Közönséges ​részvények – rendkívüli profitok 4 csillagozás

És egyéb írások
Philip A. Fisher: Közönséges részvények – rendkívüli profitok

A ​széles körben ismert és elismert Philip Fisher minden idők legbefolyásosabb befektetői közé tartozik. A modern befektetés elmélet egyik úttörőjeként tartják számon, akinek több mint ötven éve napvilágot látott befektetési filozófiáját korunk pénzügyi szakemberei nemcsak tanulmányozzák és alkalmazzák, hanem sokan közülük „szentírásnak” is tekintik. Befektetési elveit Fisher a Közönséges részvények – rendkívüli profitok című könyvében vetette papírra, amelyet 1958-as megjelenésekor felbecsülhetetlen értékű olvasmánynak tartottak, és amely mind a mai napig kihagyhatatlan alapműnek számít.

„Phil Fishert a Közönséges részvények – rendkívüli profitok elolvasása után kerestem fel… Találkozásunkkor az ember és az ötletei egyaránt lenyűgöztek. Ha Phil módszereinek alkalmazásával mélyrehatóan megértjük a vállalatok és az üzlet működését, intelligens befektetési döntéseket hozhatunk” – Warren Buffett

„A nagyközönség által kevéssé ismert, ritkán interjúvolt és csak néhány… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Befektetések klasszikusai T. Bálint

>!
T. Bálint, 2012
268 oldal · ISBN: 9789638902498 · Fordította: Lénárt Szabolcs

Enciklopédia 1


Most olvassa 1

Várólistára tette 9

Kívánságlistára tette 19


Kiemelt értékelések

pilufrombp>!
Philip A. Fisher: Közönséges részvények – rendkívüli profitok

Számomra nehezen ment a könyv.
Régi, de örök érvényű meglátások vannak benne megfogalmazva.
Ha érdekel a tőzsde akkor olvasd el, biztosan tanulsz belőle valamit.


Népszerű idézetek

imi>!

Ha széles körben elismert embert neveznek ki új elnöknek a részvények erre általában nemcsak azonnal, hanem jellemzően túlzott mértékben reagálnak. Ez azért van így, mert az alapvető javulás eléréséhez szükséges időt a nagy lelkesedésben valószínűleg figyelmen kívül hagyják. Ugyanakkor, ha kiváló, ám eddig ismeretlen tisztségviselők kinevezése teszi kiválóvá a vállalat vezetését, akkor hónapok vagy évek is eltelhetnek, ameddig a vállalat gyenge pénzügyi megítélése és nyereségéhez képest alacsony árfolyama megmarad. Felismerni az ilyen helyzeteket, még a pénzügyi közösség értékelésének felülbírálásával elkerülhetetlenül együtt járó árfolyamkitörést megelőzően, az egyik első és legegyszerűbb módja annak hogy a kezdő befektető a tömeg követése helyett az önálló gondolkodást gyakorolhassa.

144. oldal

imi>!

1. Olyan vállalatokba fektessünk be, amelyek konkrét tervekkel rendelkeznek a jelentős mértékű és hosszú távú profitnövekedés elérésére és amelyekhez elválaszthatatlanul hozzátartoznak olyan tulajdonságok, amelyek megnehezítik az újonnan belépők számára azt, hogy kihasítsák a részüket ebből a növekedésből.
2. Igyekezzünk olyankor megvenni ezeket a vállalatokat, amikor nem élvezik a pénzügyi körök kegyeit […] a részvénnyel jóval alacsonyabb árakon kereskednek, mint ami indokolt lenne ha felismernék valódi értékeit.
3. Addig tartsuk meg a részvényt amíg (a) alapvető változás nem következik be a vállalat jellemzőiben (például a vezetőség személyi változásokból adódó gyengülése) vagy (b) olyan pontig növekedett, ahol már nem lesz képes a gazdaság egészénél gyorsabban folytatni a növekedést. Csak valóban kivételes körülmények között adjunk el a gazdaságra vagy részvénypiacra vonatkozó előrejelzések miatt, mivel ezek a változások túl összetettek ahhoz hogy helyesen megjósolhatók legyenek. Rövid távú okok miatt soha ne adjuk el az általunk birtokolt vonzó részvényeket. Ne feledjük azonban, ahogy vállalatok növekszenek, sok cég, amely igen hatékonyan működik addig, amíg kicsi, nem képes változtatni a vezetési módszerein, ami pedig elengedhetetlen a nagyvállalatoknál jellemző másfajta követelmények teljesítéséhez. Ha a vezetőség nem képes a vállalattal együtt növekedni, a részvényeket el kell adni.
6. […] általában 10-12 különböző részvény megfelelő diverzifikálást eredményez.

