A ​manipulált beszéd 4 csillagozás

Philippe Breton: A manipulált beszéd

A modern társadalmakban napjainkra mindennapossá vált a manipuláció. Lassan már magát a demokráciát fenyegeti azoknak a technikáknak az elburjánzása, amelyek észrevétlenül akarnak bennünket ilyen vagy olyan magatartás vagy vélemény átvételére kényszeríteni. Vajon a kommunikációnak és a vitának minden módja elfogadható-e a magát demokratikusnak valló köztérben?
Ezekre a kérdésekre igyekszik választ adni izgalmas könyvében a szerző, számos példával illusztrálva a környezetünket elárasztó különféle manipulációs tehcnikákat a politika, a reklám, a pszichoterápia és a kommunikáció területén.
A kötet 1998-ban elnyert a Politikai és Szellemtudományok Akadémiájának erkölcsfilozófia díját.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Helikon Huszonegy Helikon

Helikon, Budapest, 2000
210 oldal · ISBN: 9632086767 · Fordította: Lángh Júlia

verdeleth>!
Philippe Breton: A manipulált beszéd

Egyetlen dolog, ami nagyon zavar, hogy állandóan a szélsőjobbra hivatkozik, mint a manipulált beszéd iskolapéldája. Nincs ezzel baj, de nekem ez is manipulált beszédnek hat, mivel minden politikai párt, irányzat, oldal ugyanezt csinálja. De lehet, hogy pont így tanít arra a könyv, hogy nem is olyan könnyű észrevenni a manipulálást. :)

Juci I>!
Philippe Breton: A manipulált beszéd

Jó pár éve olvastam, lehet, hogy újra előveszem, mert nagyon érdekes volt (és nem hosszú). Nagyon tetszett pl. az a gondolat, hogy nemcsak szólásszabadság van, hanem „hallgatásszabadság” is, magyarul én választom meg, mit akarok hallgatni (nézni stb.), nem tolhatnak akármit az arcomba. Elvileg, haha.

pulse>!
Philippe Breton: A manipulált beszéd

Közérthetően a manipuláció természetéről, fajtáiról, hatásáról és arról, hogy miként lehet védekezni ellene.