50 ​tény, amit tudnod kell a vikingekről 6 csillagozás

Philip Parker: 50 tény, amit tudnod kell a vikingekről

A vikingek voltak a középkor legfélelmetesebb rablói, akik véres portyáikról, kincsszomjukról és vakmerőségükről váltak ismertté.
300 évig rettegésben tartották egész Európát, de közben gyönyörű művészeti alkotásokat készítettek, izgalmas regéket költöttek és jól szervezett társadalmat hoztak létre. Érdekes adatok, részletes térképek, színes grafikák és fotók segítenek eligazodni a vikingek világában.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: 50 tény Móra

Móra, Budapest, 2018
80 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634158769 · Fordította: Zsuppán András

Philip Parker: 50 tény, amit tudnod kell a vikingekről

Általában kerülöm a “mit kell tudni” jellegű könyveket, mégis érdemes volt kivételt tennem ezzel a vikinges kiadvánnyal. Áttekinthető struktúrával rendelkezik, sok fényképet és adatot, a végén pedig fogalomtárat tartalmaz. Az olvasása alatt azt éreztem, hogy pont annyi ismeretet ad át, amivel a téma iránt érdeklődő képbe kerül, mégsem zavarodik össze az információhalmaztól.
Kiinduló könyvnek mindenkinek ajánlom!

robertbardos P>!

Szarvakkal díszített sisakot a világon sokfelé hordtak a katonák, csak éppen a vikingek nem.

robertbardos P>!

DNS-vizsgálatok kimutatták, hogy az Orkney-szigetek lakosságának 60%-a viking eredetű.

robertbardos P>!

A vikingekről a legtöbb információ az ellenségeiktől származik, akik természetesen csupa rosszat írtak a vérszomjas északi rablókról. Ennek következtében a köztudat a vikingeket még ma is kultúra nélküli, barbár népként tartja számon. Pedig a gazdag viking kultúra írott törvényeket, fejlett irodalmat és gyönyörű művészeti alkotásokat hozott létre.