Pszichológia ​mindenkinek 2. (Pszichológia mindenkinek 2.) 4 csillagozás

Tanulás – Emlékezés – Intelligencia – Tudatosság
Philip Zimbardo – Robert Johnson – Vivian McCann: Pszichológia mindenkinek 2.

A Stanford Egyetem professzora, a „börtönkísérlete” révén világhírt szerzett Philip Zimbardo és munkatársai tudományosan, ugyanakkor nagyon szórakoztatóan ismertetnek meg mindazzal, amit a pszichológiáról tudni kell. A szerzők felhasználják a legfrissebb kutatási eredményeket, és esettanulmányokkal, a kritikus gondolkodást fejlesztő feladatokkal segítik, hogy az elsajátított tudást a mindennapi életben is alkalmazhassuk. A Pszichológia mindenkinek nem véletlenül szerepel a világ főiskoláin, egyetemein a kötelező olvasmányok listáján.

Zimbardóék munkája magyarul négy kötetben jelenik meg. A második kötet főbb témái:
tanulás – emlékezés – intelligencia – tudatosság.

Libri, Budapest, 2017
264 oldal · ISBN: 9789634332848 · Fordította: Dövényi Ibolya
Libri, Budapest, 2017
262 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634331629 · Fordította: Dövényi Ibolya

Sai_home P
Philip Zimbardo – Robert Johnson – Vivian McCann: Pszichológia mindenkinek 2.

Philip Zimbardo – Robert Johnson – Vivian McCann: Pszichológia mindenkinek 2. Tanulás – Emlékezés – Intelligencia – Tudatosság

Jó, érthető összefoglalót kapunk mind a négy témában, sőt, még néhány gyakorlati tanácsot is. Számomra a legtöbb új információt az intelligenciáról szóló fejezet nyújtotta, nem gondoltam volna, hogy ennyi kutatnivaló lenne ott, valamint, hogy a kultúra ennyire befolyásoló tényező lehet.
Apró kiritikát is ennél a fejezetnél kell megejtenem, nagyon amerikaira sikerült, minden eredmény rájuk vonatkozik és a leírt problémák egy része is csak azoknak lehet ismerős, akik ismerik az iskolarendszerüket. Persze az írók részéről ez normális, nem tudom, hogy egy fordításban van-e lehetőség magyar szakemberek által valahogy kiegészíteni a leírtakat.

AkosAkos
Philip Zimbardo – Robert Johnson – Vivian McCann: Pszichológia mindenkinek 2.

Már számolom a napokat a 3. kötet megjelenéséig…

Robert Johnson – Vivian McCann – Philip Zimbardo: Pszichológia mindenkinek 3. Motiváció – Érzelmek – Személyiség – Közösség

Pszichológia mindenkinek sorozat · Összehasonlítás