Trutymóék ​a pácban (Trutymóék 1.) 5 csillagozás

Philip Ardagh: Trutymóék a pácban

Ismerjétek meg Trutymóékat! Nem kell megijedni, nem annyira szörnyűek. Vagyis, az igazat megvallva, azért eléggé azok. Sőt, még annál is rosszabbak. De a fiuk (illetve: a fogadott fiuk), Boldi, oké srác. Egy szárítókötélről csórták el, még kisbaba korában. A fülénél fogva volt kiaggatva, azért is olyan elálló fülű (de hogy a haja miért áll MINDIG égnek, azt persze ez nem magyarázza). És meg kell ismerkednetek Naggy úrral, a Naggy birtok urával is. És Kiss Magnusszal, aki gyűlöli Naggy urat. És Mimivel, a cipőpucoló fiúval (upsz, ő igazából lány), és … egyszerűen EL KELL OLVASNOTOK ezt a könyvet, hogy minden kiderüljön. De a méhekről még muszáj beszélnem. Figyelmeztetlek benneteket, nagyon vigyázzatok a méhekkel!

Pagony, Budapest, 2014
264 oldal · Illusztrálta: Axel Scheffler

cippo IP

Mondom, mi volt:

1. rengeteg fékevesztett kacagás
2. a Kismiszter (6 és fél) rövid összehasonlító elemzés során összevont szemöldökkel analógiát fedezett fel Thrane úr és Naggy úr között
3. a szinoníma fogalmának megismerése és integrálása a napi kommunikációba
4. az alliteráció fogalmának megismerése és integrálása a napi kommunikációba (pl. “Most játsszuk azt, hogy sértegetjük egymást, mint Trutymóék! Teee… korhadt kutyaól!” :))
5. trrréfás és konstrrruktív beszédtechnikai trrréning (nem nekem :)) Trrrutymóék nevének gyakorlásával

Na, hát így hirtelen ennyi.

Zsebilany
Philip Ardagh: Trutymóék a pácban

A második rész olvastam először, az sokkal jobb volt. Ez csak egyszerűen szórakoztató. Egyszer egynek.

Zoltan_Kertesz
Philip Ardagh: Trutymóék a pácban

Egyszerű kis történet nagyon kitekert figurákkal, szépen megírva és korrektül fordítva – akár a gyerek magának olvassa, akár mesének felolvasva megállja a helyét.

Trutymóék sorozat · Összehasonlítás