Sen ​és a száguldó szán 31 csillagozás

Philip Reeve: Sen és a száguldó szán

SZÁGULDÓ SZÁNVERSENY AZ ÉSZAKI-SARKRA!

Jó százévente beköszönt az Északi sarkon az Igazi Tél. Ilyenkor ötvenféle hó esik, és pontosan a sarkon láthatóvá válik Hóapó palotája. Indul a szánverseny, és aki legelőször ér Hóapóhoz, annak teljesül a kívánsága. Sen és Sika nem akarja elszalasztani a lehetőséget, ám ez a verseny teli van ÁDÁZ veszedelmekkel. De hőseinknek sok apróság siet a segítségére. Egészen pontosan 66 apróság: az ő szánjukat ugyanis MOPSZOK húzzák, 264 tappancs minden erejével!

INDULJON HÁT A VERSENY!

Kalandok, izgalom, humor, barátság, felelősségvállalás, az élet fontos kérdéseinek megismerése kell ennél több? És mindehhez ragyogó illusztrációk.

Eredeti cím: Pugs of the Frozen North

Eredeti megjelenés éve: 2015

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Káprázatos kalandok Móra

Móra, Budapest, 2016
212 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634155584 · Fordította: Ajkay Örkény · Illusztrálta: Sarah McIntyre

Gyula_Böszörményi IP>!
Philip Reeve: Sen és a száguldó szán

Ez a pasi hihetetlen! Olyan szédült ötletparádét képes a papírra vetni, hogy az ember szinte oldalanként sikítófrászt kap: honnan szedi ezeket a szürreális lényeket, megdöbbentő fordulatokat, elevenen lüktető világleírásokat (ha pedig az olvasó egyben író is, eszi a sárga irigység, amiért mindez nem neki jutott eszébe). Részletesebben itt írtam róla: https://librarius.hu/2019/09/14/megdobbento-fordulatok-…

Oláh_Zita P>!
Philip Reeve: Sen és a száguldó szán

Különleges mese, amiben minden benne van, ami egy jó történethez kell: kaland, szeretet, izgalom.

Wish P>!
Philip Reeve: Sen és a száguldó szán

Osztatlan lelkesedést váltott ki a családból. Aranyos történet, nem szirupos befejezés, remek fordítás.
A lányom épp a kutyákról készül előadást tartani az iskolában, így egyrészt a könyv bekerül az ajánlott kutyás olvasmányok közé, illetve az előadás hátulját elkezdte mopszokkal telerajzolni. Eleinte nem tervezte mind a hatvanhatot lerajzolni, de én úgy látom jó úton haladunk afelé, hogy mégis odakerüljön mind a hatvanhat.

imma P>!
Philip Reeve: Sen és a száguldó szán

Majdnem annyira jó volt, mint az Olivér és a tengerkócok. És a végére nagyon feljött. Van benne sok kutya, sok hó, egy új variáció a Télapóra, sőt, még jetik is. Mopszosoknak pedig kötelezően ajánlom :)

Müge P>!
Philip Reeve: Sen és a száguldó szán

Jaj ez egy végtelenül cuki könyv! Mondjuk felnőttként kb. egy szuszra el lehet olvasni, de annyi báj, kaland, cuki kép spoiler van benne, hogy nem is lehet más, csak vidám kaland a jég- és hómezőkön.
És ami a legjobb, hogy teljesen mindenkonform. Kicsit izgultam, mikor kiderült, hogy az Északi Sarkra mennek, hogy most mi lesz, de végül minden jóra fordult.
Régen olvastam már ennyire vidámságtól áthatott könyvet, mint ez. Sokat mosolyogtam közben, nagyon jól esett.
És gondolom kiderült már, hogy ez nem egy objektív kritikai hozzáálláson alapuló ismertető, hanem egy nagyon is elfogult értékelés egy kellően gyereklelkű felnőttől, de úgy érzem mégiscsak van az a kor ami alatt, és a másik ami felett nagy valószínűséggel szeretni fogod ezt a könyvet.
És ha nem, akkor is rövid volt!

Nikii_Kiss>!
Philip Reeve: Sen és a száguldó szán

Ajándékba vettem egy rokon kislánynak, aki rajong a kutyákért. Úgy voltam vele, hogy mopszok vannak a borítón, nem lőhetek mellé.
Egy fergetesen aranyos törtènet volt. Mivel nincs csimótám, így elég szegényes a tudásom mesék terén, de ha lenne, ezt biztosan szívesen olvasnám neki. spoiler. Ami számomra meglepetéssel szolgált, az az, hogy milyen választékos a nyelvezete. A fordító szép munkát végzett.
Az illusztrációk meg leírhatatlanul cukik.

BcnFra>!
Philip Reeve: Sen és a száguldó szán

7eves kisfiunak olvastam fel. Szerettuk mindketten, kulonosen tetszett a szereplok nevenek forditasa.
A tortenetvezetes neha akadozott, de osszessegeben egy jo mese, ahol minden a helyerr kerul a vegen.

Szofrónia>!

JETI dal:
Tésztán jár az eszünk,
Csakis tésztát eszünk.
Mézes keksz vagy almás rétes:
Kutya egye azt, ha éhes!
Nem kell nekünk krumpli, cékla,
A mi kedvencünk a tészta!
Minden másra fütyülünk!
Tésztát! Tésztát még nekünk!