Tappancs ​kalandjai (Tappancs 1.) 51 csillagozás

Phyllis Reynolds Naylor: Tappancs kalandjai Phyllis Reynolds Naylor: Tappancs kalandjai Phyllis Reynolds Naylor: Tappancs kalandjai

Tappancs a legkedvesebb, legokosabb, legszeretnivalóbb kutya a világon – legalábbis Marty szemében. A kiskutya és a kisfiú azonnal megkedvelik egymást, mégis számtalan nehézséget kell leküzdeniük, mire Marty végre befogadhatja a kutyust, Tappancs pedig igazi otthonra talál. A világhírű író könyvét több, mint féltucatnyi neves díjjal jutalmazták. Nemcsak a gyermekek, hanem az állatszerető felnőttek is örömmel olvassák majd Tappancs szívmelengető történetét.

Eredeti megjelenés éve: 1991

Egmont-Hungary, Budapest, 2008
174 oldal · keménytáblás · ISBN: 9636285497 · Fordította: Márton Andrea

Lilla>!
Phyllis Reynolds Naylor: Tappancs kalandjai

Átlagos, aranyos kis kuytás történet, amiben azért egy kis tanulságot is talál az ember.
Talán az volt benne a tanulság, hogy hazudni nem szép dolog, de mégis, egy jó ügy érdekében néha kénytelenek vagyunk rá. De jó ügy-e az az ügy, amit hazugsággal érsz el?
Érdekes, hogy egy gyerekkönyv ilyen gondolatokat tartalmaz.
Jó volt. :)

Ratoncita P>!
Phyllis Reynolds Naylor: Tappancs kalandjai

Szívmelengető, aranyos és elgondolkodtató történet egy kisfiú és egy bántalmazott kutya között szövődő barátságról. A bonyodalmak sok morális dilemmát is felszínre hoznak. Főképpen kiskamaszoknak ajánlom.

Annamarie P>!
Phyllis Reynolds Naylor: Tappancs kalandjai

Ha nem a gyerekeimnek olvasnám fel, már rég kivágtam volna. Mondatonként váltogatja az igeidőket. Ez a halálom.

Adri_könyvei>!
Phyllis Reynolds Naylor: Tappancs kalandjai

A Tappancs kalandjai egy régi kedvencem, amit még akkor olvastam amikor csak egy-egy könyvet olvastam el egy évben. Sok fontos érték jelenik meg benne a család, a természetszeretet, ember és kutya barátsága…
Jó volt újra olvasni és visszahozni egy darabot a régi olvasmányaim közül.

mandulacska2>!
Phyllis Reynolds Naylor: Tappancs kalandjai

Szívmelengető történet egy fiúról és egy kutyáról. Hogyan próbálja megmenteni egy kisfiú a kutyát a bántalmazó, állatkínzó gazdájától. Szembeszegülve a családjával is. Izgalmas, fordulatos.

Ildikó_Richter>!
Phyllis Reynolds Naylor: Tappancs kalandjai

Nem értem, miért mondják itt páran, hogy bugyuta. Én tizennyolc évesen imádtam, akárcsak gyerekkoromban. Semmi bugyutát nem találtam benne, éppen csak jól ábrázolja a gyerekek gondolkodását. Aranyos, kedves, szerethető.

csgabi P>!

– Szerinted Judd Travers az egyetlen ember errefelé, aki keményen bánik az állataival? Szerinted ő az egyetlen, aki éhezteti, rugdossa őket vagy még rosszabbat művel velük? Nyisd ki végre a szemed, Marty! Nyisd ki a szemed! – Apa félig megfordult az ülésen, háttal van az ajtónak, szemben velem. – Hányszor sétáltál ki az iskolabuszhoz, és láttál kikötött kutyát valakinek az udvarában? Hányszor gondolkodtál el azon, hogy vajon boldog-e az a kutya, amelyiknek teljesen kiállnak a bordái? Egyszer csak szembekerülsz egy kutyával, amelyik megfogja a szívedet, és azonnal mindent meg akarsz változtatni!
Nyeltem egyet.
– Valamikor csak el kell kezdeni. – válaszoltam.
Apa sóhajtott.
– Ebben igazad van.

Kapcsolódó szócikkek: állat · felelősség
csgabi P>!

– Jobb véleménnyel lettél volna rólam, ha hagyom, hogy ez a kutya addig kóboroljon, amíg Judd megtalálja, és kirugdossa belőle a lelket? – kérdeztem. – Azt szeretted volna, hogy ezt tegyem, apa?
– Azt szerettem volna, hogy mindig azt tedd, ami helyes.
– Mi a helyes?
Azt hiszem, életem tizenegy éve során, először láttam apámat zavarba jönni.

Kapcsolódó szócikkek: kutya

Tappancs sorozat · Összehasonlítás