Királyok ​és királynők 4 csillagozás

Tutanhamontól II. Erzsébetig
Philippa Wingate: Királyok és királynők

Tudja-e Ön, hogy élt egy király, aki 94 évig uralkodott? Vagy hogy minden idők egyik legfiatalabb uralkodója, Pu-ji, kétéves korában lett kínai császár? A Királyok és királynők című kézikönyv áttekintést ad a szerte a világon élt vagy élő uralkodókról a legkorábbi időktől egészen napjainkig. Feltárja életüket a koronázástól a temetésig, bemutatja palotáikat, emlékműveiket és uralkodói jelvényeiket, megvilágítja a királyi botrányokat és intrikákat, s magyarázattal szolgál a felderítetlen rejtélyekre.

Fényképek, térképek és részletes illusztrációk teszik szemléletessé a királyok és királynők életéről szóló lebilincselő történeteket. A királyi sikereket, kudarcokat, győzelmeket és vereségeket megörökítő históriákban bővelkedő Királyok és királynők elénk idézi a monarchiák regényességgel és rejtélyekkel teli világát.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Elektra könyvek Elektra

Elek és Társa, Budapest, 1996
48 oldal · ISBN: 9637314393 · Fordította: Molnár Zoltán

Myr>!

Philippa Wingate: Királyok és királynők Tutanhamontól II. Erzsébetig

Hú, gyerekként nagyon imádtam ezt a könyvet! Nem is nekem vette anyukám, hanem iskolatársak születésnapjára, de én már akkor beleolvastam, szóval muszáj volt végül nekem is megkapnom :) Persze az őrült uralkodókról szóló rész volt a kedvencem. Röviden, a lényeget ismerteti mindenről, pont annyira, hogy kedvet csináljon egy gyereknek ahhoz, hogy utánajárjon az olvasottaknak.

Topicica>!

Philippa Wingate: Királyok és királynők Tutanhamontól II. Erzsébetig

8 évesemnek olvastam. A képek miatt jó, amúgy szinte már érdektelenül röviden, felületesen ugrálja végig az uralkodókat. De mint gyereknek egész jó. Pont annyi, hogy felkeltse az érdeklődésėt, esetleg ha valahol előkerül a téma, beugrik neki néhány érdekesség a könyvből.