A ​roswelli titok 18 csillagozás

Philip J. Corso – William J. Birnes: A roswelli titok Philip J. Corso – William J. Birnes: A roswelli titok Philip J. Corso – William J. Birnes: A roswelli titok

**ESKŰ ALATT VALL A KORONATANÚ!**

Egy koronatanú megdöbbentő beszámolója az új-mexikói Roswell mellett történt rejtélyes ufókatasztrófáról, valamit az eset történelmi következményeiről.

Corso ezredes – halála előtt – közjegyző jelentétében és eskü alatt erősítette meg, hogy mindaz igaz, amit könyvében megírt. A roswelli eset szemtanúit szinte kivétel nélkül elhallgattaták, ám Philip J. Corso közel kilencvenévesen felfedte titkát: látta az ufó roncsait és a zuhanásban elpusztult földönkívülieket.

Az ezredes tagja volt Eisenhower elnök Nemzetbiztonsági Tanácsának. Szupertitkos feladata az volt, hogy feldolgozza az 1947-es ufókatasztrófa anyagát a Pentagon számára.

A megbízás nem várt eredményekkel járt…

Sprinter Plusz, Budapest, 2011
384 oldal · puhatáblás · ISBN: 5999883131442 · Fordította: Morvay Péter, Surjányi Csaba
Focus, Kaposvár, 2002
384 oldal · puhatáblás · ISBN: 9638624906 · Fordította: Morvay Péter, Surjányi Csaba
Aranyhal, Budapest, 1997

Arthur Trudeau · földönkívüli · Philip J. Corso

Amerika · Amerikai Egyesült Államok · Szovjetunió · Roswell, Új-Mexikó, USA · Washington

Philip J. Corso – William J. Birnes: A roswelli titok

Nagyon sok idő eltelt, amióta a könyvet elolvastam, és még mindig nem írtam értékelést. Nem szoktam ilyet, de most úgy éreztem idő kell, amíg leülepedik bennem minden.
Kicsit féltem tőle, mert a 69%-os értékelés elég rossznak számít, de úgy voltam vele, hogy vágjunk bele.

Imádom az összeesküvés elméleteket, természetesen a földönkívüliekkel foglalkozókat is. Szoktam videókat nézegetni, olvasgatni, és persze gondolkodni azon, hogy vajon mi is lehet az igazság, valahol ott kell lennie.

A könyv nagyon alapos, érdekes, és könnyen olvasható. Szépen felépített, nagyon jól tagolt.
Először kapunk egy kis bevezetést, majd megismerhetjük, hogy mi is történt pontosan 1947-ben. Majd megismerhetjük az író életét, mivel foglalkozott, hogy dolgozott, és hogy került kapcsolatba az üggyel. Bemutatja, hogyan dolgozta fel azt a rengeteg iratot, majd részletesen kitér a külföldi technológia beillesztésébe a mindennapjainkba. Sorra veszi a tárgyakat, amiket a lezuhant földönkívüli technológiának köszönhetünk (lézer, éjjellátó, számítógépek, Nasa technológia).

Igazából még azt a részt el is tudom fogadni, hogy lezuhant egy földönkívüli. Talán azt is, hogy megtalálták, felboncolták, elemezték. Akár azt is, hogy felhasználták a technikát, és beépítették a mindennapjainkba, hiszen valóban óriási változások történtek pár éven belül. Óriásit fejlődött a technika, amit akár ezzel is lehet magyarázni.
Viszont, ami számomra felfoghatatlan, és talán a megöregedett Corso ezredes agymenése, hogy valójában a hidegháborúban az USA és a Szovjetunió közös erővel a földönkívüliek ellen harcolt. Kicsit itt sántít a történet. De ettől függetlenül én nagyon élveztem a könyvet, még akkor is, ha nem győzött meg teljes mértékben. Inkább úgy gondolom, hogy egy nagyon jó sci-fi, aminek valamennyi valóságalapja biztos van, csak nem tudjuk, hogy mennyi.

