogy ebben a részben nem is az időutazás dominál. Nagyon tetszettek az új elemek, de legjobban a titokzatos vasút leírása és a gyerekek kalandja vele. Ebben a részben Rick volt a kedvencem, főleg a barlangrendszerben tett látogatása lett izgalmas és hősies. :)
A szereplőkről kiderülő újabb információk közül volt olyan, ami teljesen megdöbbentett, most már egyre kíváncsibb vagyok, mi jöhet még.

Mira_Skywalker>!

Ulysses Moore 5.
A kötet stabilan tartja az eddigiek színvonalát. Izgalmas, humoros, hőseink – és az olvasó – előtt egyre több és több titok derül fel, például úgy tűnik, valójában SPOILER! spoiler
A történet vége külösen izgalmas voltspoiler.

Erzsébet_Szászi>!

Pierdomenico Baccalario: A szikla őrei Visszatérés a kezdetekhez

Ááá, lerágom az összes körmöm. Hogy lehet így félbehagyni befejezés helyett egy könyvet?! Egyre több minden történik, a rejtély is egyre több. Ráadásul már azt sem tudni ki kicsoda. Imádom ezt a sorozatot!

Hollóhát>!

Pierdomenico Baccalario: A szikla őrei Visszatérés a kezdetekhez

Egyáltalán nem volt baj, hogy nem időutaztunk ebben a részben. Így is rengeteg minden történt. Új felfedezések követték egymást a föld alatt és az öböl mélyén. Az egész csapat kivette a részét a rejtvényfejtésben, és végre nem éreztem úgy, hogy Julia csak a fiúk mögött kullog. Hajrá kislány!

Tetszik, hogy a történet túlnőtt a szimpla rejtvényfejtős, kincskeresős koncepción, és kicsit összetettebbé vált. Most már tényleg kíváncsi vagyok, milyen titkokat tartogat még Kilomre Cove. Főleg Calypso kisasszony érdekelne, úgy tűnik eléggé spoiler rejteget.

Kicsibogár>!

Pierdomenico Baccalario: A szikla őrei Visszatérés a kezdetekhez

Hosszabb kihagyás után jó volt visszatérni Kilmore Crove-ba, és újabb kalandokat átélni a trióval, és persze Nestorral. A történet egyre izgalmasabb és szövevényesebb lesz, és az időutazás is az egyik kedvenc témám, így minden adott egy jó történethez. Nemsokára előveszem a következő részt is. :)

ribizli0414>!

Pierdomenico Baccalario: A szikla őrei Visszatérés a kezdetekhez

Hu, elképesztő, hová bonyolódik a történet! Ez az ötödik rész volt talán a legsötétebb az eddigiek közül, mert rátaláltak egy spoiler. Annyira izgultam, hogy az utolsó részén a könyvnek úgy szorítottam a szegény borítót (még jó, hogy kemény kötéses), hogy tudatosan kellett ezen változtatnom. :D
Apropó, a borító: még mindig csodálatos és gyönyörű munka, de folytatom azt a jó szokásomat, hogy csak akkor nézem meg tüzetesebben, amikor már kiolvastam, mert nagyon spoileres. :)
A gyerekek ebben a részben nem utaznak az időben, viszont felfedezik Kilmore Cove egy újabb titkát, a titkos vasutat, amit nagyon élveztem. Eközben Leonard Minaxo is új felfedezést tesz a tengeren, Oblivia sajnos eléri, amit szeretne és!!! fény derül Ulysses Moore kilétére! Illetve remélem, hogy jól gondolom, mert csak spoiler és vissza kellett keresnem az első könyvben a szereplők képeit, és egek, egészen idáig az író spoiler. Tele van a könyv csavarokkal, senki sem az, akinek gondoljuk, a szándékok sem egyértelműek, de valami elképesztő ez a sorozat. Még mindig nem értem, hogy hogy nem ismertebb, pedig igazán érdemes arra, hogy sokak elolvassák.
A kedvencem továbbra is Rick. Többször könnybe lábadt a szemem, ahogyan elvesztett édesapja tanácsai szerint cselekszik és tudja, hogy vigyáz rá a kalandok során és érzi, hogy segíti, támogatja. Nagyon szeretem ezeket a gyerekeket.
Az írói megoldás pedig, hogy a kiadó jelentkezik minden könyv elején és végén az író e-mailjeivel szerintem zseniális, teljesen új és izgalmas keretet az a „füzeteknek”, főleg ebben a részben, ahol a kiadó 16 napja nem hallott az írótól, amióta eljutott Kilmore Cove-ba…

H_Anita>!

