Híres ​asszonyok 12 csillagozás

Nofertititől Thatcherig
Philippa Wingate – Richard Dungworth: Híres asszonyok

Kém volt -e Mata Hari? Hányszor nyert bajnoki címet Martina Navratilova Wimbledonban? Tényleg a londoni King's Cross pályaudvar nyolcadik vágánya alatt van eltemetve Boudicca Királynő?

A tudósoktól a szupermodellekig, a gonosztevőktől a forradamárokig, a színésznőktől az űrhajósnőkig a Híres asszonyok című kézikönyv több mint száz kiemelkedő nőalakot mutat be a múltból és a jelenből.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Elektra könyvek Elektra

Elektra, Szeged, 1997
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637314571 · Fordította: Bori Erzsébet · Illusztrálta: Nicholas Hewetson

Philippa Wingate – Richard Dungworth: Híres asszonyok

Először kicsit kevésnek éreztem ezt a könyvet, még akkor is, ha nem azzal a célzattal íródott, hogy részletesen szirmaira bontsa a történelmet. Ugyanakkor ahhoz mindenképpen elégnek bizonyult, hogy kedvet csináljon egy mélyebb történelmi áttekintésnek. Elsődlegesen híresebb asszonyokat és néhol kevésbé ismert nőket mutat be, akik valamilyen téren kiemelkedtek abban a korban, amikor a „fehérnépnek” még a „konyhában” volt a helye. Természetesen az idősík hosszú és a felsorolás hiányos, de nem is ezzel a célzattal íródott. Kisebbeknek és nagyobbaknak kellemes olvasást és egy bizonyos alap ismeretséget nyújt.
Örülök, hogy kézbe vettem.

Elektra, Szeged, 1997
Ottivilága>!
Philippa Wingate – Richard Dungworth: Híres asszonyok

A könyv nagy előnye, hogy sok női sorsot mutat be, nemcsak azokét, akiket mindenki ismer, hanem olyanokat is akikről ritkábban esik szó. Nekem kedvet csinált ahhoz, hogy néhány történetnek alaposabban utána nézzek.

Nikolett0907 P>!

Bár a nők sokféle téren szerezhetnek maguknak nevet, mégis vannak olyan tevékenységek, amelyekben nagyobb esélyük van a kiemelkedésre. Sokkal több világhíres filmsztár vagy énekesnő van közöttük, mint ahány politikus, orvos vagy művész.

Nikolett0907 P>!

A történelem folyamán sok jelentős asszonyból lett vezető politikus, világrekorder vagy híres előadóművész.

Ottivilága>!

Carry Nation rövid ideig egy alkoholista orvos felesége volt, innen kapta az indíttatást, hogy egész életében küzdjön az italozás ellen.
Carry „kocsmaromboló” körutakat tett társnőivel, melyek során baltával verték szét az ivók berendezését. Bár mindig börtönbe csukták a társadalmi béke megbontásának vádjával, ő tovább folytatta „fejszehadjáratát” az alkoholkimérések ellen.
Carry abból pénzelte kampányát és fizette a számtalan bírságát, hogy előadásokat vállalt és kis fejszéket árusított szuvenírként.
Carry halála után kilenc évvel, egész Amerikában életbe lépett a prohibíció néven ismert alkoholtilalom.