SteelCurtain >!
Philip J. Corso – William J. Birnes: A roswelli titok

Hosszas rábeszélésre olvastam el. Nem volt hiábavaló, mert néha harsányan röhögtem az agg Corso ezredes agymenésein. Az egész egy értelmetlen katyvasznak tűnhet, ha valaki készpénznek veszi minden sorát. Az értelmezéshez feltétlenül meg kell ismernünk Corso ezredest. Ha már megértettük, hogy ő az amerikai katonai-hadiipari komplexum egyik ultrakonzervatív héjája, akkor már minden érthetővé válik. És szórakoztató a kis öreg, mert nem mindennapi hadova ám, hogy az egész hidegháborús fegyverkezéssel a jenkik és a ruszkik csak másodlagosan támadták egymást, első számú célpontjuk a földönkívüliek voltak.
A kiérdemesült veterán a hidegháború végeztével, túl a nyolcvanon ismét csatasorba szállt, hogy elvbarátait segítse abban, hogy a kongresszus ne csökkentse a valódi ellenség nélkül maradt katonaság költségvetését. Ez a könyv is ennek a szellemében született. A cél érdekében ha kell, egy eldöntetlenül végződött háborút (Korea), kész súlyos vereségnek beállítani, vagy egy mindkét fél számára kielégítő kompromisszummal záródó incidenst (kubai rakétaválság) hatalmas győzelemnek tekinteni. Az általa – nem tudni mi okokból – gyűlölt CIA-t azzal vádolja, hogy legfőbb tevékenysége titkokat árulni el a szovjeteknek. Egyébként is kissé ruszkifóbiás a kisöreg, minden kormányzati tisztviselőben KGB ügynököt sejt.
Mindezt felfűzi arra, hogy hogyan sikerült a roswelli UFO roncsainak tudományos elemzése révén új haditechnikát kifejleszteniük. Ha valóban volt Roswellben UFO, akkor bizonyos megkötésekkel ez a rész még hihető is. Nem hagyható figyelmen kívül, hogy a roswelli idegen űrhajó, és az idegen lények ismertetése meglehetősen tárgyilagosnak tűnik. Utóbbiakat azonban nem azonosítja a földönkívüli értelmes lényekkel, hanem célirányosan kifejlesztett biorobotoknak tekinti. Ez igen figyelemreméltó megállapítás. Egy olyan fontos momentum, mely hihetővé teszi a Roswell sztorit.
Nekem azonban ebből a könyvből mégis az a legemlékezetesebb, hogy a nagy boszorkányüldöző McCarthy szenátor ultrakonzervatív híveit lekommunistázta. Percekig röhögtem rajta.

Niki_>!
Philip J. Corso – William J. Birnes: A roswelli titok

Egészen jól indult a szerző „elmélete”, ami „bizonyítékokra” épült, de ahogy haladtam a vége felé, egyre magasabbra kúszott a szemöldököm (egyre pihentebb agyú lettem) és nem is tudtam mit olvasok: dokumentumregényt vagy sci-fit?

ppayter>!
Philip J. Corso – William J. Birnes: A roswelli titok

A valóságtartalom, mint minden ilyen témánál, kérdéses, de ettől függetlenül szórakoztató, „guilty pleasure” kategóriás könyv. Gyakorlatilag politikai-dokumentarista sci-fi, a szerző és más összeesküvés-elméletekben hívők számára viszont a jelek szerint valóság, ez azért levesz az élvezeti értékéből.

És még mindig emlékszem, hogy milyen irdatlan mennyiségű csokitortát fogyasztottam az olvasása közben… :)

Aszill>!
Philip J. Corso – William J. Birnes: A roswelli titok

Szerintem egy erdekes jo kony.Aki hisz a temaban, mindenkepp olvassa el

Mytzee>!
Philip J. Corso – William J. Birnes: A roswelli titok

Érdekes olvasmány, szerettem! Habár a szkeptikusokat nyilván nem győzi meg… Az 50 évnyi tagadás mégis csak 50 évnyi tagadás! A kételkedők pedig egészen addig kételkednek, amíg saját maguk nem tapasztalnak valami földönkívülit – sőt sokan még azután is kételkedők maradnak! :)

Judit_56 P>!

