Értékelések 8

Gyula_Böszörményi IP>!
Philip Reeve: Astra és az űrsütik

Ez a pasi hihetetlen! Olyan szédült ötletparádét képes a papírra vetni, hogy az ember szinte oldalanként sikítófrászt kap: honnan szedi ezeket a szürreális lényeket, megdöbbentő fordulatokat, elevenen lüktető világleírásokat (ha pedig az olvasó egyben író is, eszi a sárga irigység, amiért mindez nem neki jutott eszébe). Részletesebben itt írtam róla: https://librarius.hu/2019/09/14/megdobbento-fordulatok-…

BcnFra>!
Philip Reeve: Astra és az űrsütik

7 eves kisfiunak olvastam fel. A sutiket a tortenet kozepen agresszivnek lattam, felolvasaskor probaltam ezt puhitani. A tortenet osszesegeben pozitiv, 8-9 evestol ajanlanam.

Oláh_Zita P>!
Philip Reeve: Astra és az űrsütik

Édesen fura és kedves sztori. A rajzok és a színhasználat is nagyon tetszett. A fordítás is hozott egy-két magyarosan élvezhető szójátékot, gyanítom eredetiben is érdemes lenne elolvasni.

altagi P>!
Philip Reeve: Astra és az űrsütik

Alapvetően elég jó kis történet, sci-fi- és meseelemekkel, szuper illusztrációkkal. (Az mondjuk enyhén zavaros volt, amikor egy oldalon háromszor leírta, hogy „lila lötty” és a képen meg valami narancssárgaság terjedt…)
Abszolút kedvencem a Névtelen Iszonyat volt, simán az egyik legjobb gyerekkönyv-szereplő utóbbi idők olvasmányaiból.
Az alapötletet – miszerint Astra egy új bolygóra utazik a családjával, és rengeteg másik családdal, és hogy ezt az utat hibernáltan teszik meg, – szerintem pazarul kibontotta az író, gyerekeknek is érthető formában. Jók voltak a robotok is, tetszett, hogy annyifélét üzembe helyeztek az űrhajón. Az éttermi robot dilemmája mondjuk nekem nagyon ismerős volt valahonnan, de ott a tökéletes tea verte ki a processt. :p
Nagyon-nagyon gyerekeknek való, az író meg se próbálta megcélozni a gyerekkönyveket olvasó felnőtteket. :D