A ​sötétség útvesztője (Ulysses Moore 9.) 17 csillagozás

Pierdomenico Baccalario: A sötétség útvesztője

Anita és Jason eldöntötték, hogy belépnek a Haldokló Faluban talált időkapun. A kapu túloldalán sötét és barátságtalan föld alatti világ várja őket. Ezzel kezdetét veszi a föld mélyébe vezető, kimerítő utazás, melynek végén elérkeznek minden képzeletbeli hely középpontjához: a Labirintushoz. Itt talán megismerhetik az időkapuk készítőinek titkát, ám az útvesztőben szörnyű veszély is leselkedik rájuk.
Tommi és Julia ezalatt azon igyekeznek, hogy elhárítsák a Kilmore Cove-t fenyegető veszélyt. A Gyújtogatók főnöke ugyanis már megérkezett a faluba…

A nagy sikerű Ulysses Moore sorozat kilencedik könyve biztosan nem okoz csalódást az olvasóknak.

Eredeti megjelenés éve: 2009

Alexandra, Pécs, 2012
324 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632979113 · Fordította: Túri Zsuzsanna · Illusztrálta: Iacopo Bruno

kratas P>!
Pierdomenico Baccalario: A sötétség útvesztője

Szóval megint mesterit sikerült alkotnia a szerzőnek, nagyon jól vezeti a történetet, mindig újabb és újabb rejtélyek jönnek elő, egy percre sem ült le nekem már megint :)

Kicsibogár P>!
Pierdomenico Baccalario: A sötétség útvesztője

Itt jegyzem meg elsősorban Katalinnak, hogy akkor olvasd ki, amikor megint találkozunk, mert ennek sem kisebb a függővége, mint az előzőnek :))

Erzsébet_Szászi>!
Pierdomenico Baccalario: A sötétség útvesztője

A gyerekek újabb kalandokba keverednek, újabb rejtélyeket fejtenek meg, miközben a felnőttek is egyre inkább bevonódnak a történetbe. Még mindig nagyon izgalmas és fordulatos a sorozat, szinte minden részben megújul, egyáltalán nem válik unalmassá. Nagyon tetszik, hogy minden kötetben el vannak rejtve apró nyomok, utalások, emberek, amelyek a következő rész(ek)ben lesz igazán jelentősége. spoiler

ribizli0414>!

Zseniális.
Brilliáns.
Fantasztikus.
Ha ennél a három szónál többet mondanék, az már spoiler lenne, de talán annyit még írhatok, hogy elképesztő… Ennyi titok, csavar, rejtvény után még mindig van új a nap alatt! Még mindig tud újat hozni, még mindig van hová tovább fűzni a szálakat és még mindig olyan izgalmas, hogy görcsösen szorítottam a könyvet.
A legjobbak között van.

Chuti>!

1. olvasás:
Imádom! Imádom! Imádom!
Még mindig izgalmas, mozgalmas, fordulatos, meglepő, kiszámíthatatlan, gondolkoztató, olvasmányos és a gonosz szereplőkön át mindenkit szeretek benne!
Ha ez továbbra így marad, azt hiszem életem legjobb ifjúsági regénysorozatát sodorta elém a sors, amit 1000%-an újra fogok olvasni! Mert már most azon gondolkodtam, hogy elölről elkezdem, mert annyira fondorlatos, hogy most derül ki, egy-egy korábbi apró mozzanat milyen fontos jelentőséggel bírt!
Szóval, aki neki kezd, az nagyon figyeljen oda a részletekre és gondolkodjon együtt a gyerekekkel!

Szeretném már a következő kötetet a kezemben tartani… *szipp-szipp*

2. olvasás:
Imádatom tárgya semmit sem változott! Igaz csak két éve olvastam, de most is az újdonság erejével hatott, úgy faltam a lapokat, mintha először olvasnám. :)
Az időkapuk, az építők rejtélyét már többé-kevésbbé megfejtették a gyerekek, de még így is rengeteg kérdésem maradt.
Továbbra is meglepő és egyben brilliáns ötletnek tartom az író részéről, hogy a szülőket is kezdik bevonni a cselekménybe. Anita szülei egyébként nagyon belevalóak. Hajrá Bloom úr!!! :)

SPOILER!!!
Új felfedezésem pedig, hogy amikor Jason és Anita eljutottak az Egyensúly Termébe nekem olyan ézésem támadt, mintha az Alice Csodaországban tárgyalótermébe csöppentem volna, pedig a két történet között szinte semmilyen hasonlóságot nem lehet találni. :P
SPOILER!!!

Honnan: Velencei könyvtárból

icetea>!
Pierdomenico Baccalario: A sötétség útvesztője

Tele van izgalmas rejtvényekkel,titkos időkapukkal, kulcsokkal, és három 14 körüli füszereplővel.
Vagyis azzal, amit én szeretek.

ribizli0414>!

A szellemi munka kitaszít az emberi közösségből. A kétkezi munka ellenben visszavezet az emberek közé.

Ulysses Moore sorozat · Összehasonlítás