Bárcsak ​olvasták volna ezt a könyvet a szüleink… 4 csillagozás

De a gyerekeink hálásak lesznek, hogy mi megtettük
Philippa Perry: Bárcsak olvasták volna ezt a könyvet a szüleink…

Minden ​szülő azt szeretné, hogy a gyereke boldog legyen, és senki nem akarja elszúrni a gyereknevelést. De hogyan érhetjük ezt el?
Ebben a magával ragadó, okos és szórakoztató könyvben az ismert brit pszichoterapeuta, Philippa Perry húszéves szakmai és szülői gyakorlatával segít eligazodni, hogy mi az igazán fontos a gyereknevelés során. Konkrét, helyzetre szabott tanácsok és részletes tippek, trükkök helyett a teljes képet mutatja be: hogyan alakíthatunk ki olyan szülő-gyerek kapcsolatot, amely minden életkorban, bármely helyzetben megkönnyíti a kapcsolódást, és segít elkerülni a legnagyobb buktatókat.
Vizsgáljuk meg, hogyan befolyásolja saját neveltetésünk szülői hozzáállásunkat.
Fogadjuk el, hogy fogunk hibákat elkövetni, és tanuljuk meg, hogyan tehetjük jóvá őket.
Ismerjük fel és törjük meg a rossz mintákat, beidegződéseket.
Tanuljuk meg kezelni saját és gyerekünk érzéseit.
Értsük meg, mit jelent gyerekünk nemkívánatos viselkedése.
… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2019

HVG Könyvek, Budapest, 2019
320 oldal · ISBN: 9789633049884 · Fordította: Szilágyi Zsófia
HVG Könyvek, Budapest, 2019
320 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633047729 · Fordította: Szilágyi Zsófia

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

A boldogságra való képesség legfőbb ellenlábasa – sok egyéb mellett – az önostorozás.

Philippa Perry: Bárcsak olvasták volna ezt a könyvet a szüleink… De a gyerekeink hálásak lesznek, hogy mi megtettük

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

Egy szülő egyszer megkérdezte tőlem, vajon nem veszélyes-e bocsánatot kérni a gyerekektől."Nem arra van szükségük a biztonságérzetük érdekében, hogy igazunk legyen?" Dehogyis! A gyerekeknek nem tökéletes, hanem valódi és hiteles szülőkre van szükségük.

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

Szülőnek lenni kemény munka. Sokszor unalmas, csüggesztő, frusztráló és kimerítő, miközben a világon a legmulatságosabb, legörömtelibb, legszeretetteljesebb és legcsodálatosabb élmény is.

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

A gyereknevelés lényege a kapcsolat, amelyet gyerekünkkel kialakítunk. Ha az emberek növények lennének, a kapcsolat lenne a táptalaj. A kapcsolat az, ami megtart, táplál és lehetővé teszi – vagy éppen gátolja – a növekedést.

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

A szülővé válás nehéz feladat. Gyerekünk egyik napról a másikra életünk első számú, minden mást maga mögé utasító prioritásává válik. Aki szülővé lesz, minden bizonnyal arra is ráébred, milyen feladattal kellett megbirkózniuk saját szüleinek, és talán elkezdi jobban értékelni őket, azonosulni velük, vagy éppen jobban megérti őket.

joopsy>!

Csak egy szem vagyunk a múltból jövőbe nyúló évezredes láncban