254. oldal

Kapcsolódó szócikkek: diverzifikálás, diverzifikáció
1 hozzászólás
imi>!

A befektető általában azokkal a vállalatokkal éri el a legjobb eredményt, amelyek fejlesztései és kutatásai jelentős részben olyan termékekre irányulnak, amelyek üzletileg kapcsolódnak azokhoz a területekhez, ahol a cég már addig is jelen volt.

50. oldal

imi>!

Mivel az értékesítési tevékenység értékelésére nem adódik triviálisan alkalmas mutatószám, sok befektető egyáltalán nem veszi figyelembe ezt a területet, annak ellenére, hogy fontos szerepet játszik a befektetés valódi értékének meghatározásában.
[…]
Vessünk egyetlen pillantást azokra körülöttünk lévő vállalatokra, amelyek kiváló befektetésnek bizonyultak. Próbáljunk köztük olyat találni, amelyik nem rendelkezik egyaránt agresszív értékesítési csatornákkal és folyamatos fejlődésre törekvő értékesítési részleggel.

57. oldal

imi>!

Bármely részvény esetében fennáll, hogy egy nagyon meredek emelkedést követően a pénzügyekben gyakorlatlanok szemében szinte mindig túl magasnak tűnik az árfolyam. A fenti ügyfél példája egy újabb kockázatára világít rá annak a gyakorlatnak,hogy a kivételes növekedési kilátásokkal kecsegtető részvényeket egyszerűen azért értékesítik, mert már tisztes profitot realizáltunk rajtuk és a papír átmenetileg túlárazottnak tűnik. Az így eljáró befektetők – amennyiben tévednek – magasabb árakon nem szokták visszavásárolni a részvényeket, így további, akár elképesztő mértékű hozamoktól esnek el.

241. oldal

imi>!

Ne feltételezzük, hogy a nyereséghez viszonyítva magas ár, amelyen egy részvény forog, szükségszerűen arra utal, hogy a további nyereségnövekedés nagyrészt beépült már az árfolyamba.

117. oldal

imi>!

Ha komoly hangsúlyt helyeznek arra részvényre amely „még nem ment fel”, azzal tudat alatt abba az illúzióba ringatják magukat, hogy minden részvényárfolyam nagyjából azonos mértékben növekszik és amelyik eddig már sokat emelkedett, nem kúszik följebb, a lemaradók esetében viszont már nagyon „esedékes” az emelkedés. Ennél nagyobb tévedés nem létezik. A tény, hogy adott részvény árfolyama nőtt vagy nem nőtt az elmúlt néhány évben, semmilyen jelentőséggel nem bír azzal kapcsolatban, hogy jelenleg meg kell-e venni.Valójában az számít, hogy elegendő mértékben javult (a vállalat) vagy várhatóan javulni fog a jövőben ahhoz, hogy a jelenleginél lényegesen magasabb szintre kússzon az árfolyama. […] Mindennél lényegesebb azt megérteni, hogy vélhetően mi fog történni a következő néhány évben.

133. oldal

imi>!

A vállalatnak fel kell ismernie, hogy a világ, amelyben működik, egyre gyorsabb ütemben változik.

172. oldal


Hasonló könyvek címkék alapján

Lukovszki Lívia: Adózás és adóztatás
Farkas Alexandra: Áfalevonás és áfa-visszaigénylés
Drábik János: A pénz diktatúrája
Lilliné Fecz Ildikó: Államháztartási szervezetek számlatükre 2011
Strén Bertalan: ADÓparadicsomok
Pogátsa Zoltán: Válság és infláció
T. Harv Eker: A milliomos elme titkai
Burján Ákos – Fellegi Miklós – Galántainé Máté Zsuzsanna – Kovácsné Sipos Ágnes: Adóismeretek
Stephen R. Covey: A kiemelkedően sikeres emberek 7 szokása
András György: Okos pénz, buta pénz