1952-ben Washington fölött tényleg átzúgtak a repülő csészealjak, és ezt számos fényképfelvétel és a radarok jelentései is alátámasztják. Persze hivatalosan ezt mindig tagadtuk, miközben a sci-fi-szerzőket arra bátorítottuk, készítsenek olyan filmeke, mint A férfi az X bolygóról, melyek jól levezették a repülő csészealjak körül felgyülemlett feszültséget. Ezt hívtuk korlátozott kiszivárogtatásos álcázási taktikának, és nagyon jól bevált.

117. oldal - A stratégia

Kapcsolódó szócikkek: 1952 · repülő csészealj · Washington
Judit_56 P>!

Roswellben 1947-ben a repülő csészealj leszállása azonban nem a fantázia műve volt csupán. Tényleg megtörtént […]

13. oldal - Bevezetés

Judit_56 P>!

Mire 1947 júliusának első hete véget ért, a Roswell melletti becsapódás mintha meg sem történt volna. Ahogy a sivatagi sötétség körülfogja az éjszakai autóst Roswell környékén, a következő harminc évben úgy vette körül a roswelli történetet a hallgatás tengere.

41. oldal - A roswelli sivatag

Kapcsolódó szócikkek: 1947 · Roswell, Új-Mexikó, USA
Judit_56 P>!

Ha nem láttam volna a saját szememmel az idegen tetemének Walter Reed-i boncolásáról szóló orvosszakértői jelentést, valamint a hadsereg által 1947-ben készített fényképfelvételeket és vázlatokat, a lényről készült leírásokat egy kézlegyintéssel tudományos fantasztikumnak bélyegeztem volna.

137. oldal - Az FBL

Kapcsolódó szócikkek: 1947
Judit_56 P>!

[…] a hatvanas években a NASA mérnökei már tervezgették is, hogyan lehetne a levegőt megfelelő tartályokba összesűríteni, és hogyan lehetne az élelmiszert hosszan tárolni. Egy kicsit besegítettünk nekik. A mai napig is a mi terveink alapján kifejlesztett sugárkezeléses eljárással tartósítják az élelmiszert, amely így az űrhajókon hűtés nélkül is jól tárolható.

169. oldal - A projekt körvonalazódik

Kapcsolódó szócikkek: NASA
Judit_56 P>!

Az éjszakai látókészülék volt az első projekt, amelyet a külföldi technológia berkeiben eltöltött szolgálati időm első évében sikerült beindítanunk.

204. oldal - Az U2-program és a Corona projekt: kémek az űrben

Farkasdal>!

De az emberek még most is beszéltek erről Új-Mexikóban, bár a hadsereg meteorológiaiballon-sztorijának a megjelenését követően az országos lapok a repülő korongokról szóló beszámolókat olyan emberek képzelgéseinek tulajdonították, akik túl sok Buck Rogers-filmet néztek a moziban. A nemzeti média ekkor már a csoport elvárásai szerint dolgozott.

Farkasdal>!

Így aztán – mondta Twinning tábornok – olyan helyzetet hozunk létre, amelyben a kiszivárogtatások az álcázást szolgálják, és az álcázási technikák egyben kiszivárogtatások is lesznek. Tagadjunk le mindent, de hagyjuk, hogy a közhangulat szabadon alakuljon. Hagyjuk, hogy a szkepticizmus elvégezze a mi munkánkat addig, amíg az igazság általánosan elfogadott közfelfogássá válik.

Farkasdal>!

Ezt az álláspontomat arra alapozom, hogy épp elég KGB-s ügynököt sikerült a szolgálati időm alatt megismernem, és épp elég információmorzsához sikerült menet közben hozzájutnom ahhoz, hogy teljesen más képem alakuljon ki az ötvenes és hatvanas évek Szovjetuniójáról, mint amit az ember a New Yorker címoldalán olvashatott.

Farkasdal>!

A maga részéről Reagan elnök határozottan sürgette egy világűrtelepítésű védelmi rendszer kifejlesztését és alkalmazását bolygónk megóvása érdekében; e rendszer neve Stratégiai Védelmi Kezdeményezés (SDI) lett.