Agytorna 4 csillagozás

Harmonizáld agyféltekéidet, teszteld és élesítsd elmédet!
Philip Carter – Ken Russell: Agytorna

A ​szavak mestereként ismernek, vagy inkább fejszámoló művész vagy? Fedezd fel a gyakorlatok segítségével, miben vagy tehetséges, és mit szükséges még gyakorolnod. Tudd meg, mi történik az agyadban, amikor új dolgokat tanulsz, és miként tudod megőrizni elméd frissességét egész életed során.

"Amikor kezembe vettem Philip Carter és Ken Russell könyvét, vegyes érzéseim voltak. A szerzők több könyvet is írtak már, amelyben minden lehetőségünk megvan az agyunk tesztelésére, de ennek eredménye sok esetben csak a barátaink körében lehet dicsekvés tárgya. „Nézd csak, milyen magas az IQ-m!” Ez pont annyit jelent, mintha azt mondanám, 95 kilogramm a testem izomtömege! Rendben, de hatékonyan, örömmel és mások javára tudod használni?
E könyv jelentősen túlmutat ezeken a kereteken! Megadja a tiszteletet egy olyan szervünknek, amelyet sok esetben mostohagyerekként kezelünk, mégis komoly elvárásokat támasztunk vele szemben. Ahogyan a testünket edzük valamely cél elérése érdekében,… (tovább)

Bioenergetic, Budapest, 2020

Philip Carter – Ken Russell: Agytorna

Philip Carter – Ken Russell: Agytorna Harmonizáld agyféltekéidet, teszteld és élesítsd elmédet!

Ezt a könyvet nagyon ajánlom, gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt jó szórakozás, kikapcsolódás, tanulás és fejlődés.
A könyvvel az elménk karbantartását, trenírozását segíthetjük.Ha szeretnénk, hogy agyunk a legjobb formában maradjon, fontos, hogy rendszeresen új kihívások elé állítsuk.

A frissen tartott agyat kevésbé veszélyeztetik az öregedés során fellépő memóriazavarok, az egészséges életmód mellett az új dolgok tanulása hatékony módszer a demencia megelőzésére.

Bővebben: http://konyvutca.blogspot.com/2020/09/konyvek-testnek-e…

Renáta_G>!
Philip Carter – Ken Russell: Agytorna

Rengeteg színes, érdekes teszt és gyakorlat van a kötetben, kifejezetten élveztem őket. Az elején felnőtteknek javasolják, hogy ne lustuljon el az agyunk, de én simán odaadnám tizenéves gyereknek is. Ők is biztos, hogy jó kis kihívásnak fognák fel a feladatokat. Akár jó kis családi vetélkedőt is lehet tartani azonos korú vagy közel azonos korú gyerekek között vagy baráti társaságban a könyv segítségével.

Bővebben: https://kulturpara.blog.hu/2020/03/19/agytorna_502

Bea_Könyvutca P>!

Amíg alszol, a hippokampuszod neuronjai szorgoskodnak; feldolgozzák az aznap tanult információkat, és eljuttatják a hosszú távú memóriába.

Bea_Könyvutca P>!

Azonkívül, hogy minél többet használod, tudsz mást is tenni az agyad öregedése ellen? Szerencsére igen. Ugyanaz a tanács vonatkozik az agyad egészségének megőrzésére, mint a testedére: megfelelő étrend és rendszeres testmozgás.