Pierdomenico Baccalario: A szikla őrei Visszatérés a kezdetekhez

Most érkeztünk el odáig, hogy letehetetlen, izgalmas, félelmetes. És még mindig annyi a kérdés!

DE! Kiderült, hogy ki is Ulysses Moore, mi lett a Banner fiú apjával, hogyan akarják kiiktatni Obliviát, mi van az Első kulccsal. És vajon ki visz mindig friss virágot, Penelope sírhelyére?
Nem tudom, mit is írjak, mert vagy agyon spoilerezem, vagy nem tudok mást írni. Az izgalmas, és tetszett, kifejezések nem elegek, közhelyesek és sorolhatnám. Nincs erre megfelelő szó, az tudja milyen, aki olvassa. És remélem, hogy egyre többen fogjuk olvasni.
Amit viszont sajnálattal látok, hogy kevesen olvassuk, legalábbis a Moly statisztika szerint. Pedig olyan sok kis srác kezében látom, mikor jönnek ki az Alexandrából, egy-egy kötettel a kezükben. Mindenkinek csak ajánlani tudom!

UI: Csináltam egy Ulysses Moore rajongói oldalt, remélem leszünk majd, és oldunk meg közösen rejtélyeket. :)

MsNoris>!

Pierdomenico Baccalario: A szikla őrei Visszatérés a kezdetekhez

Fantasztikus, a kedvenc könyvsorozatom! :) :)

Katyesz>!

Pierdomenico Baccalario: A szikla őrei Visszatérés a kezdetekhez

Az eddigi utazások céljait mindig valósághűnek fogtam fel. Végülis el lehet utazni Egyiptomba és Velencébe is csak nem az ókorba és a 18.századba. Ebben a részben mégis másnak tűnik ez az egész, mert egy teljesen fiktív helyre kerülünk.
Kilmore Cove körüli új felfedezések és az a bizonyos nyár…Ez a rész se okozott csalódást. Ha tehetném azonnal költöznék is oda.

minialoe>!

Félig homokkal és félig széllel
Töltsd fel szíved, ha itt felszállsz,
Bátor utazó, s barátod, hidd el,
Kell, hogy legyen legalább száz..

H_Anita>!

Például hova tegye a fekete bőrdíványt? Mondjuk a szalonba a sárga helyére. Rendben, de a sárga szín remekül passzol a fölötte lógó kép színeihez, ami viszont borzalmasan mutat a fekete dívánnyal. Viszont ha a képet is leszedi, akkor ott tart, hogy a tapétát is kéne cserélni. És így tovább… és mindig oda jutott, hogy mindent szét kell szedni.
Olyan volt, mintha a Villa Argóban minden egyes tárgyat úgy helyeztek volna el, hogy soha többé ne lehessen elmozdítani semmit.

Kek P>!

Peter Dedalus csatornák bonyolult labirintusán át vezette lábbal hajtott gondoláját, mely halkan siklott s vízen. Egyik utasnak sem volt sok kedve beszélgetni. Az órás még komorabb volt, mint általában, azon gyötrődött lelkiismeret-furdalások közepette, hogy már megint miket fecsegett ki Obliviának. A nő viszont remegett a türelmetlenségtől, és csak egyetlen gondolat járt egyre a fejében: Villa Argo, Villa Argo. És megint csak Villa Argo.

Kapcsolódó szócikkek: Oblivia Newton · Peter Dedalus
Kek P>!

Jason figyelmesen tanulmányozta azokat a szerkezeteket, amelyek a „Voronoff” kombinációjú zárat úgy állították be, hogy azt csupán egyetlenegyszer lehessen használni, s utána megsemmisítse magát. Azt is megtanulhatta, hogyan alkották meg a „Coquebrune” kulcs fogazatát, amellyel a francia nemesség igyekezett megóvni az otthon őrzött ékszereket.
– Ez király… – motyogta maga elé minden egyes oldalnál, s elbűvölve bámulta a láncok és kulcsok, páncélszekrények és csapóajtók, forgóajtók és titkos termek sokaságát.

Kek P>!

Végül, nagy sokára, rálelt arra, amit keresett. Elégedetten nyugtázta, hogy nagyméretű, vékony könyvről van szó, melyet vörös szattyánbőrbe kötöttek.
A címét elegáns szecessziós karakterekkel nyomták a gerincre: Menekülől kézikönyve. Kulcsok, lakatok, titkos átjárók és szökéshez használatos gépezetek.
[…]
Jason középre tette a könyvet, hogy a nővére is láthassa, és úgy forgatta a tartalomjegyzék finom lapjait (ahol a szerzők neve a legnagyobb összevisszaságban sorakozott), míg csak rá nem akadt valamire: Raymond Moore. Rövid tudományos értekezés Cornwall nyolc kapujáról.Gépészeti érdekességek, avagy minden betörő álma. A 223. oldalon.
– Nyolc kapu! – kiáltott fel a fiú, és vadul a 223. oldalhoz lapozott.

