Queen 14 csillagozás

A rock koronás királyainak teljes, képekkel illusztrált története
Phil Sutcliffe: Queen

A ​felvillanyozó előadásairól elhíresült és zenéjük miatt sokak által szeretett Queen a rockzene egyik legmaradandóbb hagyatékát alkotta meg. A hihetetlen sikereket elért zenekarról szóló könyv többek között a következőket tartalmazza:
-Több mint ötszáz a világ különböző pontjain készült fényképet és egyéb alkotást, beleértve színpadi és színpadon kívüli felvételeket (melyek közül több tucat most először kerül nyilvánosságra), plakátokat, szórólapokat, backstage-belépőket, jegyeket, pólókat, nagy- és kislemezeket.
-A zenekar különlegesen megírt történetét és átfogó diszkográfiáját a híres brit rockzenei író, Phil Suctliffe tollából.
-Történeteket és visszaemlékezéseket olyan magasan jegyzett rockzenei szakíróktól és fotósoktól, mint Jon Bream, Jim Degoratis, Harry Doherty, Greg Kot, Daniel Nester, Denis O'Regan, Michael Putland, Mick Rock, Sylvie Simmons és sokan mások.
-Exkluzív bepillantásokat, személyes tárgyakat és különlegesen ritka fényképeket Peter… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Legendák élve vagy halva Cartaphilus

Cartaphilus, Budapest, 2011
288 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632661827 · Fordította: Maurics András

Freddie Mercury

Phil Sutcliffe: Queen

Phil Sutcliffe: Queen A rock koronás királyainak teljes, képekkel illusztrált története

A fél csillag levonás a szerkesztésért járt, annyira zavaró volt, hogy a hasábolást nem tudták sorkizártra tenni, valamint legalább 4 helyen elütötték benne az addig helyesen leírt neveket, dalcímeket… pf. Szóval csak ezért a fél csillag. Egyébként az egyik legjobb válogatás szerintem a Queen zenei munkásságáról.

Igen, ez a könyv nem a drámákról szól. Ez arról szól, hogy a srácok fogták magukat, keresték a zenei világban az útjukat, majd 1971-ben megtalálták egymást és azóta ugyan már csak May és Taylor, de töretlenül ápolják a Queen hagyatékát.
Aki Mercury életéről akar olvasni, annak ott a Bohém rapszódia, ha pedig a többiekről, arról még úgy sem tudom nyilatkozni, mert nem tudok róla, hogy a többieknek lenne ilyen életrajzi könyvük, ahol mellékesként szerepel a zenekar.
Ez a könyv színes (szószerint), szagos (szószerint), fényes (SZÓSZERINT!) és korrekt gyűjteménye a Queen indulásának, virágzásának és lezárásának. Kronologikus sorrendben vesszük sorra a banda alakulását, majd később az albumok és turnék megjelenését és lezajlását. Rengeteg kép kapott benne helyet, amiért már megéri lapozgatni is ezt a csodát, remek koncertfelvételek, rengeteg külföldi kiadás (A Bicycle Race-nek a magyar kiadását tették bele :) ) borítója, koncertplakátja, jegye szerepel. Kedvenc részeim a japánok voltak természetesen, imádom, hogy Ők csak rajongani tudnak bármiért is, simán csak szeretni, kedvelni nem. Természetesen a Népstadion beli koncert is helyet kapott, bár leírást kicsit keveselltem, hiszen nagy név a Vasfüggöny mögött (a könyv egyébként kijavítja az EMI kiadót, akik azt állították, hogy először hoztak világsztárt a Vasfüggöny mögé). A legjobb információ pedig Brian Mayhez kapcsolódik: a csávó hatpennyst használt/használ pengetőnek. Mert a recés széle miatt sokkal jobban szól. (Az érmét kivonták régesrég egyébként.) Ja, és elírtam, ugyebár már dr. Brian May. Hiszen a csávó nem csak a zenében, hanem a csillagászatban is zseni! Sajnálom egyébként, hogy Deacon ennyire eltűnt a színről, ugyanakkor meg is értem, mert ebből a könyvből is úgy jött le, hogy Ő csak „belepottyant” ebbe és sodródott az árral.

Az albumokat egy-egy újságíró értékelte és őszintén! Ha rossz volt (Hot space) azt írták, hogyha csodálatos (A Night at the Opera), akkor pedig azt. Őszintén sajnálom, hogy soha nem láthatom már az eredeti felállást élőben játszani, Mercury maga az élmény lehetett a folyamatos dumájával és energiájával.

Ezt a könyvet nem akarja újra kiadni a kiadó? Esetleg újrafésülve és picit megformázva? Csak mert igény igenis van rá, és ez bőven megérné az árát.

mohapapa I>!
Phil Sutcliffe: Queen

Nem találkoztam még emberrel, akinek a Queen lenne a kedvenc zenekara.
Nem találkoztam még emberrel (a fiamat nem számítva), aki ne szerette volna a Queen-t.
Szép könyv. Hasznos könyv. Mármint azoknak, akiket érdekel. Rockzenei monográfiában továbbra is Vasváry-Tóth Yes-könyve marad az etalon, egyetlen okból: a fő hangsúlyt a zenére, a lemezekre helyezi. Igaz, vaskos is lett, amit írt. Ez a könyv pedig szép. És hasznos.

diamondfox>!

Mellesleg, amikor a zenekar hivatalosan találkozott Károly herceggel és Lady Dianával a Live Aiden, Deacon tartalék játékost, egy Spider nevű roadie-t küldött maga helyett, arra hivatkozva, hogy „túlzottan ideges”.

Freddie Mercury, igaz?

diamondfox>!

Büszkén pózolva, pezsgővel, jellegzetes hisztijeivel és vörös rózsákkal köszöntötte a közönséget (az esetleges kártérítési perek elkerülése érdekében utóbbiak töviseit a turnémenedzser, Pete Brown gondosan lenyeste, mielőtt Mercury a közönség soraiba szórta volna őket).

Kapcsolódó szócikkek: Freddie Mercury
diamondfox>!

Freddie igen tehetségesnek mutatkozott abban, hogy olyan vitákat szítson, amelyek később verekedésbe torkolltak […].

Kapcsolódó szócikkek: Freddie Mercury