Kapcsolódó szócikkek: Jason Covenant
Kek P>!

Ez valójában a kapukészítők aláírása, kézjegye, avagy megkülönböztető jele: a három teknős, a békés és bölcs állatok, melyek éppúgy megélnek földön, mint a vízben, s akik a hosszú életet kutatják. Kedves olvasó, a további szimbolizmusok felderítésének nemes fel-adatát rád hagyom.

Kek P>!

– Calypso asszony, már megbocsásson… – szólalt meg Covenant úr, de közben tovább evezett. – Nem magyarázná esetleg el nekünk, hogy mit is csinálunk tulajdonképpen?
Az asszonyka meg sem fordulva válaszolt, miközben folyamatosan a tengert kémlelte tüzetesen.
– Egy barátomat keressük.
– Persze – folytatta Covenant. – De miért is errefelé keressük pontosan?
– Mert itt van valamerre.
Homer nekifeszült az evezőnek, és nagyot húzott rajta.
– És még nagyon messze van innen?
A mérnök hangja határozottan bosszúsnak tűnt, ezért Calypso hátrafordult.
– Könyörgök, higgyenek nekem, uraim: nem vagyok bolond.
– Ezt senki nem állította! – kiáltotta a mérnök, de mintha az ellenkezőjéről lett volna meggyőződve.
– De gondolják, és én tudok az arcukról olvasni. És az önök szempontjából még igazuk is van. Az a helyzet, hogy… én érzem, hogy valami történt itt, valahol a közelben.

Kapcsolódó szócikkek: Calypso kisasszony · Covenant úr · Homer

– De miért van itt egy teve? – kérdezte Julia
Rick addig lapozott a füzetben, míg rá nem akadt egy tevekaraván rajzára.
– Aha, megvan. Úgy látszik, néhány mezopotámiai kereskedő ismerte az utat János pap kertjéhez, és kereskedtek is az uralkodóval, akinek aranyért és drágakövekért cserébe fűszereket vittek. A tevét pedig arabul „a sivatag hajójának” nevezik.
Julia felnevetett.
– Tehát ez is a régi tulajdonos hajómodell-gyűjteményének része?
– Szerintem igen – vágts rá Rick.

Kek P>!

Leonard mindig is tipikus tengeri medvének számított, hallgatag volt és szűkszavú. Szinte semmit sem lehetett tudni a családjáról, s arról sem, hogyan is lett a torony őre. A faluban kevesen voltak vele közelebbi kapcsolatban, s éppen Rick édesapja volt egyike e keveseknek. Ami Blacket illeti, ő is tipikusan magányos ember volt világéletében: ő volt Kilmore Cove utolsó állomásfőnöke, s évekig az állomás fölött lakott. Amikor bezárták a vasutat, ő is elhagyta a falut.

Kapcsolódó szócikkek: Black Vulkán · Kilmore Cove · Leonard Minaxo

Julia fintorgott.
– Pfúj… de hát alacsony volt és kövér!
– Higgyétek el. Annyira jól bánt a szavakkal, hogy a nőknek ez fel sem tűnt. Azzal se törődtek soha, hogy ideje legnagyobb részében olajtól és gépzsírtól mocskosan dolgozik. Black pusztán a hódítás kedvéért hódította meg a nőket… noha, azt mondják, egyszer összetörte egy hódolója szívét.
– Ki volt az?
Nestor morgott valamit az orra alatt, aztán úgy döntött, folytatja:
– Nem szeretem az ilyen pletykákat, de… úgy beszélik, Miss Biggles nővére, Clitennestra őmiatta költözött el. Barátok voltak, nagyon jó barátok, Clio pár évvel idősebb volt nála, de… – a kertész megcsóválta a fejét. – Most mit mondjak, előfordul az ilyesmi. Mindazonáltal nem hiszem, hogy Black Vulkán magánélete sokat segítene nektek abban, hogy megtaláljátok. Azt viszont jó, ha tudjátok, hogy nagyon jól bánt a szavakkal, és nagyon ügyes volt minden kétkezi munkában. A Villa Argo verandáján lévő halászlány szobrát ő készítette.

Pierdomenico Baccalario: Az első kulcs Az igazság pillanata

Ulysses Moore sorozat · Összehasonlítás